Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úřad vlády, Praha
27.10.
Dny otevřených dveří

Na výročí ČSR se lidem otevřely jindy nepřístupné budovy

V rámci 100. výročí vzniku Československa se veřejnosti otevřou sídla některých státních orgánů. Během 27. a 28 října si tak lidé budou moci prohlédnout vládní, parlamentní a ministerské budovy.

Volby v Afghánistánu 2018
aktualizováno 20.10.
Afghánci volí parlament

K volbám za každou cenu! I přes útoky stojí voliči k urnám fronty

Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu afghánské metropole Kábul odpálil sebevražedný atentátník. S odvoláním na afghánský bezpečnostní zdroj to napsala agentura Reuters.

Místnost senátu
17.10.
Šéf senátu

Přetahovaná o post předsedy senátu. Stále se neví, kdo jím bude

Jiří Drahoš nebude šéfem senátu. Podle tří nejsilnějších senátních klubů mu chybí zkušenosti. Horní komoru parlamentu tak čeká pravděpodobně přetahovaná o to, kdo bude mít nejsilnější klub a tedy i právo na post předsedy senátu.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu parlament na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Slovenský parlament
aktualizováno 21.09.
Drama na Slovensku

Poplach v parlamentu! Manévry měla způsobit trocha pepře

Poslancům Národní rady Slovenské republiky (NR SR) někdo poslal kontaminovanou zásilku. Šlo o více než 70 dopisů s podezřelou látkou, která měla mírně dráždivé účinky. Podle portálu tvnoviny.sk obálky obsahovaly namletý černý pepř.

Průměrý počet odpracovaných hodin za týden ve světě - Švédsko: 35.8 h týdně
aktualizováno 10.09.
bude překvapení?

Švédi si volí parlament. Hlavním tématem voleb jsou uprchlíci

Historický úspěch Švédských demokratů. Tak může vypadat výsledek švédských voleb, které odstartovaly v neděli v osm hodin ráno. Je zde i šance, že by tato anti-imigrantská strana mohla sesadit sociální demokraty, kterým odhady přisuzují první pozici.

Auto narazilo v Londýně do budovy Parlamentu
aktualizováno 14.08.
jen nehoda?

Auto najelo v Londýně do lidí. Nehodu vyšetřují jako terorismus

Dnes v ranních hodinách řidič automobilu narazil do bezpečnostních bariér Westminsterského paláce. Při srážce zranil několik chodců a cyklistů. Na muže se ihned vrhla policie a muže zatkla.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 12.07.
Důvěra vládě

Babišova vláda získala důvěru. Pro hlasovalo 105 poslanců

Pro vládu hlasovalo 105 poslanců. O absenci Jiřího Maška se vědělo dlouhodobě, že nebude hlasovat, oznámil ráno také Milan Chovanec. Překvapivě ale v sále chyběl také komunista Zdeněk Ondráček. Nejistý byl také hlas Karly Šlechtové. Ta nakonec kabinet podpořila, ještě během hlasování ale sál opustila.

Slovinsko
aktualizováno 04.06.
volby do parlamentu

Protiimigrační SDS vyhrála slovinské volby, možná nevytvoří vládu

Opoziční Slovinská demokratická strana (SDS) někdejšího premiéra Janeze Janši zvítězila v dnešních předčasných parlamentních volbách. Po sečtení více než 90 procent hlasů získala středopravá strana sázející v kampani na protiimigrační téma 25 procent.

Lidé se fotí před kubánským dómem
18.04.
tajná volba

Konec éry Castrů na Kubě, parlament volí nového prezidenta

Na Kubě dnes začalo dvoudenní jednání parlamentu, jehož poslanci v tajné volbě vyberou nástupce Raúla Castra ve funkci prezidenta. Castro, který spolu s bratrem Fidelem stál v čele země od komunistického puče před téměř 60 lety, se již o nejvyšší státní funkci neuchází. Jméno jeho nástupce, kterým by se podle všeobecného očekávání měl stát současný první viceprezident Miguel Díaz-Canel, oznámí parlament ve čtvrtek.

Viktor Orbán už se prohlásil za vítěze voleb
aktualizováno 09.04.
volby v Maďarsku

Orbán opět triumfuje, zvítězil ve volbách a udržel i ústavní většinu

Nedělní parlamentní volby v Maďarsku vyhrála konzervativní strana Fidesz dosavadního premiéra Viktora Orbána - Po sečtení 98,5 procenta hlasů má Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí ústavní dvoutřetinové většiny, uvedla agentura AP. Orbán v prvním povolebním vystoupení označil výsledek za přesvědčivé vítězství a možnost chránit Maďarsko.