Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bleskové povodně v Tatrách - 1
dnes 07:27
Odstraňování škod

Voda brala všechno, co jí stálo v cestě! Takhle teď vypadají Tatry

Oblast Vysokých Tater a jejich podhůří zasáhly přívalové deště, které způsobily lokální záplavy. Voda strhla některé mostky, silnice a chodníky, po kterých chodí turisté. A zanechala za sebou pořádnou spoušť.

Povodně v Tatrách - 5
19.07.
Horská evakuace

Bleskové povodně v Tatrách. Prchali místní i turisté! VIDEO

Pořádně divokou noc za sebou mají obyvatelé i návštěvníci části Vysokých Tater.Intenzivní lijáky se prohnaly například obcí Stará Lesná, odkud vyhnaly přes 200 lidí.

Medvěd v Tatrách - 2
aktualizováno 19.07.
video

Turisté na Slovensku zažili šok: U hotelu se procházel medvěd!

Pokud se chystáte na dovolenou na Slovensko, měli byste se mít na pozoru. Není žádným tajemstvím, že v Tatrách běžně žijí medvědi. A troufnou si až k lidským obydlím.

Prásk.tv píše:

Zamrzlé Veĺké Hincovo pleso ve Vysokých Tatrách - 6
čtěte o tématu Vysoké Tatry na Prásk.tv
2155597
aktualizováno 23.06.
výkyvy počasí

Drsné ochlazení na Slovensku! V Tatrách staví sněhuláky

Nečekaný začátek léta zažívají naši východní sousedé. Zatímco první letní den bylo až 32 stupňů Celsia, po přechodu fronty, která přišla z Česka, se pořádně ochladilo. V Tatrách dokonce napadla silná vrstva sněhu!

Lesní požár v Tatrách - 7
aktualizováno 03.05.
velký požár

Tatry v plamenech: Hoří 30 hektarů chráněného lesa, turisty evakuují!

Ve Vysokých Tatrách vypukl ve čtvrtek odpoledne mohutný požár lesa. Plameny už zasáhly přes 30 hektarů a oheň se dál rychle rozšiřuje. Hasiči začali ve spolupráci s horskou službou evakuovat turisty, kteří byli na nedaleké vysokohorské cestě.

Lyžařské areály ve Vysokých Tatrách - 25
13.03.
zimní speciál

Jeden skipas, více středisek. To je lyžování ve Vysokých Tatrách

Na jeden skipas můžete ve Vysokých Tatrách lyžovat v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a na Hrebienku. Zatímco Štrbské pleso je poměrně sportovní záležitostí, Tatranská Lomnice nabídne v dolní části i mírné modré sjezdovky. Pro obě místa jsou specifické pestré nelyžařské programy od snowtubingu až po jízdu na skútru.

Záchrana lyžaře
11.03.
nebezpečné hory

Tři zásahy v jednu chvíli! V Tatrách zemřel Polák, Čechy smetla lavina

Plné ruce práce měli v sobotu pracovníci horské služby ve Vysokých Tatrách. Ve stejné chvíli řešili tři velké zásahy - v jednom případě smetla lavina skupinu českých turistů, vzápětí se zranil slovenský lyžař a na tísňovou linku volal zoufalý polský turista.

Záchrana v lavině
aktualizováno 19.02.
Lavinové neštěstí

Další lavina zabíjela. Ve Vysokých Tatrách zemřel polský horolezec

Skupina polských horolezců strhla v neděli ve Vysokých Tatrách lavinu, která dva z nich zcela zasypala. Pětatřicetiletý muž nepřežil, třicetiletá žena v kritickém stavu bojuje v nemocnici o život. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Záchrana ženy na horách
aktualizováno 07.01.
nešťastný pád

Obří tragédie! Rodiče lyžovali s dětmi v Tatrách, maminka se zabila

Výlet do Vysokých Tater skončil pro rodinu z Nových Zámků tragicky. Lucia (30) v lyžařském středisku Bachledova dolina, kde si užívala s manželem a dětmi, uklouzla na zledovatělém svahu a narazila do sloupu lanovky. Zemřela přímo na sjezdovce.

Hrozivé uklouznutí na ledu
aktualizováno 29.12.
celkem 85 zásahů

Tatry jako smrtící ledová past: Kdo uklouzne, nemá šanci! VIDEO

Z nejvyššího slovenského pohoří se stalo jedno velké kluziště. Co riskuje člověk při vstupu do Vysokých Tater, ukazuje video, které se dostalo do rukou horské službě. Povrch je tak namrzlý, že lehce ztratíte půdu pod nohama a už se řítíte z kopce jako na ledovém tobogánu. A tento pohled není vůbec ojedinělý.