Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emmanuel Macron s manželkou
Aktualizováno 16.5. 2017 14:27
STŘEPINY

První dámy: Manželky prezidentů, které ovlivňují světové velmoci

Francie má nového prezidenta a s ním i první dámu. Jsou rozhodně výjimečný pár. V soukromí se láskyplně oslovují Manu a Bibi, na veřejnosti budí pozornost velkým věkovým rozdílem ale i tím, jak se k sobě mají. Reportérka Karolína Tomašková se zaměřila na osudovou ženu francouzského prezidenta, Brigitte, ale i další proslulé první dámy.

Emmanuel Macron
Aktualizováno 15.5. 2017 17:11
francouzský premiér

První klíčové rozhodnutí: Macron jmenoval nového premiéra

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí pověřil sestavením nové vlády šestačtyřicetiletého Édouarda Philippea, pravicového starostu severofrancouzského města Le Havre. Oznámil to Elysejský palác. Jde o první z klíčových rozhodnutí nového prezidenta, který se úřadu ujal v neděli. Philippe, který je nyní také poslancem za pravicové Republikány, patřil do týmu bývalého premiéra Alaina Juppého, považovaného za vůdce umírněného křídla Republikánů.

1998266
Aktualizováno 16.5. 2017 14:32

Střepiny 14. 5. 2017

Milost pro Jiřího Kajínka. Velkorysý akt milosrdenství a nebo bezprecedentní výsměch spravedlnosti? Proč se nad ním prezident slitoval a kolik bodů tím získá u veřejnosti? První dáma Francie o čtvrt století starší než prezident. Ona a další výjimečné ženy po boku vlivných mužů. Česko je třináctým rokem na palubě Evropské unie. Dala nám víc než vzala? Podívejte se na Střepiny.

Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

nový prezident

Macron uctil s Hollandem oběti války. Pak zamíří za Merkelovou

Vítěz francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron se dnes sešel u hrobu neznámého vojína v Paříži s dosluhující hlavou státu Françoisem Hollandem. U příležitosti oslav 72. výročí konce druhé světové války společně položili květiny na pamětní desku a zapálili věčný oheň, připomínající miliony padlých ve válkách.

Emmanuel Macron s manželkou
Aktualizováno 8.5. 2017 08:57
prezidentské volby

Francii povede Macron, první dámou bude jeho učitelka

Francouzi v neděli zvolili novým prezidentem liberála Emmanuela Macrona, získal 66,06 procenta hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou, která již jeho vítězství uznala a poděkovala svým voličům. Devětatřicetiletý Macron, který se stal nejmladším prezidentem v novodobé francouzské historii, prohlásil, že chce sjednotit rozdělený národ a bránit zájmy Francie i Evropy.

Marine Le Penová, Emmanuel Macron
Aktualizováno 4.5. 2017 21:07
prezidentské volby

Boj o Francii a svobodnou Evropu: První kolo vyhrál Macron

Miliony Francouzů sledovaly závěrečnou televizní debatu kandidátů na prezidenta. Podle průzkumů ji vyhrál proevropský Emmanuel Macron a to i přesto, že se stal terčem drsných osobních útoků ultrapravicové nacionalistky Marine Le Penové. Ta svého soka titulovala jako miláčka elit a kandidáta bankéřů a islamistů.

volební kampaň

Naschvály a kritika: Boj o křeslo francouzského prezidenta zostřuje

Souboj o křeslo francouzského prezidenta se vyostřuje. A vypadá to, že oba kandidáti si dělají naschvály. Posledním příkladem může být továrna na severu Francie. Schůzku s odbory tam měl domluvenou Emmanuel Macron, ale ještě před ním tam přijela nečekaně Marine Le Penová a poštvala dělníky proti němu.

Francie po prvním kole voleb
Aktualizováno 24.4. 2017 14:00
koho vyberou?

Le Penová: Konec EU a eura, Macron: Pozvat další migranty

Nedělní prezidentské volby ve Francii znamenaly zásadní obrat. Jestli zvítězí v druhém kole Le Penová, uzavře hranice a opustí Evropskou Unii i euro. Macron zase pozve do země další uprchlíky a kvůli úsporám zahájí drsnou politiku škrtů.