Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká pošta ilustrační
aktualizováno 05.12.
výzva k zaplacení

Další problém České pošty, pokuty přišly úplně jiným lidem

Pošta omylem doručila některým řidičům výzvu k zaplacení pokuty určenou pro někoho jiného. Ti si tak mohli přečíst adresu, datum narození i to, kolik má dotyčný zaplatit. Za záměnu pošta zaplatila pokutu.

Cisterna s pitnou vodou
11.11.
Vyschlé studny

Jako ve středověku! Lidé na severu nemají přístup k pitné vodě

Prát a koupat se u příbuzných, nemít vodu na splachování? Takové nesnáze musí řešit obyvatelé Jiříkova ve šluknovském výběžku. Ani v dnešní době nemají zavedený vodovod s pitnou vodou, nyní je trápí i nedostatek užitkové vody, kterou čerpají ze studní.

Unavená žena - 2
30.10.
Zdravotní problémy

Necítili jste se poslední dny ve své kůži? Může za to "Vaia"

Počasí nás stále překvapuje. Poté, co Česko zažilo tropickou noc, a silný vítr páchal škody, přibyla i tlaková níže Vaia. Díky ní měli lidé s nízkým krevním tlakem v posledních dnech velké problémy. Lidé mohli cítit velkou únavu nebo se hůře koncentrovat. Průměrný tlak dosahoval pouze 990 hPa, na což nejsme zvyklí. Od úterý se už tlak bude opět zvyšovat.

Prásk.tv píše:

Marian a Iva - 1
čtěte o tématu problémy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Autobusy (ilustrační foto)
aktualizováno 20.10.
Nečekaná výpověď

Jihomoravští dopravci končí! Kraj jim předčasně vypoví smlouvy

Jihomoravský kraj vypoví k 1. listopadu smlouvy autobusovým dopravcům ve většině kraje a vyhlásí novou soutěž. Novinářům to v pátek řekl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD). Výpovědní lhůta je 30 měsíců.

Kolaps internetu
aktualizováno 11.10.
odborníci varují

Internetu hrozí výpadek na celém světě. Chystá se oprava registrů

Uživatelé internetu po celém světě mohou od čtvrtka zanamenávat výpadky webového připojení. Problém se týká především majitelů starších počítačů.

Smutná žena - 1
01.10.
chudí senioři

Důchodci v Česku živoří! Zaplatí nájem, na jídlo jim zbývá pár korun

Velká část českých důchodců se potýká s nedostatkem financí. Největší problém představují náklady na bydlení, které tvoří až 60 % jejich výdajů. A situace může být ještě horší, ceny nájmů totiž letí vzhůru.

Lékař - Ilustrační
23.09.
trh práce má problémy

Firmy nemohou sehnat zaměstnance! Mladí lidé utíkají do ciziny

Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých profesí odchody do zahraničí. Kvůli lepším podmínkám odchází třeba lékaři nebo piloti. Důvodem je většinou vyšší plat.

Brno - Náměstí Svobody
aktualizováno 22.09.
volby 2018

Brňané řeší před volbami hlavně dopravu, vadí i špína v ulicích

Komunální volby už pomalu klepou na dveře. Do volebních místností se jde už za necelé dva týdny.

dovolená
22.09.
stížnosti klientů

Když cestovky neplní: Vozíčkářka skončila na dovolené v nemocnici

Krach cestovní kanceláře, ubytování, které neodpovídá slíbenému, nebo cesta autobusem místo letadlem - i takové věci se staly letos lidem na zahraničních dovolených. Aby se příště některým problémům vyhnuli, neměli by před cestou zapomenout informovat se například na možnost reklamace zájezdu.

Autobus společnosti TD Bus
aktualizováno 18.09.
seznam přerušených spojů

Některé autobusy zítra nevyjedou. Týká se to i vašich? PŘEHLED

Desítky autobusových spojů v úterý nejezdily mezi obcemi na Litoměřicku. Stovky obyvatel se tak neměly jak dostat do práce nebo do škol. Podle přepravní společnosti je problém v akutním nedostatku řidičů. To potvrzuje i krajský úřad, který dopravce najímá a zvažuje, jestli má v takovém případě vůbec smysl dopravní společnost pokutovat. Některé autobusy prý nevyjedou ani zítra.