Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana ženy na horách
aktualizováno 07.01.
nešťastný pád

Obří tragédie! Rodiče lyžovali s dětmi v Tatrách, maminka se zabila

Výlet do Vysokých Tater skončil pro rodinu z Nových Zámků tragicky. Lucia (30) v lyžařském středisku Bachledova dolina, kde si užívala s manželem a dětmi, uklouzla na zledovatělém svahu a narazila do sloupu lanovky. Zemřela přímo na sjezdovce.

Hrozivé uklouznutí na ledu
aktualizováno 29.12.
celkem 85 zásahů

Tatry jako smrtící ledová past: Kdo uklouzne, nemá šanci! VIDEO

Z nejvyššího slovenského pohoří se stalo jedno velké kluziště. Co riskuje člověk při vstupu do Vysokých Tater, ukazuje video, které se dostalo do rukou horské službě. Povrch je tak namrzlý, že lehce ztratíte půdu pod nohama a už se řítíte z kopce jako na ledovém tobogánu. A tento pohled není vůbec ojedinělý.

V Tatrách neumírají jen turisté, ale i kamzíci
aktualizováno 28.12.
Smrtící počasí

V Tatrách neumírají jen turisté, problémy mají i divoká zvířata

Během letošních svátků zemřeli v Tatrách tři Češi. Další desítky pak skončily v nemocnicích, jeden z Čechů je vážně poraněný, ostatní měli většinou zlomeniny. V Tatrách mají navíc kromě turistů problém i divoká zvířata.

Prásk.tv píše:

Zamrzlé Veĺké Hincovo pleso ve Vysokých Tatrách - 6
čtěte o tématu Vysoké Tatry na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Lucka a Tomáš
28.12.
galerie neštěstí v Tatrách

Pád sourozenců v horách: První zprávy o Tomášovi! Lucka zemřela

Českem otřásl případ Lucky (30) a Toma (23), sourozenců, kteří se den po Vánocích zřítili z turistické stezky ve Vysokých Tatrách. Mladá žena zemřela, jejího bratra převezli v kritickém stavu do nemocnice. Jak se TV Nova podařilo zjistit, jeho stav je sice nadále vážný, ale stabilizovaný.

Svíčky pro Lucku
aktualizováno 28.12.
tragédie boj o život

Lucka našla v horách smrt! Svíčky hoří, lidé doufají v záchranu bratra

Zpráva o pádu milovnice hor Lucky (30) a jejího bratra Toma (23) ve Vysokých Tatrách otřásla nejen rodinou, ale i kamarády a známými. Mladé ženě lidé nyní zapalují svíčky a na její počest dělají horské výstupy. Tomovi, který bojuje v nemocnici o život, drží palce a posílají mu povzbudivé vzkazy. Věří, že sestra na něj z nebe dohlédne.

Lucka spadla v Tatrách
aktualizováno 27.12.
dojemné vzkazy pád v tatrách

Lucce hory vzaly život, bratr o něj bojuje. Bolí nás srdce, truchlí lidé

Velmi těžké chvíle prožívají příbuzní a kamarádi Lucky (30) a jejího bratra Tomáše (23), kteří se den po Vánocích zřítili z turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít. Mladá žena zemřela, mladíka v kritickém stavu převezli do nemocnice. Blízcí sourozenců napjatě čekají na zprávy o zdravotním stavu mladíka, sociální sítě zaplavují dojemné výzvy.

Záchrana českých horolezců ve Vysokých Tatrách
aktualizováno 27.12.
Děsivý pád

Pády českých turistů v Tatrách: Ženy zemřely, muž bojuje o život

Tragicky skončil pro dvojici mladých českých turistů výlet do Vysokých Tater. Muž se ženou se na První svátek vánoční zřítili z turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít. Žena zemřela, mladík je v kritickém stavu. V Tatrách dnes zemřela i další česká turistka.

Polák v Tatrách přežil pád z 250 metrů
18.10.
Polský turista

Fotograf se v Tatrách zřítil z 250 metrů! Jako zázrakem přežil

Fotograf z Polska přežil ve Vysokých Tatrách nepřežitelné! S batohem plným techniky uklouzl na sněhovém poli a spadl do propasti. Podle svědků se zřítil asi z 250 metrů.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Záchrana ve skalách
30.09.
Neměl potřebnou výstroj

Český horolezec spadl v Tatrách ze 30 metrů! Na místě zemřel

Ve Vysokých Tatrách zemřel v pátek 44letý český horolezec. Podle záchranářů neměl potřebnou výstroj na zdolání hory. Během výstupu spadl z asi 30metrové výšky a lékaři už mu nedokázali pomoci.