Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Houses of Parliament
aktualizováno 13.02.
policejní pohotovost

Britský parlament zaplnila policie, našel se podezřelý balíček

Metropolitní policie v úterý odpoledne vyrážela na pozemky britského parlamentu. Na místo podle médií dorazilo větší množství policistů, kteří se zabývali nálezem podezřelého balíčku s bílým práškem.

Lékař u počítače
18.01.
Zruší povinné erecepty?

Papírový nebo eRecept? Nechte doktory si vybrat, navrhl poslanec

Sněmovna bude při schvalování vládní lékové novely o transfuzích hlasovat i o zrušení povinných elektronických receptů. Pozměňovací návrh podal při dnešním druhém čtení technické předlohy Jaroslav Dvořák (SPD). Sněmovna by mohla o podobě novely rozhodovat příští týden v pátek.

Radek Vondráček byl zvolen předsedou Poslanecké sněmovny
aktualizováno 23.11.
první schůzka

Poslanci dohodli vedení výborů. ANO jich povede 7 z 18

Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok tvořený ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN čtyř výborů. Po dvou výborech povedou Piráti, SPD a KSČM, předsednictví v jednom získá ČSSD.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu parlament na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Poslanci
21.11.
galerie nástup do funkce

Benda, Filip, Sobotka. Takhle vypadali v parlamentu před 20 lety

Po podzimních volbách se složení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR výrazně proměnilo, místa ve Sněmovně zaplnily úplně nové tváře. Najde se i několik poslaneckých mazáků, kteří jsou v politice již opravdu dlouhou dobu. Málokdo si ještě pamatuje, jak tito politici vypadali ve svých začátcích.

Volby - BN
aktualizováno 21.10.
Druhý den voleb ON-line

Volby vyhrálo ANO,  ČSSD propadla. Ve Sněmovně bude 9 stran

Všechny hlasy už jsou sečteny. Volby vyhrálo hnutí ANO, které podpořilo necelých 30 % voličů. Druhá příčka s podporou 11 % patří ODS. Třetí jsou Piráti před SPD a KSČM. ČSSD je až šestá. Do Sněmovny se dostali také lidovci, Starostové a TOP 09.

Volby v Rakousku
aktualizováno 15.10.
kdo vyhraje?

Rakušané si volí nový parlament, šanci mají protiimigrantské strany

V Rakousku začaly předčasné parlamentní volby. V některých obcích se volební místnosti otevřely už v šest hodin ráno, ale na většině míst Rakouska se volí od sedmi nebo osmi hodin. Hlasování musí být ze zákona uzavřeno nejpozději v 17 hodin, brzy poté by měly být zveřejněny první odhady výsledků.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 01.10.
volební kampaň

Volby se rychle blíží! Strany a hnutí sází na volební klipy

Za necelé tři týdny se dozvíme, kdo se na další čtyři roky usídlí ve Sněmovně. Kromě kontaktních kampaní, kdy se politikové snaží oslovit voliče přímo, letos sází strany a hnutí na volební klipy.

Zdeněk se upálil na Novém Zélandu - 4
aktualizováno 26.09.
Sebevražda před parlamentem

Na Novém Zélandu se upálil Čech Zdeněk (60)! Nevídal své děti

Na Novém Zélandu se upálil šedesátiletý Čech! Zdeněk Hanzlík spáchal sebevraždu před budovou parlamentu ve Wellingtonu - podle přátel kvůli tomu, že mu bývalá manželka zakazovala vídat děti.

Finská policie - ilustrační foto
aktualizováno 22.09.
drama v helsinkách

Azylanti se pokusili o sebevraždu! Bodli se břicha před parlamentem

Dva muži se pobodali před finským parlamentem v Helsinkách. Sami se bodli do žaludku. Podle policie se pravděpodobně jedná o pokus o sebevraždu.

Novinář Marek Přibil přichází vypovídat k parlamentní komisi
aktualizováno 25.07.
Parlamentní komise

Únik informací: Novináře dusili 2,5 hodiny, Babiš odešel za 30 minut

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš popřel, že by někdy měl k dispozici takzvaný živý policejní spis. Obdobně se vyjádřil novinář jeho bývalého deníku Marek Přibil. Zatímco Přibil vypovídal před sněmovní komisí k únikům z vyšetřovacích spisů 2,5 hodiny, Babiš odcházel po necelé půlhodině.