Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slobodan Praljak se otrávil těsně po vynesení rozsudku
aktualizováno 01.12.
Výsledky pitvy

Otrava válečného zločince u soudu: Policie už ví, co vypil!

Bývalý generál bosenských Chorvatů Slobodan Praljak se otrávil kyanidem draselným, oznámila nizozemská policie. Ukázaly to výsledky. Praljak vypil jed z lahvičky po vynesení verdiktu u soudu pro bývalou Jugoslávii.

Slobodan Praljak se otrávil těsně po vynesení rozsudku
30.11.
Vypil ho u soudu

Strážní, kontroly, 14 dveří. Policie nechápe, jak zločinec pronesl jed

Lahvička tekutiny, kterou ve středu vypil bývalý velitel bosenských Chorvatů u soudu v Haagu, opravdu existovala jed. Slobodan Praljak po několika hodinách zemřel. Nizozemská policie teď vyšetřuje, jak je možné, že chemikálii do soudní síně pronesl.

Slobodan Praljak se otrávil těsně po vynesení rozsudku
aktualizováno 29.11.
válečné zločiny

Drama u soudu: Válečný zločinec po vypití jedu v soudní síni zemřel

Dnešní jednání odvolacího senátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v kauze šesti bývalých vedoucích činitelů bosenských Chorvatů bylo přerušeno poté, co jeden z obžalovaných podle svého obhájce požil jed. Bývalý generál Slobodan Praljak nejprve protestoval proti tomu, že byl shledán vinným, a pak cosi spolkl. Předsedající soudce následně přivolal lékaře a čtení verdiktu přerušil. Podle portálu RT odsouzený na následky otravy zemřel. I přes přerušení byl trest bývalým vůdcům bosenských Chorvatů nakonec potvrzen.

Prásk.tv píše:

Kapsle
čtěte o tématu jed na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Vlada Dzuyba - 3
aktualizováno 16.11.
nečekaný zvrat

Smrt modelky (14): Mluvilo se o upracování, v těle měla jed!

Svět šokovala smrt čtrnáctileté Rusky, která podle prvních informací zemřela vyčerpáním. Zkolabovala při náročné módní přehlídce v čínské Šanghaji. Matka si často stěžovala na náročné pracovní podmínky. Nyní policie pojala podezření, že modelku někdo zavraždil!

Zděšení, žena ve svém bytě našla zloděje
04.11.
ďábelský plán

Žena se chtěla zbavit manžela, nechtěně vyhladila čtvrtku vesnice

Aby mohla být se svým milencem, rozhodla se zabít svého manžela. Nešťastnou náhodou ale mladá Pákistánka připravila o život 17 lidí. Dalších deset vesničanů skončilo v nemocnici s vážnými zdravotními problémy.

Vajíčko
aktualizováno 06.09.
Jedovatý fipronil

Česko bude kontrolovat všechna vejce z dovozu! Kvůli toxické látce

Česko bude od středy kontrolovat všechna dovážená vejce a vaječné výrobky. Ministerstvo zemědělství tak reaguje na kontaminaci několika tun potravin jedovatým fipronilem.

Černá vdova
aktualizováno 29.08.
nečekaná zásilka

Do Česka se dostaly černé vdovy! Kousnutí může končit smrtí

Vědci týmu ELI Beamlines, kteří spravují laserové centrum v Dolních Břežanech, nedávno slavili příjezd součástek pro jejich laser, s nimi přijelo ale velmi nemilé překvapení v podobě jedovatých pavouků. Ti se rozutekli po hale i chodbách centra. I přes důkladnou deratizaci není jisté, jestli se podařilo zneškodnit všechny. Informaci přinesl portál iRozhlas.

Žena poleptaná pryšcem
06.07.
jedovatý pryšec

Pozor na tuto rostlinu na zahradě. Žena skončila na kapačkách

Hodně drsné následky z práce na zahrádce má žena ze Zlínska. Okopávala skalku, na které jí roste i oblíbená skalnička pryšec. Její mléko je ale toxické a může způsobit nepříjemné popáleniny. Ženu mléko potřísnilo na rukou, s těžkou alergickou reakcí skončila na kapačkách v nemocnici.

Petr Kramný a Václav Žalud
aktualizováno 05.07.
On-line chat

Kramný nevinen?! Expert popsal, jak mohl v Egyptě zabíjet jed

Moniku a Klárku v Egyptě nezabil elektrický proud, ale otrava exotickým jedem, tetrodotoxinem. S touto teorií před časem přišel bývalý pracovník Ústavu patologické fyziologie Lékařské fakulty v Plzni Václav Žalud. Svou teorii vysvětlil dnes v online chatu se čtenáři TN.cz

Sušená kustovnice čínská
aktualizováno 04.07.
zakázaný pesticid

POZOR: Inspekce stahuje 7 tun jedovatého sušeného ovoce z Číny

Sedm tun sušeného ovoce goji z Číny obsahovalo zakázané pesticidy ze skupiny Carbofuranů, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) proto stahuje závadné šarže z trhu. Carbofuran je silný insekticid s nežádoucími účinky.