Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bylinkový čaj
aktualizováno 15.02.
bylinné čaje

Třetina čajů v testu propadla! Byly v nich pesticidy a jedovatý plevel

Lidé oprávněně očekávají, že pití vylouhovaných bylinek prospěje jejich zdravotnímu stavu. Ne vždy tomu tak ale je. Na kvalitu se zaměřil portál dTest a výsledky jsou šokující. Třetina testovaných čajů propadla kvůli přítomnosti pesticidů a jedovatého plevele. Nedostatečné hodnocení si kvůli vysokému množství pesticidů odnesly také dva čaje určené dětem.

Záchrana - vrtulník
30.09.
Opavsko a Třinec

Dvě malé děti se opařily čajem a vodou! Letěl pro ně vrtulník

Záchranáři v pátek zasahovali hned u dvou malých dětí, které se opařily. Dopoledne vyjížděli do domu na Opavsku, kde na sebe rok a půl staré batole převrhlo čaj. Odpoledne se pak v Třinci půlroční miminko opařilo horkou vodou z termosky.

Čaj
aktualizováno 19.05.
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Prásk.tv píše:

Proč Britové pijí čaj
čtěte o tématu čaj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Čaj
21.04.
Zjištění inspekce

To je hnus! Na český trh mířil z Číny čaj plný pesticidů!

Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) během průběžných kontrol objevili dvě šarže čaje dovezeného z Číny, v nichž bylo přibližně pětkrát víc pesticidů, než je povolené.

Potraviny - zelený čaj, citron
aktualizováno 24.02.
inspekce varuje

POZOR: V čaji známého výrobce našli jedovaté halucinogeny!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v jedné ze šarží sáčkového čaje Babička Růženka Sedmero bylin s echinaceou tropanové alkaloidy atropin a skopolamin. Jde o halucinogenní látky, které mají negativní dopad na lidské zdraví.

Zachránci ze Snídaně s Novou
aktualizováno 17.01.
baví nás pomáhat

Zraněná žena mrzla na ulici. Zachránil ji tým Snídaně s Novou!

Každý den vám moderátoři Snídaně s Novou pomáhají vstávat, teď se vydali do ulic, aby potěšili lidi v mrazivém ránu. A podařilo se jim víc než to!

Pití čaje
aktualizováno 29.12.
čaj z polska

POZOR! V Česku prodávali čaj se smrtící látkou! Nemáte ho doma?

Na českých pultech se prodával čaj z Polska, který obsahoval halucinogenní látku Atropin. " Čaj není vhodný k lidské spotřebě a inspekce spotřebitelům doporučuje, aby se vyhnuli konzumaci uvedené šarže," varují inspektoři.

Pitný režim
aktualizováno 22.10.
Radí lékař

Malý příjem tekutin škodí zdraví! Jaká pravidla je nutné dodržovat?

Voda je životně důležitou tekutinou v našem těle. Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Některé nápoje se ale do pitného režimu nezapočítávají.

Příprava čaje
17.10.
Rady a tipy

Udělejte si z pití čaje požitek! Dodržujte pravidla přípravy

Udělejte si pár minut čas na opravdový čajový požitek. Pro přípravu čaje bez ohledu na druh platí několik základních pravidel.

Čaj
15.10.
Pro milovníky čaje

Znáte druhy čaje, jeho historii a tajemství správné přípravy?

Pití čaje je součástí mnoha kultur a zvyků už po celá tisíciletí. Prapůvodním domovem čaje je Čína, a tak se i historické prameny jeho původu odvozují právě od ní. První zmínky o lahodné chuti a účincích čaje můžeme nalézt v čínských pověstech a legendách.