Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mamba zelená je velmi inteligentní had, který útočí rychle
aktualizováno 05.12.
Příčina smrti

Výsledky pitvy ženy uštknuté mambou: Už se ví, proč zemřela

Žena v pražských Hlubočepích, kterou měla na začátku října uštknout mamba zelená, zemřela opravdu na otravu jedem. Had poté unikl z domu a našli ho po čtyřech dnech v zahrádkářské osadě.

Maková buchta ilustrační
aktualizováno 29.10.
Závadný mák

Jedy se mohly dostat do buchet! Inspekce zadržela 22 tun máku

Desítky tun jedovatého máku z Turecka zadrželi potravinářská inspekce. Oblíbená náplň do buchet či koláčů totiž obsahovala vysoké množství pesticidu carboxin. Tato látka přitom může způsobit zdravotní potíže.

Vyděrač v německých obchodech chce 10 milionů
23.10.
Padl rozsudek

Muž otrávil dětskou výživu, pak žádal výkupné. Odsedí si 12,5 roku

Soud v jihoněmeckém Ravensburgu poslal na 12,5 roku do vězení 54letého muže, který loni otrávil dětskou výživu v několika supermarketech. Po obchodních řetězcích pak požadoval jako výkupné miliony eur.

Prásk.tv píše:

Jeremy Sutcliffe - 1
čtěte o tématu jed na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Bolest
15.10.
Nebezpečná miska

Bolesti hlavy a zánět: Hygienici varují před jedovatou miskou

Je libo něco dobrého na zub? Rozhodně ale ne z misky, kterou nově odhalila kontrola. Podle hygieniků obsahuje dvojnásob formaldehydu, než jaká je povolená hranice. To může způsobit bolesti hlavy a zánět nosní sliznice.

Odchyt mamby
aktualizováno 10.10.
jedovatá mamba

Chytání mamby proběhlo správně, zastává se zoo muže se smetákem

Odchyt smrtelně jedovaté mamby zelené, kterou od úterý několik dní bezvýsledně hledali policisté i odborníci, vyvolal bouřlivé reakce. Muž se smetákem, který se o její odchycení snažil, ji podle dalšího odborníka vystresoval a mohlo dojít k nejhoršímu. Zaměstnanci zoo se za bývalého kolegu postavili s tím, že jeho postup byl správný.

Odchycená mamba zelená
aktualizováno 08.10.
Špatné vyhlídky

Žena uštknutá mambou zůstává v kómatu, prognóza není dobrá

Mladá žena, kterou na začátku minulého týdne uštkla v domě v pražských Hlubočepích jedovatá mamba zelená, stále zůstává v nemocnici a je na tom zle. A to i přesto, že protijed zabral přesně tak, jak měl.

Mamba - Vedralová
aktualizováno 05.10.
Rady chovatelky

Mambu hledají už tři dny! Expertka řekla, co dělat, když ji potkáte

Po nebezpečné mambě zelené pátrají odborníci a kriminalisté už třetí den. Mnoho Pražanů se setkání s jedovatým hadem bojí, odborníci ale ujišťují, že by k němu nemělo dojít. Přesto chovatelka doporučila, co dělat, kdybyste na mambu narazili.

Uprchlá mamba zelená
aktualizováno 05.10.
jedovatý had

Uprchlou mambu stále nenašli, policie ji nechává uklidnit

Uprchlou mambu, po které pátrají pražští policisté a odborníci, se stále nepodařilo najít. I přes nastražené tepelné pasti se hada, pokud je stále v domě, nepodařilo vylákat. Policisté v pátek nechají dům v klidu, aby se vystresované zvíře případně uklidnilo a vydalo se hledat teplo k nastraženým pastím.

Uprchlá mamba zelená
aktualizováno 04.10.
Nebezpečný plaz

5 otázek a 5 odpovědí: Tohle musíte vědět o jedovaté mambě!

Pátrání po jedovatém hadovi, který uštkl svou majitelku v pražských Hlubočepích, je stále v plném proudu. I přes nastražené pasti se ho stále nepodařilo odchytit. Lidé proto mají strach, že se může nebezpečná mamba zelená připlazit až k nim domů a zaútočit na ně. Odborníci to ale vidí jinak.

Uprchlá mamba zelená
04.10.
symptomy a následky

Jed mamby zelené je smrtelný, tohle udělá člověku bez protilátky

Smrtelně jedovatou mambu zelenou, která uštkla ženu v pražských Hlubočepích, se policii stále nepodařilo najít, nikdo netuší, kde může být. Lidé v nejbližším okolí mají strach, jed tohoto hada je totiž ve většině případů smrtelný, pokud se nepodaří včas podat protilátku.