Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlak ilustrační
aktualizováno 14.12.
smrtelný skok

Muže měli přistihnout při kradení v rychlíku, v plné rychlosti vyskočil!

Spor v rychlíku, který projížděl u České Třebové, ve čtvrtek skončil tragédií. Podle informací televize Nova cestující ve vlaku pravděpodobně přistihli pětatřicetiletého muže při krádeži a chtěli zavolat policii. Muž ale za jízdy vyskočil ze dveří. Pád nepřežil.

Andrej Babiš a evropský parlament
aktualizováno 14.12.
kontrola dotací

Babiš ve střetu zájmů? Situaci prověří auditoři Evropské unie

Protikorupční organizace Transparency International zveřejnila konkrétní podklady, které poslala Evropské komisi kvůli možnému střetu zájmů Andreje Babiše. Poukazuje i na to, že ačkoli český premiér oficiálně vložil své firmy do svěřenských fondů, stále užívá výhody spojené s vlastnictvím firmy.

Strašlivá tragédie v Pojbukách
aktualizováno 12.12.
smrtelná zranění

Sousedská hádka se vyhrotila! Jeden z mužů zemřel v nemocnici

Velmi tragicky skončil konflikt mezi dvěma muži v obci Pojbuky na Táborsku. Dlouhodobé spory a hádka totiž přerostla v potyčku, při které byl mladší z mužů velmi vážně zraněn a skončil mezi špalky v bezvědomí. I přes veškerou pomoc zraněný zemřel v nemocnici. Podezřelý už byl v minulosti trestán za násilnou trestnou činnost, teď mu hrozí šestnáct let.

Prásk.tv píše:

Karel Gott a Alice Kovacsová - 1
čtěte o tématu spor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Ukrajinské lodě
04.12.
Situace na Ukrajině

Uvolnění napětí. Rusko zmírnilo blokádu Azovského moře

Kerčským průlivem mohou opět proplouvat lodě do ukrajinských přístavů. Uvolnění blokády se týká i Mariupolu, kam měla namířeno dvacet čtyřčlenná posádka, kterou Rusko už déle než týden vězní.

Dan Ťok
aktualizováno 26.11.
Soudní řízení

Ministr Ťok léta tajil rozvod. Exmanželka ho žaluje o 15 milionů

Ministr dopravy Dan Ťok čelí žalobě své bývalé manželky. Ta tvrdí, že odklonil peníze, aby se s ní nemusel po rozvodu dělit a požaduje po něm patnáct milionů korun. Ministr však nabízí jako kompenzaci zlomek požadované částky.

Theresa May a Jean-Claude Juncker mluví o Brexitu
aktualizováno 24.11.
Do Bruselu míří i Babiš

Summit o brexitu má zelenou! Spor o Gibraltar se vyřešil

Sedmadvacet zemí EU obstálo v kritické době vyjednávání o britském odchodu ve zkoušce jednoty a solidarity, míní předseda Evropské rady Donald Tusk. Necelý den před začátkem mimořádného summitu se navíc podařilo vyřešit námitky, které kvůli Gibraltaru na poslední chvíli vzneslo Španělsko.

Španělský premiér Pedro Sánchez
aktualizováno 23.11.
Španělsko vs. Británie

Potopí Španělsko pakt o brexitu? Jednání o Gibraltaru nepomohlo

Klíčový summit EU o brexitu se blíží. Klidný průběh může narušit nedořešená otázka Gibraltaru, který si nárokuje kromě Velké Británie i Španělsko. Jeho premiér pohrozil, že pokud se rozvodová dohoda nezmění, bude ji v neděli vetovat. Situaci zatím nevyřešilo ani jednání evropských diplomatů.

Děti ve škole
02.11.
Řeší to ministerstvo

"Do školy s námi chodí 30letý muž," tvrdil žák. Má jít o migranta

Britské ministerstvo vnitra vyšetřuje podivný případ z anglického Ipswiche. Na internetu se objevila fotka jednoho z žáků, který ale vypadá spíše jako 30letý muž než 15letý chlapec. Podle tamních médií jde o žadatele o azyl, který do školy nastoupil v září.

Andrej Babiš
aktualizováno 02.11.
Zvýšení platů

"Nehorázná ostuda!" zuří Babiš na vlastní poslance kvůli platům!

Premiér Andrej Babiš se rozzlobil na poslance hnutí ANO kvůli tomu, že pomohli zvýšení platů politiků o 20 procent. Odmítli projednat novelu, podle které by platy vzrostly o devět procent. Tu přitom navrhla menšinová vláda ANO.

Soud - Tomáš Řepka, Vlaďka Erbová - 5
aktualizováno 11.10.
K soudu nedorazil

Řepkovi hrozí další kriminál! Tentokrát kvůli prodeji cizího auta

Dnes dopoledne probíhal soud kvůli zpronevěře auta Tomášem Řepkou. Řepkovi hrozí odnětí svobody na dobu 2 až 6 let. K soudu však nedorazil, jednání bylo odročeno.