Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana - vrtulník
30.09.
Opavsko a Třinec

Dvě malé děti se opařily čajem a vodou! Letěl pro ně vrtulník

Záchranáři v pátek zasahovali hned u dvou malých dětí, které se opařily. Dopoledne vyjížděli do domu na Opavsku, kde na sebe rok a půl staré batole převrhlo čaj. Odpoledne se pak v Třinci půlroční miminko opařilo horkou vodou z termosky.

Čaj
aktualizováno 19.05.
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Čaj
21.04.
Zjištění inspekce

To je hnus! Na český trh mířil z Číny čaj plný pesticidů!

Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) během průběžných kontrol objevili dvě šarže čaje dovezeného z Číny, v nichž bylo přibližně pětkrát víc pesticidů, než je povolené.

Prásk.tv píše:

Marta Jandová - 1
čtěte o tématu čaj na Prásk.tv
Potraviny - zelený čaj, citron
aktualizováno 24.02.
inspekce varuje

POZOR: V čaji známého výrobce našli jedovaté halucinogeny!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v jedné ze šarží sáčkového čaje Babička Růženka Sedmero bylin s echinaceou tropanové alkaloidy atropin a skopolamin. Jde o halucinogenní látky, které mají negativní dopad na lidské zdraví.

Zachránci ze Snídaně s Novou
aktualizováno 17.01.
baví nás pomáhat

Zraněná žena mrzla na ulici. Zachránil ji tým Snídaně s Novou!

Každý den vám moderátoři Snídaně s Novou pomáhají vstávat, teď se vydali do ulic, aby potěšili lidi v mrazivém ránu. A podařilo se jim víc než to!

Pití čaje
aktualizováno 29.12.
čaj z polska

POZOR! V Česku prodávali čaj se smrtící látkou! Nemáte ho doma?

Na českých pultech se prodával čaj z Polska, který obsahoval halucinogenní látku Atropin. " Čaj není vhodný k lidské spotřebě a inspekce spotřebitelům doporučuje, aby se vyhnuli konzumaci uvedené šarže," varují inspektoři.

Pitný režim
aktualizováno 22.10.
Radí lékař

Malý příjem tekutin škodí zdraví! Jaká pravidla je nutné dodržovat?

Voda je životně důležitou tekutinou v našem těle. Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Některé nápoje se ale do pitného režimu nezapočítávají.

Příprava čaje
17.10.
Rady a tipy

Udělejte si z pití čaje požitek! Dodržujte pravidla přípravy

Udělejte si pár minut čas na opravdový čajový požitek. Pro přípravu čaje bez ohledu na druh platí několik základních pravidel.

Čaj
15.10.
Pro milovníky čaje

Znáte druhy čaje, jeho historii a tajemství správné přípravy?

Pití čaje je součástí mnoha kultur a zvyků už po celá tisíciletí. Prapůvodním domovem čaje je Čína, a tak se i historické prameny jeho původu odvozují právě od ní. První zmínky o lahodné chuti a účincích čaje můžeme nalézt v čínských pověstech a legendách.

Bylinkové čaje
14.10.
zázračné účinky

Nejlepší bylinkové čaje: Dodají vám vitamíny i vyléčí neduhy!

Bylinné čaje mají dlouholetou tradici. V dřívějších dobách byly často používány v lékařství. Nyní se staly součástí téměř každé domácnosti. Zákazníci ho mají rádi pro svou přirozenou chuť i aroma, ale oblíbené jsou především díky léčivým účinkům. Vychutnejte si i vy svůj šálek plný přírody.