Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vyšetřování pádu ruského letadla
aktualizováno 13.02.
Neštěstí v Rusku

Za pádem letadla mohl být zamrzlý ukazatel. Piloti hlásili problémy

Piloti letadla, které se v neděli zřítilo nedaleko Moskvy, hlásili před startem problémy. I přesto se rozhodli vzlétnout. Podle předběžných výsledků vyšetřování mohl pád letounu způsobit poškozený ukazatel rychlosti. V troskách zemřelo 71 lidí, pátrači už objevili 1500 částí těl.

Kůrovec. Ilustrační foto
29.01.
orkán Herwart

Hrozí kalamita kůrovce, polámané stromy v lesích se nedaří vytěžit

Českým lesům hrozí podle odborníků obří kůrovcová kalamita. Stále v nich zůstávají až 3/4 stromů, které loni na podzim polámal orkán Herwart. Jenže stromy se za necelé dva měsíce stanou pochoutkou pro novou generaci kůrovce, která se na jaře vylíhne. Podle majitelů lesů je přitom už teď jisté, že veškeré kalamitní dřevo nestihnou včas vytěžit a odvézt.

Stravenky
20.01.
seznam prodejců

Poukázky od pracáku matou lidi. Podívejte se, kde jimi můžete platit

Úřad práce od prosince vyplácí část dávek ve stravenkách a mnoha lidem to značně zkomplikovalo život. Většina totiž ani neví, co a kde si za poukázky může pořídit. A pak jsou překvapeni, že jimi nemohou uhradit například léky na recept.

Prásk.tv píše:

Ukřičených „osm očí“ ve Výměně manželek - 1
čtěte o tématu problémy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Prázdná poštovní schránka
aktualizováno 03.01.
velký výpadek

Česká pošta přestala doručovat noviny, tisíce lidí se jich nedočkaly

Českou poštu od nového roku v doručování denního tisku nahradila První novinová společnost (PNS) ve spolupráci s Mediaservisem a vydavatelské domy už hlásí první větší "výpadek". Týká se všech deníků a části časopisů, problém má být právě na straně externího doručovatele.

Fronta lidí na belgickém letišti - Ilustrační foto
aktualizováno 02.01.
naštvaní cestující

Letadlo do Prahy nouzově přistálo v Belgii, lidé tam strávili noc

Nepříjemný novoroční zážitek má za sebou asi 200 lidí, kteří včera mířili z Londýna do Prahy. Letadlo mělo technickou závadu a nouzově přistávalo v Belgii, odkud se cestující vrátili až další den.

Domov důchodců
aktualizováno 27.12.
Zanedbání péče?

Dům pro seniory se náhle vyprázdnil, zajímá se o něj policie

O dům pro seniory v Olešné na Písecku se zajímá policie. Většina klientů musela být převezena do okolních nemocnic. Mohlo by jít o zanedbání péče.

Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu
21.12.
konec praxe

Dětská lékařka ordinovala opilá, hrozí jí vězení i konec praxe

Vězení a konec lékařské praxe může být trest pro lékařku, která letos v září ordinovala v Dubicku na Šumpersku opilá. Policie právě v těchto dnech ukončila vyšetřování. Lékařku nachytali policisté opilou celkem dvakrát. Nejdřív přímo v ordinaci a pak ještě za volantem v autě. V obou případech jí naměřili přes dvě promile.

Dávky formou poukázky
aktualizováno 17.12.
novinka ve vyplácení

Část sociálních dávek nahradily poukázky. Nefunguje to, zuří lidé!

Sociálně slabí lidé, kteří dostávají na živobytí místo peněz poukázky, jsou zoufalí. Stěžují si hlavně na to, že za ně nemohou koupit zboží, které by potřebovali. Berou je totiž jen některé obchody. A nikdo jim v tom nemůže pomoct. Úřady práce tvrdí, že nemají kompetence k tomu, aby prodejce kontrolovaly.

Svatba Adely Banášové a Viktora Vinczeho - 1
11.12.
Viktor Vincze

Manžel Banášové o neplodnosti: Tohle všechno musel obětovat!

Slovenský moderátor Viktor Vincze nedávno šokoval otevřeným přiznáním, že nemůže mít děti. Teď popsal, co všechno obětoval pro to, aby dal Adele Banášové alespoň nějakou naději na miminko.

Fronta na poště
09.12.
ANKETA anketa

Pošta je před Vánoci zahlcená. Tohle říkají lidé ve frontách

Štědrý den se blíží a s ním roste i počet balíků, který musí pošta doručit. Lidé si stěžují na fronty, ale i ztracené balíky. Před obědem se ale i na poštách v centru Prahy často nečeká dlouho a převažuji pozitivní zkušenosti.