Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie hledá 7 cizinců
aktualizováno včera 14:27
Bezdůvodný útok

Nesmíte pít vlastní alkohol, řekl číšník hostům. Surově ho zkopali

Brutálním napadením se hosté zahrádky restaurace v centru Prahy "odvděčili" číšníkovi, který je napomenul, protože se tam začali nalévat vlastním alkoholem. Hrozí jim až desetileté vězení.

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
Nečekaná rezignace

Šéf GIBS po sporech s Babišem končí! Odstoupí na konci dubna

Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín skončí ke konci dubna ve funkci. Rozhodl se odstoupit po táhlých sporech s premiérem v demisi Babišem, který ho chtěl zprostit služby. Ještě minulý týden přitom Murín tvrdil, že rezignaci nezvažuje.

Trosky ve městě Dúma
16.04.
napjaté vztahy

Útok v Sýrii je zinscenovaný, Moskva má nezvratitelný důkaz

V reakci na údajný chemický útok uskutečnily Spojené státy, Francie a Británie úder na laboratoře v syrském městě Dúma. Washington i Paříž tvrdí, že mají útok potvrzený, Moskva ale nyní přišla s tvrzením, že je to lež. Má mít nezvratitelný důkaz o tom, že byl útok zinscenovaný.

Prásk.tv píše:

Václav Noid Bárta a Gabriela Dvořáková - 1
čtěte o tématu spor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Nebezpečí při geocachingu
16.04.
zbytečný hazard

Nebezpečná hra v pražské zoo: Hledači kešek riskují mezi zvířaty!

Pražská zoo řeší nebezpečný problém. Někteří lidé se totiž v areálu zoo pohybují mimo prostory určené pro návštěvníky, někdy dokonce v blízkosti výběhů nebezpečných zvířat. Jedná se o tzv. "geocachery", kteří v areálu pátrají po skrytých schránkách.

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
07.04.
Co by to přineslo?

Hrozí obchodní válka? Trump se ostře pustil do Evropské unie!

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek ostře pustil do Evropské unie. Varoval, že obchodní podmínky mezi USA a Evropskou unií vnímá jako nerovné. Jeho slova přišla jen pár dní poté, co se rozhořel obchodní konflikt mezi USA a Čínou. Hrozí podobná eskalace také mezi USA a EU?

Hymna Morava a Slezko
aktualizováno 29.03.
další návrhy

Nová hymna? Moravané a Slezané chtějí přidat své vlastní pasáže!

Na novou verzi hymny, kterou ve středu představil Český olympijský výbor (ČOV), už reagují i zástupci moravských a slezských vlastenců. Místo druhé sloky by do národní hymny chtěli zakomponovat své vlastní nápady. Nově by se tak v ní mohla objevit slova ze slavnostní písně Moravo, Moravo.

Střelba - ilustrační
22.03.
Hledají svědky

Střelba v Brně: Policie obvinila muže, který pálil před školou

Policisté obvinili muže, který v úterý postřelil před školou v Brně-Žabovřeskách mladíka, s nímž se předtím hádal. Vygradoval tak spor mezi otcem jednoho z žáků a trenérem plavání. Policisté teď hledají svědky.

Americká policie - ilustrační foto
19.03.
Šílený případ

Sestra (13) mu nedala ovladač, tak ji hoch (9) zezadu zastřelil!

Třináctiletá dívka zemřela poté, co ji zezadu střelil do hlavy její devítiletý mladší bratr. Hocha podle všeho rozzuřilo, že mu dívka odmítla dát ovladač k herní konzoli.

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
aktualizováno 17.03.
Roztržka mezi zeměmi

Rusko vyhostí britské diplomaty! Mstí se za slova o vraždě agenta

Rusko vyhostí ze země 23 britských diplomatů. Na odjezd mají týden. Ruské úřady zároveň odvolaly souhlas s fungováním britského generálního konzulátu v Petrohradu a nařídily zastavit v Rusku činnost britské organizace pro rozvoj kulturních vztahů - Britské rady.

Útočník střelil muže plynovkou do hlavy
aktualizováno 16.03.
Hádka zaměstnanců

V jihlavské firmě se střílelo! Muže se zraněním hlavy odvezla sanitka

Ošklivým zraněním skončil spor dvou zaměstnanců jihlavské firmy. Po hádce vytáhl jeden z mužů plynovou pistoli a svého soka střelil z blízkosti do hlavy. Druhý muž stihl naštěstí ucuknout, i přesto musel s poraněním do nemocnice. Útočníka policie zajistila.