Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Francouzský prezident Macron na návštěvě USA
28.04.
Vězeň v Bílém domě?

Melania žije jako ve vězení, tvrdí Macronová! Nemůže ani na krok

Americká první dáma prý žije v Bílém domě jako ve vězení a svou osobnost musí skrývat, aby nezastínila manžela. Tvrdí to manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová. Evropský pár strávil s Melanií a Donaldem Trumpem tři dny při své návštěvě Washingtonu.

Migranti na lodi
23.04.
Boj proti migraci

Rok vězení pro nelegální migranty. Francie zpřísňuje migrační politiku

Dolní komora francouzského parlamentu schválila v neděli pozdě večer kontroverzní změnu migračního zákona. Nová přísná úprava zavádí třeba tresty za ilegální překročení hranice nebo prodlužuje dobu, po kterou je možné migranty zadržovat.

Emmanuel Macron
15.04.
Údery v Sýrii

Přesvědčili jsme Trumpa, aby USA zůstaly v Sýrii, chlubí se Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v nedělním rozhovoru pochlubil, že to byla Francie, kdo přesvědčil amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nestahoval vojáky ze Sýrie. Tam působí americké speciální síly, které pomáhaly spojencům bojovat s Islámským státem.

Prásk.tv píše:

Donald Trump a Melania Trump - 1
čtěte o tématu Emmanuel Macron na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Konflikt v Sýrii
aktualizováno 13.04.
Chemický útok

V Sýrii plyn nezabíjel, tvrdí i přes důkazy Rusové. Asada schovali

Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova je Rusko přesvědčené, že údajný chemický útok v Sýrii je jen protiruská zpravodajská hra. Lavrov to řekl na tiskové konferenci v Moskvě. Syřané podle všeho ale nečekají, jestli se Rusům podaří útok Američanů a jejich spojenců rozmluvit a prezident Bašár Asad měl být ukryt v podzemním bunkru na ruské základně v Sýrii.

Školka
28.03.
změna zákona

Francie zavede povinnou školní docházku pro děti od tří let

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý oznámil, že děti budou povinně navštěvovat mateřské školy už od tří let. Francie se tak stane zemí s nejnižší věkovou hranicí pro povinnou školní docházku v EU. Podle Macrona to dětem prospěje a smažou se tak sociální rozdíly. Poprvé by tříletí měli jít povinně do školy už v září 2019.

Pohřeb Johnnyho Hallydaye - 5
aktualizováno 09.12.
Video Pohřeb Johnnyho Hallydaye

Francie se loučí: Tři prezidenti, motorkáři, zákaz pro Le Penovou

Francie se v sobotu rozloučila s legendárním zpěvákem Johnnym Hallydayem, který zemřel ve středu ve věku 74 let. Hallyday si během své dlouholeté kariéry vysloužil přezdívku "francouzský Elvis". Na jeho pohřbu nechyběli poslední tři francouzští prezidenti, hvězdy francouzského filmu nebo motorkáři, pro něž byl Hallyday ikonou.

Volby německého prezidenta
aktualizováno 23.11.
povolební vyjednávání

Německo stále čelí politické krizi. Může ohrozit Evropskou unii!

Německo i nadále čelí politické krizi. Prezident se tam snaží přimět strany k dialogu, aby zabránil novým volbám. Zatěžkávací zkouška, kterou země podstupuje, může mít podle odborníků celoevropskou odezvu. Politická nestabilita v zemi může zbrzdit vývoj Evropské unie.

Emmanuel Macron s manželkou
27.09.
reforma unie

EU je slabá a pomalá, potřebujeme užší spolupráci, zní z Francie

Francouzský prezident Emmanuel Macron představil na půdě pařížské Sorbonny 20 návrhů na reformu Evropské unie. Základem jeho vize je užší spolupráce států i za cenu vytvoření více rychlostní unie. Prohloubení společného postupu navrhl především v oblastech migrační politiky, bezpečnosti a obrany.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.08.
Schůzka s Macronem

Sobotka horuje za vyšší platy ve firmách vlastněných cizinci

Zvýšení platů českých zaměstnanců v rakouských a francouzských firmách a také debata o posílení bezpečnosti. To byla klíčová témata setkání českého premiéra Bohuslava Sobotky s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Společně se slovenskými a rakouskými premiéry jednali v rakouském Salcburku.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.06.
Kontroverzní výrok

Chcete jen peníze, nepomáháte, vpálil Macron Čechům!

Skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie, který poznamenal velmi kontroverzní výrok nového francouzského prezidenta Emanuela Macrona.