Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předvolební debata
aktualizováno 11.10.
Strany pod 5 %

Předvolební debata TN.cz přinesla hádky o zbraně i bezpečnost!

V první předvolební debatě na webu TN.cz se utkali zástupci čtyř politických stran a hnutí, které by podle průzkumů ve volbách získaly méně než 5 % hlasů. Debatu mohli čtenáři sledovat v přímém přenosu.

Volby 2017 - Jan Farský
aktualizováno 25.09.
Předvolební rozhovor

Starostové kandidují poprvé samostatně, lídr Farský věří v 7 %

Poprvé půjdou do parlamentních voleb Starostové a nezávislí samostatně. Hnutí si přesto věří, že se mu podaří získat místa ve Sněmovně. Jeho volební lídr Jan Farský by si představoval zisk přes 7 %. Farský odpovídal čtenářům webu TN.cz v on-line chatu. Řešila se podoba možné koalice, volební program i názor na strany, ale také mnoho dalších témat.

Starostové a nezávislí
aktualizováno 04.09.
volební priority

Starostové představili program na nádraží. Slíbili zvyšování platů

Hnutí Starostů a nezávislých dnes představilo na pražském Masarykově nádraží své kandidáty do podzimních voleb. Kromě toho zástupci hnutí prezentovali také hlavní body volebního programu.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Jan Farský a Petr Gazdík
27.07.
Hnutí STAN

Starosty a nezávislé povede do voleb Farský, chtějí získat 7 %

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) povede po rozpadu koalice s lidovci do kampaně do sněmovních voleb jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by být také v čele pražské kandidátky. Hnutí půjde do voleb s heslem Odvaha převzít odpovědnost a chtělo by získat minimálně sedm procent hlasů. Na kampaň STAN počítá zatím s 26 miliony korun, ale další peníze by mělo hnutí získat od podporovatelů. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli představitelé STAN.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 25.07.
Parlamentní volby

Starostové odmítli nabídku lidovců, do voleb půjdou sami!

Hnutí STAN odmítlo nabídku KDU-ČSL na společné kandidátky a do podzimních voleb půjde samo. Shodla se na tom naprostá většina vedení. Starostové zároveň podpořili prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík
21.07.
rozpad koalice

Vnitřní rozbroje: STAN budou jednat o novém vedení

Někteří členové hnutí Starostů a nezávislých požadují rezignaci svého šéfa Petra Gazdíka. Je to i důsledek rozpadu koalice s Lidovci, kteří s velkou pravděpodobností půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. O změně vedení chtějí starostové jednat v úterý na celostátním výboru. Možnou náhradou za Gazdíka by mohl být prý liberecký hejtman Martin Půta.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 19.07.
Spolupráce KDU-ČSL a STAN

Část lidovců nechce Starosty ani na kandidátkách. Uberou jim hlasy

Lidovci půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. V úterý večer o tom rozhodlo vedení KDU-ČSL i celostátní výbor. Znamená to, že se ruší koalice se Starosty, kteří ale na kandidátkách lidovců zůstanou. Právě toho se však někteří lidovci obávají.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 18.07.
změna plánu

Lidovci couvají z dvojkoalice se Starosty. Představili nový plán

Širší vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), aby jeho zástupci vstoupili na kandidátky lidovců pro podzimní sněmovní volby. Řešení by mělo nahradit volební koalici, na níž se uskupení původně dohodla, řekl dnes předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Podoba společných kandidátek ani způsob financování kampaně by se podle něj neměly měnit.

Andrej Babiš - 3
17.07.
Volební průzkum

ANO dál drtí ČSSD! Do Sněmovny by se dostali i lidovci se Starosty

Hnutí ANO by i v červenci vyhrálo sněmovní volby, získalo by 25,3 % hlasů. Druhá by skončila ČSSD s 12 %, o 1,5 % za ní pak KSČM. Do sněmovny by se dostala i koalice KDU-ČSL a Starostů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phoenix Research.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 05.07.
příprava na volby

Koalice KDU-ČSL a Starostové zůstává i přes vzdor jejich členů

Koalice lidovci a Starostové zůstává a to i přes nepříznivé preference a vzdor některých politiků lidové strany. Právě senátor za KDU-ČSL Jří Čunek prohlásil, že koalice by se měla rozpustit. Podle něj si lidovci i starostové komplikují situaci. Vedení koalice i přesto tvrdí, že není důvod cokoli měnit.