Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opuštěné domy - 1
06.07.
řešení v nedohlednu

Zbytečně chátrají domy i zámky! V ČR je 600 tisíc opuštěných budov

V Česku je podle statistik přes 600 tisíc opuštěných bytů a domů. Prázdné objekty přitahují nežádoucí pozornost, znehodnocují lokalitu a ohrožují i kolemjdoucí. Majitele budov často nejde dohledat, nebo nemají peníze či zájem se o ně starat. Opuštěné domy, byty, chalupy ale i zámky najdete téměř v každé obci. A mnoho z nich má velkou uměleckou hodnotu.

Housenky - ilustrační foto - 1
29.04.
Devastují živé ploty

Žravé housenky ničí české zahrady! Pomohla jim teplá zima

Kvůli teplým rokům se v Česku nebývale daří škůdci, který devastuje buxusy. Housenky zavíječe zimostrázového nemají v přírodě přirozeného nepřítele a během krátké doby rostliny úplně zahubí. V ohrožení jsou především zámecké zahrady.

Svitavský trezor nejde otevřít
23.01.
co je uvnitř?

Záhadný trezor na svitavské radnici! Nikdo ho nedokáže otevřít

Na svitavské radnici mají sto let starý trezor po původním majiteli budovy, od kterého ale chybí klíče. Úředníky zajímalo, co se v něm skrývá, ale ani zkušený zámečník si s trojicí zámků neporadil a po třech hodinách marného snažení to nakonec vzdal. Obsah trezoru proto zůstává velkou záhadou.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Památkový inspektor: zámek Raduň
19.04.

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Raduň

Na zámku v Radyni na Opavsku se to tajemnými bytostmi údajně jenom hemží, krom jiného, tam prý potkáte třeba místní černou Máry. Inspektor televize Nova jí sice nenašel, podle místních tam ale strašidla zaručeně jsou.