Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Třídění odpadu
01.07.
nový výzkum

Češi podporují ochranu životního prostředí, ale nechtějí se omezovat

Studie Masarykovy univerzity o postoji Čechů k přírodě a životnímu prostředí dokazuje, že většina Čechů se staví k řešení problémů životního prostředí kladně. Osobně se zapojit do ochrany ovšem příliš nechtějí.

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně
14.12.
dva zranění chystá obvinění

Silný výbuch na univerzitě v Brně: Policie už ví, kdo za ním stojí!

Brněnská Masarykova univerzita už zná viníky výbuchu, který na rektorátu v září zničil dva vozy a způsobil milionové škody. Z chyby viní dělníky, kteří si sami omylem zapálili auto. Při explozi jen zázrakem nikdo nezemřel. Policie chystá obvinění.

Mikuláš Bek
01.11.
vadí mu hnutí ANO

Babiš nabídl rektoru Bekovi post ministra školství. Dostal košem

Rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek dostal od Andreje Babiše nabídku, aby řídil ministerstvo školství. Bek ji ale odmítl s tím, že chce dokončit mandát v čele univerzity. S informací přišel Respekt.cz.

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně
aktualizováno 29.09.
strašlivá exploze

VIDEO: Děsivý výbuch v brněnské univerzitě natočila kamera!

Ohromný výbuch v areálu Masarykovy univerzity v Brně, při kterém se velmi vážně zranili dva lidé, se podařilo zaznamenat hlídce městské policie. Exploze tlakové lahve zničila několik aut a poškodila vnitroblok univerzity. Pozor, záběry obsahují citlivý materiál, který může být pro někoho nevhodný.

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně
aktualizováno 28.09.
nehoda při opravě

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně. Dva zranění

V areálu Masarykovy univerzity v Brně dnes došlo k výbuchu a požáru. Dva lidé jsou zraněni. Podle informací hasičů explodovala tlaková lahev v autě firmy, která zde prováděla opravu výměníkové stanice.

Opalování
aktualizováno 09.06.
přelomové zjištění

Opalovací krémy mohou vážně poškodit DNA, zjistili čeští vědci

Látka obsažená v některých opalovacích krémech není pod vlivem ultrafialového záření stabilní a v přeměněné formě může poškozovat DNA, zjistili vědci z Masarykovy univerzity v Brně. Ethylhexyl metoxycinamát (EHMC) je i v některých dalších výrobcích jako v pleťových krémech, lacích na vlasy a parfémech. Postupně se přestává používat.