Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Probíhající hašení - Ilustrační foto
05.09.
Smrtící plameny

V Belgii uhořel český montér, další z domu stihli včas utéct!

O uplynulém víkendu zemřel při požáru domu v belgickém městě Wachtebeke český občan, který tu pracoval jako montér. Několika jeho kamarádům se před plameny podařilo včas utéct.

Belgická policie při zásahu
22.08.
O teror nešlo

Horor v belgické restauraci. Muž začal bodat hosty, tři zemřeli

Tragédie otřásla ve středu vpodvečer belgickým městečkem Plombiéres. Útočník v restauraci ve čtvrti Moresnet-Chapelle napadl nožem hosty. Podle starosty Thierryho Wimmera zemřelo několik lidí. Místní média informují o třech mrtvých. O terorismus podle starosty nešlo.

Eutanazie
13.08.
anketa prožívaly muka

Děti trpěly, povolili jim eutanazii! Injekci smrti dostaly v 9 a 11 letech

Ačkoli je eutanazie ve většině zemí zakázaná, v Belgii umožňují zákony vpravit smrtící injekci do žíly i dětem. Této možnosti v průběhu dvou let využili hned tři malí pacienti - nejmladším přitom bylo pouhých devět a jedenáct let.

Prásk.tv píše:

Vítězný oblouk se ztopořeným penisem - 1
čtěte o tématu Belgie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Sebevražda na hřišti
aktualizováno 31.07.
Zřejmě sebevražda

Výbuch na hřišti: Muž přišel do středového kruhu, tam se odpálil

Neobvyklý případ vyšetřují belgičtí policisté. V úterý ráno se na hřišti fotbalového klubu FC Entente Stembertoise ozvala exploze. Podle svědků muž přibližně mezi 50 a 60 lety vlezl na hřiště, došel do středového kruhu a tam se odpálil. Co ho k činu vedlo, zjišťují policisté.

Semafor pro letadla
aktualizováno 19.07.
Porucha systému

Belgie uzavřela vzdušný prostor! Na hodiny zastavily všechny lety

Belgie asi na dvě hodiny uzavřela svůj vzdušný prostor. Kvůli poruše v systému řízení letového provozu nemohla v celé zemi startovat ani přistávat žádná letadla. Problém opravili krátce po půl šesté večer.

Společná fotografie hlav států na summitu NATO
11.07.
slavnostní zahájení

V Bruselu začal summit NATO, Česko zastupuje Miloš Zeman

Krátký projev generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, v němž vyzdvihl nasazení a odhodlání vojáků členských zemí, zahájil dnes odpoledne summit Severoatlantické aliance. Po přeletu vrtulníků, mezi nimiž byly i dva české, se šéfové států a vlád 29 aliančních zemí odebrali do jednacího sálu v nové centrále NATO v Bruselu. Českou republiku dnes na jednání zastupuje prezident Miloš Zeman.

Trump hovoří před summitem NATO
aktualizováno 11.07.
summit NATO

USA brání Evropu před Ruskem, ta tam ale obchoduje, zuří Trump

Evropští spojenci v NATO by podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měli zvýšit své obranné výdaje okamžitě. Nynější stav, kdy USA brání Evropu před Ruskem a evropské země, například Německo, platí Rusku vysoké částky za zemní plyn, je podle Trumpa vůči Spojeným státům neférový. Americký prezident Německo za jeho obchody s Ruskem ostře kritizoval při schůzce s generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem před dnešním summitem NATO v Bruselu.

Summit EU v Bruselu
aktualizováno 29.06.
neshody při setkání

Neřešíme migraci, nebude nic! Itálie blokuje závěry summitu EU

Ve snaze prosadit do závěrů dnešního summitu Evropské unie své požadavky týkající se migrační problematiky, zablokoval italský premiér Giuseppe Conte schválení už domluvených závěrů schůzky k tématům jako je obrana a bezpečnost či digitalizace evropského hospodářství. O těchto tématech se šéfové států a vlád bavili odpoledne a v podvečer, o migraci začali diskutovat až večer u neformální večeře.

Jednání v Bruselu
aktualizováno 28.06.
migrační krize

Babiš a další premiéři V4 jednali v Bruselu o migraci s Macronem

Asi 45 minut dnes trvala schůzka premiérů čtyř středoevropských zemí včetně předsedy české vlády Andreje Babiše s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Podle diplomatů klidné a konstruktivní jednání "vyčistilo vzduch" ve sporech o řešení migrační krize.

Lvice
aktualizováno 21.06.
Poplach v Belgii

Drama se smutným koncem: Lvici v zoo po útěku zastřelili!

V belgické zoo Planckendael dnes ze svého výběhu utekla lvice, až čtyřicet návštěvníků se před ní muselo schovat do obchodu se suvenýry. Událost však měla smutný konec, lvici totiž pracovníci zoo museli zastřelit. Uvedl to web britského deníku Daily Mail.