Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžařské areály ve Vysokých Tatrách - 25
13.03.
zimní speciál

Jeden skipas, více středisek. To je lyžování ve Vysokých Tatrách

Na jeden skipas můžete ve Vysokých Tatrách lyžovat v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a na Hrebienku. Zatímco Štrbské pleso je poměrně sportovní záležitostí, Tatranská Lomnice nabídne v dolní části i mírné modré sjezdovky. Pro obě místa jsou specifické pestré nelyžařské programy od snowtubingu až po jízdu na skútru.

Záchrana lyžaře
11.03.
nebezpečné hory

Tři zásahy v jednu chvíli! V Tatrách zemřel Polák, Čechy smetla lavina

Plné ruce práce měli v sobotu pracovníci horské služby ve Vysokých Tatrách. Ve stejné chvíli řešili tři velké zásahy - v jednom případě smetla lavina skupinu českých turistů, vzápětí se zranil slovenský lyžař a na tísňovou linku volal zoufalý polský turista.

Záchrana v lavině
aktualizováno 19.02.
Lavinové neštěstí

Další lavina zabíjela. Ve Vysokých Tatrách zemřel polský horolezec

Skupina polských horolezců strhla v neděli ve Vysokých Tatrách lavinu, která dva z nich zcela zasypala. Pětatřicetiletý muž nepřežil, třicetiletá žena v kritickém stavu bojuje v nemocnici o život. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Prásk.tv píše:

Zamrzlé Veĺké Hincovo pleso ve Vysokých Tatrách - 6
čtěte o tématu Vysoké Tatry na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Záchrana ženy na horách
aktualizováno 07.01.
nešťastný pád

Obří tragédie! Rodiče lyžovali s dětmi v Tatrách, maminka se zabila

Výlet do Vysokých Tater skončil pro rodinu z Nových Zámků tragicky. Lucia (30) v lyžařském středisku Bachledova dolina, kde si užívala s manželem a dětmi, uklouzla na zledovatělém svahu a narazila do sloupu lanovky. Zemřela přímo na sjezdovce.

Hrozivé uklouznutí na ledu
aktualizováno 29.12.
celkem 85 zásahů

Tatry jako smrtící ledová past: Kdo uklouzne, nemá šanci! VIDEO

Z nejvyššího slovenského pohoří se stalo jedno velké kluziště. Co riskuje člověk při vstupu do Vysokých Tater, ukazuje video, které se dostalo do rukou horské službě. Povrch je tak namrzlý, že lehce ztratíte půdu pod nohama a už se řítíte z kopce jako na ledovém tobogánu. A tento pohled není vůbec ojedinělý.

V Tatrách neumírají jen turisté, ale i kamzíci
aktualizováno 28.12.
Smrtící počasí

V Tatrách neumírají jen turisté, problémy mají i divoká zvířata

Během letošních svátků zemřeli v Tatrách tři Češi. Další desítky pak skončily v nemocnicích, jeden z Čechů je vážně poraněný, ostatní měli většinou zlomeniny. V Tatrách mají navíc kromě turistů problém i divoká zvířata.

Lucka a Tomáš
28.12.
galerie neštěstí v Tatrách

Pád sourozenců v horách: První zprávy o Tomášovi! Lucka zemřela

Českem otřásl případ Lucky (30) a Toma (23), sourozenců, kteří se den po Vánocích zřítili z turistické stezky ve Vysokých Tatrách. Mladá žena zemřela, jejího bratra převezli v kritickém stavu do nemocnice. Jak se TV Nova podařilo zjistit, jeho stav je sice nadále vážný, ale stabilizovaný.

Svíčky pro Lucku
aktualizováno 28.12.
tragédie boj o život

Lucka našla v horách smrt! Svíčky hoří, lidé doufají v záchranu bratra

Zpráva o pádu milovnice hor Lucky (30) a jejího bratra Toma (23) ve Vysokých Tatrách otřásla nejen rodinou, ale i kamarády a známými. Mladé ženě lidé nyní zapalují svíčky a na její počest dělají horské výstupy. Tomovi, který bojuje v nemocnici o život, drží palce a posílají mu povzbudivé vzkazy. Věří, že sestra na něj z nebe dohlédne.

Lucka spadla v Tatrách
aktualizováno 27.12.
dojemné vzkazy pád v tatrách

Lucce hory vzaly život, bratr o něj bojuje. Bolí nás srdce, truchlí lidé

Velmi těžké chvíle prožívají příbuzní a kamarádi Lucky (30) a jejího bratra Tomáše (23), kteří se den po Vánocích zřítili z turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít. Mladá žena zemřela, mladíka v kritickém stavu převezli do nemocnice. Blízcí sourozenců napjatě čekají na zprávy o zdravotním stavu mladíka, sociální sítě zaplavují dojemné výzvy.

Záchrana českých horolezců ve Vysokých Tatrách
aktualizováno 27.12.
Děsivý pád

Pády českých turistů v Tatrách: Ženy zemřely, muž bojuje o život

Tragicky skončil pro dvojici mladých českých turistů výlet do Vysokých Tater. Muž se ženou se na První svátek vánoční zřítili z turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít. Žena zemřela, mladík je v kritickém stavu. V Tatrách dnes zemřela i další česká turistka.