Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaromír Nohavica a Miloš Zeman
18.09.
Státní vyznamenání

Jarka Nohavicu vyzývají: Odmítni vyznamenání od Zemana! ANKETA

Zpěvák Jaromír Nohavica by měl státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman, odmítnout. Nohavicu k tomu veřejně vyzval vedoucí projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa. Podle něj je to pro Nohavicu "velká chvíle, kdy vrchnost konečně dostane přes prsty a on už nebude muset kývat".

Pochybná medaile
26.06.
Pochybná medaile

Hasič, který si vymyslel záchranu, promluvil: Tohle na případu nesedí

Zvláštní případ hasiče, který neprávem dostal medaili od prezidenta, nedokázal objasnit ani on sám. Podle policie si Milan Zadrobílek vymyslel záchranu ročního dítěte, za kterou získal ocenění Zlatý záchranářský kříž. To hasič potvrdil s tím, že se na této verzi s policisty "domluvili".

Pochybná medaile
aktualizováno 25.06.
Pochybná medaile

Hasič si vymyslel, že zachránil dítě. Dostal i medaili od prezidenta

Takový případ ještě královéhradečtí policisté neřešili. Zabývají se totiž udělením Zlatého záchranářského kříže dobrovolnému hasičovi Milanu Zadrobílkovi. Tomu udělil cenu v květnu na Pražském hradě prezident Miloš Zeman za záchranu života ročního dítěte. Jenže se ukázalo, že hasič nejspíš ve skutečnosti nic takového neudělal a jedná se o výmysl.

Prásk.tv píše:

Medaile Marty Kubišové rozšířila kolekci Slavíci ve zlatě - 1
čtěte o tématu medaile na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Harrachov – manšestr už na osmou

Sportovní Harrachov hlásí v únoru bezvadné lyžařské podmínky, o čemž svědčí i provoz černé sjezdovky na Rýžovišti. Nám se tentokrát v Harrachově nejvíc líbil ranní manšestr na rýžovišťské červené pistě a z pochoutek nás zaujala belgická wafle s karamelem.

Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak
02.06.
skandál s vyznamenáním

Ministr si udělil medaili. Když se to provalilo, odmítl ji převzít

Mimořádnou ostudu si utrhl polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak. Sám si udělil vyznamenání a když na to přišli novináři z TV Polsat a začali se vyptávat, odmítl medaili přijmout.

Udělení Nobelovy ceny za lékařství a fyziologii
aktualizováno 03.10.
předávání cen

Sebepožírání buněk v nouzi: Nobelova cena míří do Japonska

Letošní Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získal Japonec Jošinori Ósumi za výzkum autofagie, tedy procesu, kdy buňky požírají část svého obsahu a zbavují se tak nežádoucích komponentů, například bakterií. Jméno 71letého laureáta dnes oznámil stockholmský Karolinský institut.

Jiří Prskavec
26.08.
Velký rozhovor

Nový moderátor sportu na Nově: Jak se vám Prskavec líbil? VIDEO

Jiří Prskavec nadchnul Česko, když si dojel na rozbouřeném vodním kanále v Riu pro bronzovou medaili. Dnes si sympatický mladík vyzkoušel novou roli - moderátora sportovních zpráv na TV NOVA.

Lukáše Krpálka vítaly v Jihlavě tisíce lidí
aktualizováno 25.08.
Jihlavský rodák

Krpálek ukázal medaili z Ria v rodném městě! Vítaly ho tisíce lidí

Na náměstí v Jihlavě dnes tisíce lidí vítaly Lukáše Krpálka. Judistu, který jako jediný z Čechů dokázal vybojovat v brazilském Riu zlatou olympijskou medaili. Podívejte se, jak to večer v jeho rodném městě vypadalo.

Vodní slalomáři po chybě ve finále OH
22.08.
olympijská matematika

Sport na ústupu: Češi vyrovnali v Riu nejhorší výsledek historie

Českým olympionikům se v Riu nedařilo tolik, jak jsme byli zvyklí. Počet medailí je v mezích českého standardu - vždy se tak nějak pohybuje kolem deseti. Letos ale přišla záplava bronzových medailí - bylo jich hned sedm. A aniž bychom chtěli snižovat jejich hodnotu, stříbro a zlato jsou prostě víc.

Tři policisté dostali medaili Za statečnost
aktualizováno 25.07.
významné ocenění

Postřelený exekutor: Z policistů jsou hrdinové, dostali medaile!

Pět dní po zneškodnění útočníka, který střílel po exekutorovi a úřednici v Ostravě, dostala trojice zasahujících policistů medaile Za statečnost. Jde o nejvyšší formu vyznamenání, jakou může policista za svou kariéru dostat.

Miloš Zeman s křížem
aktualizováno 08.05.
sbírání medailí

Miloš Zeman dostal kříž Za zásluhy od svazu bojovníků!

Při příležitosti Dne vítězství dnes na Hradě dostal kříž "Za zásluhy" od Českého svazu bojovníků za svobodu. Jenže ten už dávno není tím, co prezentuje svým názvem. Jeho lidickou pobočku ovládla Jana Bobošíková, členem svazu se stal i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. A skuteční veteráni nebo oběti války ze svazu naopak utíkají.