Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
aktualizováno 01.08.
Střet zájmů

Piráti se kvůli Agrofertu pustili do Babiše! Stěžují si eurokomisařům

Podle Pirátů premiér Andrej Babiš nesplňuje přísnější evropská pravidla pro posuzování střetu zájmů, která platí od srpna. Babiš podle Pirátů stále ovládá Agrofert a neoprávněně tak pobírá evropské dotace. Žádají proto Evropskou komisi o prověření.

Letní interview - 22. 7. 2018
aktualizováno 22.07.
letní interview

Bartošovo pirátské léto: Oprava dredů, tetování a psychofestival

V Letním interview si moderátorka Michaela Šmídová tentokrát popovídala s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Ten jí vzal nejen na svá oblíbená místa, ale také do salonu, kde si nechal vytvořit dredy. Na kameru nám ukázal i svá tetování.

Ivan Bartoš
aktualizováno 24.06.
přehled exkluzivní průzkum

Praze vládnou před volbami Piráti! Kdo by vyhrál v dalších městech?

Komunální volby se blíží a většina velkých politických stran už startuje své volební kampaně. Podle exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který má televize Nova k dispozici, by ve volbách v největších českých městech v těchto dnech uspěly hnutí ANO a ODS. V Praze by zvítězili Piráti.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu Piráti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Taťána Malá
aktualizováno 22.06.
změny ve vládě

Pirátům, ODS a TOP 09 vadí Malá. Kvůli manželovi i hájení Babiše

Piráti, ODS a TOP 09 kritizují nominaci poslankyně Taťány Malé (ANO) na ministryni spravedlnosti. Připomínají zejména její výrok o možném odkladu trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) do doby, než skončí volební období. Podle lidovců je zásadnějším problémem než výběr ministrů právě skutečnost, že je Babiš trestně stíhaný pro podezření z dotačního podvodu.

Ivan Bartoš
15.06.
Velký rozhovor

Za dredy si stojím, řekl šéf Pirátů Bartoš v pořadu Napřímo

Hostem dalšího dílu pravidelného pořadu Napřímo byl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Michaela Šmídová zjišťovala nejen, jaký je jeho vztah s představiteli ostatních parlamentních stran, ale ptala se také na jeho soukromí. Bartoš mimo jiné prozradil, co musel vstupem do politiky obětovat.

Tisková konference ANO - 3
aktualizováno 04.06.
Volební průzkum

ANO dál drtí konkurenci! Podpora ČSSD s různými průzkumy kolísá

Pokud by se konaly volby do Sněmovny v květnu, zvítězilo by hnutí ANO. Přízeň mu v průzkumu SANEP vyjádřilo 28,9 % respondentů. Na druhé místo se dostali Piráti, kteří mají téměř shodnou podporu jako třetí ODS. Na ANO ale ztrácí 15 %. Také podle průzkumu CVVM by vyhrálo Babišovo hnutí, druhá by ale skončila ČSSD.

Poslanec Pirátů Tomáš Vymazal
aktualizováno 23.05.
Chtěl si přivydělat?

Poslanec Pirátů těžil v bytě kryptoměnu. Vymlouval se na zimu

Poslanec za Piráty Tomáš Vymazal využíval služební byt nedaleko sněmovny k těžbě takzvaných kryptoměn. Na vše se přišlo díky tomu, že kvůli těžbě virtuálních peněz byla v bytě obrovská spotřeba elektřiny.

Dana Balcarová a Mikuláš Peksa na ruském velvyslanectví
aktualizováno 10.05.
kontroverzní setkání?

Zklamání fanoušků Pirátů, stěžují si na účast na ruské ambasádě

Oslava Dne vítězství na ruské ambasádě vyvolává velké emoce. Kritiku sklízí celá řada politiků. Nejinak je tomu i v případě Pirátské strany, kde mezi některými voliči i odpůrci vyvolala spoustu negativních reakcí účast poslance Mikuláše Peksy a Dany Balcarové.

Andrej Babiš, Mikuláš Peksa
aktualizováno 30.04.
disciplinární řízení

Babiš žádá trest pro Piráta Peksu, údajně ho urážel při jednání!

Premiér v demisi Andrej Babiš žádá zahájení disciplinárního řízení s poslancem pirátské strany Mikulášem Peksou. Ten měl současného šéfa kabinetu urážet během jednání ve Švédsku. Celou událostí se bude v příštích dnech zabývat mandátový a imunitní výbor.

Volební model na duben 2018
aktualizováno 27.04.
poslanecká sněmovna

Volební model: V dubnu by slavilo hnutí ANO, Piráty předstihla ODS

Pokud by se v dubnu konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězilo by v nich hnutí ANO se ziskem 29 %. Druhá by skončila ODS se 13,5 % a na třetí místo by brali Piráti, kterým volební model CVVM přisuzuje 12,5 % hlasů. K volebním urnám by podle modelu přišlo 58 % oprávněných voličů.