Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lesní traktor sjel do zatopeného lomu
15.10.
Zemědělský veterán

Zloděj ujel s traktorem, majitel stroj našel utopený v lomu!

Policie vyšetřuje krádež traktoru v Maškovicích na Ústecku. V noci zmizel majiteli ze zahrady a ze zatím neznámých důvodů ho zloděj poslal na dno zatopeného lomu v nedalekých lesích.

Převrácený trajekt v Tanzánii
aktualizováno 21.09.
Desítky pohřešují

V Tanzánii se převrhl trajekt se 400 turisty. Zemřelo nejméně 136 lidí

Nejméně 136 mrtvých si podle aktualizované bilance vyžádala čtvrteční zkáza trajektu na Viktoriině jezeře v Tanzanii. Podle agentury Reuters o tom dnes informovalo tanzanské státní rádio TBC Taifa. Úřady se ovšem obávají, že počet obětí se může výrazně zvýšit, neboť na lodi se plavilo možná přes 400 lidí. Zatím jsou zprávy o zhruba stovce zachráněných.

Pátrání po dvou chlapcích u jezeru Lhota u Brandýsa nad Labem - 1
aktualizováno 13.08.
neposkytnutí pomoci

Povinnosti svědků tragédií: Za co hrozí vězení a kdy stačí volat 155?

Utonutí dvou chlapců na jezeře Lhota rozpoutalo velkou diskuzi o tom, kdy jsou svědci povinni poskytnout tonoucímu nebo zraněnému pomoc. Zatímco v některých případech stačí volat linku 155, v jiných musíte zasáhnout, jinak vám hrozí vězení. Rozdíly popsal mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Prásk.tv píše:

Brianne Marie Rapp - 1
čtěte o tématu utopení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Tonutí
aktualizováno 13.08.
Tragédie ve Starém Městě

V rybníku se topil otec se synem! Chlapce zachránili, muže (†25) ne

V rybníku ve Starém Městě v neděli odpoledne utonul 25letý muž. Podle informací TV Nova se nejdříve začal topit jeho syn, kterého se podařilo zachránit. Otec ale zůstal pod hladinou a až později ho našli potápěči.

Utonutí v jezeře Drachensee
aktualizováno 06.08.
utopil se

Další tragická smrt! Tělo mrtvého Čecha vylovili z jezera v Německu

Němečtí kriminalisté řeší smrt jedenačtyřicetiletého muže, jehož bezvládné tělo v sobotu vylovili z Dračího jezera ve městě Furth im Wald. Podle tamních médií muž pocházel z Domažlic a zemřel při plavání.

Záchrana tonoucího - ilustrační foto
aktualizováno 06.08.
Další tragédie

V Rakousku se utopila mladá Češka (24). Účastnila se závodu

V Rakousku zemřela v sobotu večer čtyřiadvacetiletá Češka. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Podle jejích informací se údajně utopila po pádu do krimmlského vodopádu, kde byla v rámci cestovatelského závodu LowCost Race. Rodina byla o úmrtí ženy informována, dodala mluvčí.

Pátrací akce u jezera Lhota - 1
aktualizováno 05.08.
Tragédie v jezeře

Tryzna ve Lhotě: S utopenými chlapci se loučilo přes 100 lidí

Zhruba 150 lidí, mezi nimi mnoho Vietnamců, se v neděli v 16. hodin přišlo rozloučit s chlapci, kteří ve čtvrtek utonuli v jezeře Lhota u Brandýsa nad Labem. Batranci vietnamské národnosti se ztratili během plavání v jezeře. Potápěči našli už jen bezvládná těla.

Utonutí
04.08.
Smutná zpráva

Další tragédie na dovolené: Dva čeští turisté se utopili v Bulharsku

V Bulharsku se ve čtvrtek a v pátek utopili dva čeští turisté. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pětačtyřicetiletý muž z Ostravy utonul ve čtvrtek poblíž města Lozenec, o 18 let starší turista ze Zlína zemřel u nedalekého Kitenu.

Pátrání po dvou chlapcích u jezeru Lhota u Brandýsa nad Labem - 7
04.08.
nová svědectví smrt na jezeře

Utopili se chlapci v chaluhách? Svědkyně: Snad nám to odpustí!

Policisté se třetím dnem pokoušejí objasnit okolnosti tragické smrti dvou sedmiletých chlapců v jezeře Lhota. Pomoct by jim přitom mohli zejména svědci, kteří přicházejí se stále podrobnějšími informacemi. Apodle jednoho z nich má mít smutný příběh hrdinské pozadí.

Záchrana
03.08.
Rodinná tragédie

V rybníku se utopila matka a syn! Šokující nález v jejich domě

Obrovské neštěstí se stalo na severu Slovenska. V místním rybníku se utopili dva lidé, podle místních matka s postiženým synem. V jejich domě se měl najít dopis na rozloučenou.