Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Gazdík v pořadu Napřímo
aktualizováno 11.09.
napřímo s petrem gazdíkem

Za námi jsou vidět konkrétní práce a výsledky, tvrdí Gazdík ze STAN

Dalším hostem série předvolebních rozhovorů s lídry politických stran byl předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík. Moderátor Jaroslav Brousil se jej ptal, jak chtějí Starostové zaujmout voliče před komunálními a senátními volbami. Gazdík připomněl, že hnutí má ze všech sněmovních stran nejvíce starostů a je aktivní ve všech patrech politiky.

Tisková konference ANO - 3
aktualizováno 04.06.
Volební průzkum

ANO dál drtí konkurenci! Podpora ČSSD s různými průzkumy kolísá

Pokud by se konaly volby do Sněmovny v květnu, zvítězilo by hnutí ANO. Přízeň mu v průzkumu SANEP vyjádřilo 28,9 % respondentů. Na druhé místo se dostali Piráti, kteří mají téměř shodnou podporu jako třetí ODS. Na ANO ale ztrácí 15 %. Také podle průzkumu CVVM by vyhrálo Babišovo hnutí, druhá by ale skončila ČSSD.

Jan Farský a Petr Gazdík
22.02.
Jednání o vládě

Starostové našli s ANO shodu v programu, neshodli se na Babišovi

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) našlo na dnešní schůzce s hnutím ANO programové shody. Trvá ale nepřekročitelná podmínka Starostů pro případnou podporu vlády, že v kabinetu nebude žádná trestně stíhaná osoba. Hnutí ANO ale trvá na tom, aby vládu vedl Andrej Babiš.

Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Předsedající Petr Gazdík
15.02.
podpora kabinetu

Starostové budou jednat s ANO. Chtějí zabránit vládě SPD a KSČM

Celostátní výbor Starostů a nezávislých (STAN) dnes odsouhlasil, aby hnutí jednalo s ANO o podmínkách pro podporu vlády. Chce tak zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě. Starostové dosud podporu kabinetu odmítali, ve Sněmovně mají šest poslanců.

Předvolební debata
aktualizováno 11.10.
Strany pod 5 %

Předvolební debata TN.cz přinesla hádky o zbraně i bezpečnost!

V první předvolební debatě na webu TN.cz se utkali zástupci čtyř politických stran a hnutí, které by podle průzkumů ve volbách získaly méně než 5 % hlasů. Debatu mohli čtenáři sledovat v přímém přenosu.

Volby 2017 - Jan Farský
aktualizováno 25.09.
Předvolební rozhovor

Starostové kandidují poprvé samostatně, lídr Farský věří v 7 %

Poprvé půjdou do parlamentních voleb Starostové a nezávislí samostatně. Hnutí si přesto věří, že se mu podaří získat místa ve Sněmovně. Jeho volební lídr Jan Farský by si představoval zisk přes 7 %. Farský odpovídal čtenářům webu TN.cz v on-line chatu. Řešila se podoba možné koalice, volební program i názor na strany, ale také mnoho dalších témat.

Starostové a nezávislí
aktualizováno 04.09.
volební priority

Starostové představili program na nádraží. Slíbili zvyšování platů

Hnutí Starostů a nezávislých dnes představilo na pražském Masarykově nádraží své kandidáty do podzimních voleb. Kromě toho zástupci hnutí prezentovali také hlavní body volebního programu.

Jan Farský a Petr Gazdík
27.07.
Hnutí STAN

Starosty a nezávislé povede do voleb Farský, chtějí získat 7 %

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) povede po rozpadu koalice s lidovci do kampaně do sněmovních voleb jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by být také v čele pražské kandidátky. Hnutí půjde do voleb s heslem Odvaha převzít odpovědnost a chtělo by získat minimálně sedm procent hlasů. Na kampaň STAN počítá zatím s 26 miliony korun, ale další peníze by mělo hnutí získat od podporovatelů. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli představitelé STAN.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 25.07.
Parlamentní volby

Starostové odmítli nabídku lidovců, do voleb půjdou sami!

Hnutí STAN odmítlo nabídku KDU-ČSL na společné kandidátky a do podzimních voleb půjde samo. Shodla se na tom naprostá většina vedení. Starostové zároveň podpořili prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík
21.07.
rozpad koalice

Vnitřní rozbroje: STAN budou jednat o novém vedení

Někteří členové hnutí Starostů a nezávislých požadují rezignaci svého šéfa Petra Gazdíka. Je to i důsledek rozpadu koalice s Lidovci, kteří s velkou pravděpodobností půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. O změně vedení chtějí starostové jednat v úterý na celostátním výboru. Možnou náhradou za Gazdíka by mohl být prý liberecký hejtman Martin Půta.