Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Simon Lembi
10.02.
Rodina už nedoufala

Simon zmizel před 20 lety. Našli ho živého a s šokujícím tajemstvím!

Belgická policie našla muže, který beze stopy zmizel před 20 lety. Je živý a zdravý, přestože rodina v to už ani nedoufala. Skrýval ale tajemství, které jeho blízcí rozhodně nechtěli slyšet.

Zloději v Belgii si do banky vykopali tunel
05.02.
loupež v belgii

Jako z filmu: Zloději se do trezoru banky prokopali tunelem

Případ jako z hollywoodského filmu řeší belgická policie. Zloději v Antverpách si do trezoru v bance vykopali tunel. Ukradli okolo třiceti bezpečnostních schránek, výše škody je zatím neznámá.

Policie v Bruselu
aktualizováno 24.12.
zběsilá střelba

Muž začal v Bruselu střílet z kalašnikovu, potom se dal na útěk

Bruselem na Štědrý den zazněla střelba, muž ozbrojený kalašnikovem měl několikrát vystřelit do oken restaurace a z místa incidentu prchnout. Nikdo nebyl zraněn, podle úřadů podle všeho nešlo o teroristický útok, motiv je ale zatím neznámý.

Prásk.tv píše:

Vítězný oblouk se ztopořeným penisem - 1
čtěte o tématu Belgie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Belgický premiér skončil. Důvodem je pakt o migraci
aktualizováno 19.12.
Charles Michel

Belgický premiér skončil. Vaz mu zlomil pakt o migraci

Belgický premiér Charles Michel před poslanci oznámil demisi. Od minulého týdne vedl menšinový kabinet kvůli neshodám kolem migračního paktu OSN. Opozice navíc plánovala vyslovit jeho vládě nedůvěru. Zemi tak zřejmě čekají předčasné volby.

Demonstrace v Bruselu
16.12.
Demonstrace v Bruselu

Lidé protestovali proti migračnímu paktu. Policie nasadila vodní dělo

Tisíce lidí před Evropskou komisí (EK) v Bruselu protestovaly proti migračnímu paktu OSN. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní dělo. Někteří demonstranti se do sídla EK snažili vniknout. Policie zadržela asi 90 lidí.

Charles Michel
15.12.
Migrační otázka

Mají EU za bankomat! Belgický premiér kritizoval Visegrád

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy Visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.

Brexit - Theresa Mayová
14.12.
minisummit v Bruselu

EU o brexitu dál jednat nebude, na migraci se státy nedohodly

V Bruselu v pátek oficiálně skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie. Zatímco na včerejším zasedání se řešil hlavně brexit, protiruské sankce nebo rozpočet pro období let 2021-2027, dnes byla klíčovým tématem migrace. Rozvod mezi Velkou Británií a Evropskou unií řešila hlavně světová média. Ta britská si vzala na paškál premiérku Theresu Mayovou.

Kamion, ze kterého vypadl cizinec
13.12.
Jel čtyři dny

Cizinec chtěl dojet z Belgie do Británie. Vypadl z kamionu v ČR

Cizinec, který doufal, že se dostane do Velké Británie, vystoupil na začátku týdne v Liberci. Do českého kamionu nastoupil na parkovišti v Belgii, kde řidič trávil přestávku. Ke svému zděšení ho ale dovezl stovky kilometrů od vysněné destinace.

Jean-Claud Juncker přichází na bruselský summit o brexitu
aktualizováno 25.11.
odchod Británie

Lídři EU podpořili dohodu o brexitu, trvalo to jen půl hodiny

Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. Na twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk. Podpora obou dokumentů se na dnešním mimořádném summitu EU očekávala; šéfům států a vlád zabralo rozhodnutí přibližně půl hodiny.

Práce
18.11.
Bohaté odměny

Dělníky potěšily statisícové prémie! Pak přišlo kruté vystřízlivění

Bizarní omyl se stal belgické firmě na zpracování oceli. Všem svým 230 zaměstnancům poslala na účet po 30 tisících eurech (asi 800 tisíc korun). Poté se ale vedení omluvilo a zažádalo o peníze zpět.