Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit
aktualizováno 14.02.
chybí většina

Další prohra Mayové! Dohodu ani odklad brexitu poslanci nepřijali

Britská Dolní sněmovna dnes odmítla podpořit premiérku Theresu Mayovou v její snaze upravit v brexitové dohodě podmínky takzvané irské pojistky. Na dohodě včetně pojistky se Mayová už dříve dohodla s Evropskou unií, britský parlament ale dokument na konci ledna odmítl a premiérka se teď snaží ujednání s EU pozměnit. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn k dnešnímu hlasování poznamenal, že Mayová nemá v parlamentu pro svůj plán většinu.

Řecko schválilo dohodu s Makedonií
aktualizováno 25.01.
Nový název

Makedonie se bude jmenovat jinak! Řecko schválilo dohodu

Řecký parlament v pátek po několikadenní debatě schválil dohodu o změně názvu sousední Makedonie. Informují o tom zahraniční agentury. Spor o název téměř 30 let komplikoval vztahy obou zemí. Loni Atény a Skopje uzavřely kompromis, na jehož základě bude nové oficiální pojmenování řeckého souseda znít Republika Severní Makedonie, zkráceně Severní Makedonie.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.01.
Odchod z EU

Mayová prohrála. Dohodu s EU o brexitu parlament neschválil

Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie skončilo porážkou britské premiérky Theresy Mayové. Dohodu, kterou vyjednala s Evropskou unií, britský parlament neschválil. Pro hlasovalo jen 202 poslanců, proti bylo 432!

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu parlament na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Theresa Mayová
aktualizováno 15.01.
Hlasování o dohodě

Británie rozhoduje o brexitu. "Je to jediná možnost," tvrdí Mayová

Poslanci britského parlamentu zahájili poslední část debaty před klíčovým hlasováním o brexitové dohodě, kterou s Evropskou unií vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové. Všeobecně se očekává, že poslanci dohodu odmítnou.

Theresa Mayová
14.01.
Hlasování se blíží

Poslanci chtějí odstřihnout Mayovou. Brexit se může odložit

Britské poslance čeká zásadní jednání. V úterý by měli definitivně rozhodnout o dohodě o brexitu, kterou vyjednala vláda Theresy Mayové se zbývajícími členskými státy EU. Podle premiérky je nyní nejpravděpodobnější zablokování odchodu Británie z EU.

Jaroslav Kubera a Radek Vondráček
aktualizováno 01.01.
Senát i Sněmovna

Novoroční řeč: Kubera o ženách a kouření, Vondráček o demokracii

Prezident Miloš Zeman letos opět nepronese novoroční projev. Přesto Češi o řečnící politiky nepřijdou - pomyslnou hozenou rukavici totiž zvedli hned dva vysocí ústavní činitelé - předsedové Senátu a Poslanecké sněmovny. Oba vyzvali k větší jednotě a zasypání příkopů mezi znesvářenými částmi společnosti.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.12.
Jednání sněmovny

Poslanci schválili rozpočet na rok 2019. I se schodkem 40 miliard!

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

Theresa Mayová
aktualizováno 11.12.
jednání o brexitu

Mayová schytává tvrdou kritiku, před tlakem odjela na kontinent

Britská premiérka Mayová hledá spojence v Evropě. Doma sklidila za vyjednané podmínky brexitu kritiku a jednání o něm raději odložila. Kritici jí vyčítají, že zemi uvrhla do chaosu. Mayová tedy rozjíždí další kolo vyjednávání s dosavadními hlavními partnery z členských států, jenže třeba šéf Evropské komise Junker nebo předseda Evropské rady Tusk jí vzkázali, že už není o čem jednat.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 06.12.
hlasování parlamentu

Brexit v ohrožení! Bez dohody může Británie i zůstat v EU

Před klíčovým hlasováním britského parlamentu o brexitové dohodě, které se uskuteční příští úterý, premiérka Theresa Mayová varovala, že ve hře je stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde. Pokud dohodu, kterou vyjednala s Bruselem, poslanci neschválí, může podle ní země odejít zcela bez dohody, ale může také v EU zůstat. Soudní dvůr EU dnes mezitím oznámil, že den před hlasováním britských zákonodárců zveřejní svou odpověď na otázku, zda může Británie jednostranně stáhnout své oznámení o odchodu z EU.

Brexit - ilustrační fotografie
aktualizováno 26.11.
Odchod z EU

Hlasování o brexitu se blíží, britští poslanci rozhodnou v prosinci!

Britský parlament bude o dohodě o odchodu Británie z Evropské unie hlasovat v úterý 11. prosince. Oznámila to dnes britská vláda. Před samotným hlasováním budou mít poslanci možnost pět dní debatovat.