Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Akiyoshi Kitaoka - optické iluze
22.06.
Otestujte se!

Hýbe se vám tento obrázek? Navštivte lékaře, varuje psycholog

Japonský psycholog Akiyoshi Kitaoki zveřejnil jednu ze svých dalších optických iluzí, která by měla určit míru stresu, kterému jste vystaveni. Jak vidíte obrázek vy? Pokud se vám kruhy hýbou až nebezpečně rychle, je možné, že se nevyhnete péči lékařů!

Únava
aktualizováno 04.04.
Porazte vyčerpání

Šest důvodů, proč jste stále unavení a jak se jich zbavit!

Pokud trpíte chronickou únavou a už v úterý si v práci připadáte jak zpráskaný pes a netrpělivě vyhlížíte příští volno, možná vás trápí jedna ze šesti nejběžnějších příčin únavy. Víme, jak s nimi zatočit.

Vyhoření
aktualizováno 07.03.
psychické vyčerpání

Zákeřný syndrom vyhoření! Rady, jak ho porazit

Nepřijdete na něj hned, je totiž nenápadný a plíživý. Podle statistik jím dokonce trpí každý třetí člověk. Řeč je o syndromu vyhoření. Jak ho včas rozpoznat?

Prásk.tv píše:

Ráno
čtěte o tématu stres na Prásk.tv
Andrej Babiš
aktualizováno 19.02.
pracovní nasazení

Babiš přiznal zdravotní problémy: Kolaps a převoz do nemocnice

Premiér v demisi Andrej Babiš bojuje se zdravotními potížemi, které podle jeho vlastních slov způsobil stres. Pracuje prý až 18 hodin denně a to se viditelně podepisuje na jeho zdraví. Trpí vysokým tlakem, praskla mu žilka v oku a musel si naordinovat zvolnění tempa a dovolenou. To vše jen krátce po večeři s prezidentem Zemanem a jeho manželkou, kterou absolvovali Babišovi v neděli večer v Průhonicích.

Miloš Zeman a Jiří Drahoš ve volebních štábech
29.01.
Konec kampaně

Psycholog: Depresi mohou mít Drahoš i Zeman! Stres jim chybí

Náročná předvolební kampaň, napětí ve štábech po uzavření volebních místností, desítky rozhovorů. To během posledních dnů zažili oba kandidáti na prezidenta. Podle psychologů teď mohou Miloš Zeman i Jiří Drahoš zažívat těžké období. Po stresu a vypětí totiž může přijít pocit prázdna až deprese.

Jak čelit rodinnému stresu
24.01.

VÍKEND: Jak čelit rodinnému stresu

Domácím stresem trpí tři Češi ze čtyř. Podívejte se, jak ničí naše vztahy a jak se mu účinně bránit.

Vystresovaný pes
28.12.
péče o mazlíčky

Silvestrovské petardy trápí psy! Takhle jim ulehčíte, radí veterinář

Silvestrovské oslavy se nezadržitelně blíží a v ulicích už je to patřičně znát. Zvuky vybuchujících petard a pyrotechniky však nemusí být takovou zábavou pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Právě těm totiž mohou způsobit značné trauma. Podívejte se na následující zásady, kterými se řídit, abyste novoroční oslavy svému psímu kamarádovi co nejvíce ulehčili.

2081258
08.12.

VÍKEND: Stres nás ničí

Víte, kdy se nejvíc stresujeme? Je to paradoxně v neděli, protože už přemítáme nad novým pracovním týdnem.

Dítě v autě
02.12.
Smrt na přehřátí

Přepracovaná matka myslela, že dala syna spát. Umíral v autě!

Australanka Emma Laneová se sama starala o tři děti ve věku do pěti let a zároveň pracovala na částečný úvazek. Byla ve stresu, když ráno brala děti z auta a dala to nejmladší spát, další si nechala hrát. Alespoň si to myslela. Jednoho syna ale zapomněla v autě...

Vánoční deprese
aktualizováno 24.11.
měsíc do vánoc

Jste z Vánoc na prášky? V ohrožení jsou tři skupiny lidí!

Podle psychologů jsou vánoční svátky nejvíce stresovým obdobím v roce. Někteří se bojí o své výdaje, jiní že nemají nic hotovo, další že nic nestíhají. Pak jsou tací, kteří žijí ve strachu, že svátky nemají s kým trávit. Psycholog Tomáš Morávek poradil, jak se vyhnout předvánočnímu stresu a užít si Vánoce skutečně jako svátky klidu a pohody.