Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rus Vladislav Šulga otrávil své kolegy prudkým jedem
12.04.
Otrávil desítky lidí

Šílená pomsta! Nepovýšili ho, tak dal v práci do vody prudký jed!

Neuvěřitelně brutální pomstu vymyslel Rus, kterého nadřízení přeskočili při povyšování. Zhrzené ego chtěl zahojit tak, že kolegům v práci "říznul" vodu prudkým jedem. Otrávil desítky lidí.

Sergej Skripal
06.04.
Kauza Skripal

Otrávený agent už není v kritickém stavu! Novičok zabil jeho mazlíčky

Zdravotní stav bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala už není kritický a "rapidně se zlepšuje". Rusův organismus podle lékařů dobře reaguje na léčbu po březnovém útoku nervovým jedem novičok. Oznámila to dnes nemocnice v jihoanglickém Salisbury, kde byli před měsícem Skripal a jeho dcera Julija otráveni.

Ovoce Goji - ilustrační foto
06.04.
Kontrola SZPI

V sušeném ovoci našli prudký jed! "Nejezte ho," varuje inspekce

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili další nebezpečný výrobek. V sušeném ovoci goji zjistili jeden z nejjedovatějších pesticidů karbofuran. Prodejce teď musí potravinu stáhnout z trhu.

Prásk.tv píše:

Kapsle
čtěte o tématu jed na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Kauza Petra Kramného
aktualizováno 06.04.
Kauza Kramný

Zabil Moniku a Klárku Kramné jed? Nové svědectví z Egypta!

Nad verdiktem českých soudů, které odsoudily Petra Kramného na 28 let ve vězení za vraždu manželky a dcery elektrickým proudem, stále panují pochybnosti. Spolek Šalamoun, který Kramnému pomáhá, teď zveřejnil video podporující verzi, že v Egyptě zabíjel jed. Přináší v něm svědectví muže, který hotel v Hurghadě zná. Podle něj zařízení, z něhož Kramní brali vodu, po tragédii zmizelo a na své místo se už nevrátilo.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 03.04.
Odkud novičok byl?

Experti si nevědí rady! Nedokázali určit, zda agenta otrávil ruský jed

Britští experti prokázali, že dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera byli otráveni novičokem. Nedokázali však určit, že byla nervově paralytická látka vyrobena v Rusku.

Trénink psů na vyhledávání otrávených návnad - Sam, orel mořský
31.03.
nebezpečné jedy

Otrávených návnad v Česku přibývá! Ohroženi jsou i vaši psi

Stále častěji se v Česku objevují případy otrav zvířat. Přestože jsou otrávené návnady většinou určeny pro dravce, doplácí na ně i domácí zvířata, především pak psi. Proti otráveným návnadám bojují pracovníci České společnosti ornitologické (ČSO) s vycvičenými psy. Pomoci však můžete i vy.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
29.03.
otravné látky

Nařčení z Moskvy: Novičok má v českém výzkumu významné místo

Významné místo ve výzkumu otravných látek v České republice mají nervově paralytické látky typu novičok. Prohlásila to dnes na tiskové konferenci v Moskvě mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v komentáři ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného v Británii armádním jedem.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
29.03.
mezinárodní aféra

Nové poznatky o Skripalovi: Agent byl otráven u vlastních dveří!

Britská policie se domnívá, že bývalý dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli poprvé vystaveni nervové látce u vchodových dveří jejich domu v anglickém Salisbury. Byla tam největší koncentrace látky, informovala dnes agentura Reuters. Británie z útoku nervovým toxinem obviňuje Moskvu, která to odmítá.

Sergej Skripal
28.03.
záhadná otrava

Skripalova neteř promluvila o jeho stavu: Má minimální šanci!

Neteř dvojitého agenta Sergeje Skripala promluvila do médií o jeho stavu. Podle jejích slov stav Skripala a jeho dcery Julije skutečně není dobrý a oba mají jen minimální šanci na přežití.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 28.03.
výsledky vyšetřování

Londýn zveřejnil poznatky o otravě Skripala. Fiasko, zní z Ruska

Britské velvyslanectví v Moskvě uspořádalo v úterý prezentaci pro zástupce zhruba osmdesáti ambasád, na níž prezentovalo poznatky Londýna ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, otráveného počátkem března v Británii armádním jedem novičok. Oznámila to dnes ruská média. Dokument předložený diplomatům zveřejnil v plném znění list Kommersant. Ruské ministerstvo zahraničí označilo prezentaci za fiasko.