Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomáš na houbách - 4
05.11.
přehled co můžete najdete?

Houbařská sezóna neskončila! Tyto druhy rostou a je jich hodně

Přestože už se u nás objevily mrazíky i sníh, houbaři se i teď, na začátku listopadu, z lesů vracejí s plnými košíky. A podle odborníků se houbařská sezóna ještě o několik týdnů protáhne.

Štětkouni si pochutnávají na dýni
16.10.
video podzimní hody

Máte přebytek dýní? Věnujte je do zoo, pochutnají si zvířátka!

Ostravská zoologická zahrada se po roce opět obrací na pěstitele a zahrádkáře, kteří mají nadúrodu dýní. Rádi pěstitelské přebytky přijmou, poslouží k výzdobě areálu zoo při tradičním listopadové akci a následně i jako krmivo pro zvířata.

Počasí - podzim - 5
16.10.
týdenní předpověď

Užijte si posledních zbytků babího léta. Brzy o sobě dá vědět zima

Teplého a slunečného počasí si budeme užívat do úterka. Teploty budou šplhat až k příjemným 23 stupňům. Pak se začne ochlazovat, ke konci týdne bude 20 stupňů a objevit se mohou i přeháňky.

Prásk.tv píše:

Petra Svoboda
čtěte o tématu podzim na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Počasí na podzim
aktualizováno 10.10.
měsíční výhled

Přijede Martin na bílém koni? Experti řekli, jaký bude listopad

Do Česka naplno vtrhnul podzim, a i když se ještě na konci tohoto týdne malinko ohřejeme, v těch dalších už budeme potřebovat teplé kabáty. Počasí do poloviny listopadu bude takové, jak se na předposlední měsíc roku sluší. A dočkáme se i sněhu.

Podzim na Šumavě
aktualizováno 09.10.
týdenní předpověď

POČASÍ: Podzim v Česku udeřil, objevovaly se přízemní mrazíky

Po deštivém víkendu nás moc prosluněných dnů nečeká a po krátké pauze se do Česka přeháňky opět vrátí, ale nebudou intenzivní. Teplota během týdne bude mírně stoupat. Závěr týdne bude výrazně lepší, o víkendu by mohlo být i 20 °C. Kvůli nízké teplotě se v noci a po ránu mohou objevovat přízemní mrazíky.

Počasí - podzim - 5
aktualizováno 02.10.
týdenní předpověď

Užijte si posledního sluníčka! Přijde déšť i přízemní mrazíky

Po posledním záchvěvu babího léta v uplynulých dnech do Česka naplno vtrhne podzim. Ještě v pondělí si užijeme sluníčka, pak se ale musíme připravit na déšť a dokonce i přízemní mrazíky.

Recepty z dýně - mufiny
aktualizováno 30.09.
podzimní vaření

Dýně se letos rekordně urodily. Poradíme nejchutnější recepty

O dýně letos na podzim nouze není. Tato chutná zelenina má nejen široké využití, ale především je zdrojem vitaminů a vlákniny. Podívejte se na nejchutnější recepty, které se dají z dýně připravit.

Ochlazení - podzim
aktualizováno 29.09.
měsíční výhled

Babí léto ještě nekončí. Říjen bude jako na houpačce. PŘEDPOVĚĎ

Letošní říjen bude podle meteorologů nadprůměrně teplý. Z počátku měsíce si budeme moci užívat dozvuků babího léta. To vysřídají deště na většině území. Na konci měsíce se však opět můžeme těšit na slunečné dny.

Podzim
aktualizováno 27.09.
Kdy se ochladí?

Babí léto je tu! Bude až 22 stupňů, už brzy se ale znovu ochladí

Konečně jsme se dočkali! Do Česka dorazilo babí léto a s ním i příjemné oteplení. Ze sluníčka a teplot kolem dvaceti stupňů se ale nebudeme těšit moc dlouho - už o víkendu by se podle předpovědi mělo znovu ochladit.

Únava
25.09.
doplňte si energii

Zatočte s podzimní únavou! Víme o metodě, která zabírá u každého

Letní dovolená je dávno pryč, dny se pomalu zkracují a sychravé počasí nám také úsměv na tváři nevykouzlí. Není divu, že na podzim jsme s energií na nule a potřebujeme dobít baterky. Poradíme vám, jak na to.