Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vojáci - Dívka a muž
28.06.
povinná služba co vy na to?

Francie se vrací k vojně pro kluky i holky, má být od 16 let! ANKETA

Francouzská vláda schválila návrh prezidenta Emmanuela Macrona na obnovení povinné vojenské služby. Týkat se má všech dětí od šestnácti let - tedy nejen chlapců, ale i dívek. Zákon musí ještě projít parlamentem, protože v té ale zaujímá Macronovo hnutí Republika v pohybu většinu, problémy se schválením prezident nepředpokládá.

Karla Šlechotvá zkouší přístroj nočního vidění pro armádu
aktualizováno 13.02.
branná výchova

Šlechtová chce učit děti bránit vlast. Plánuje nový školní předmět

Branná výchova by se mohla jako samostatný povinný předmět stát znovu součástí výuky. Žáci by se při ní učili například zásady chování ve stavu ohrožení a zdravovědu. Usiluje o to ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO).

Branná výchova
07.01.
bezpečnost v ČR

ANKETA: Děti se neumí bránit, lidé by zavedli brannou výchovu

I když se podle průzkumu většina lidí cítí v bezpečí, spoustu jich má pocit, že české děti nejsou dostatečně připravené ke zvládání potenciálních krizových situací. Velká většina dotazovaných by zavedla brannou výchovu do škol.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Branná výchova
aktualizováno 05.06.
krizové situace

Do škol se může vrátit branná výchova. Lidé se neumí bránit

Branná výchova by se znovu mohla stát povinným předmětem v českých školách. Počítá s tím návrh ministerstva obrany o dobrovolné účasti obyvatel na zajišťování obrany státu, který dnes projedná vláda. K obranyschopnosti státu by měly přispět i zájmové spolky - například myslivci nebo radioamatéři.