Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž se psem
15.02.
Kde je vzal?

Muž žebral o peníze na autobus, po kapsách měl 15,5 milionu!

Policie ve švédské Uppsale vyšetřují zvláštní případ. Muž žebral na zastávce o peníze na autobus a když mu lidé žádné nedali, začal být agresivní. Jenže přivolaní policisté zjistili, že měl žebrák kapsy nacpané bankovkami.

Lví mláďata
18.01.
děsivá praktika

Švédská zoo šokovala veřejnost! Přiznala se k zabíjení lvích mláďat

Zoo ve švédském městě Borås čelí ostré kritice poté, co se otevřeně přiznala k zabití devíti zdravých lvích mláďat. Ředitele zoo vysvětlil důvod, kvůli kterému zvířata popravili.

Švédská policie - ilustrační foto
aktualizováno 17.01.
Třetí útok za tři týdny

Výbuch ve švédském Malmö! Na policejní stanici hodili granát

Švédským městem Malmö otřásla ve středu po 21. hodině exploze. Ve čtvrti Rosengard poškodil výbuch policejní stanici. Podle svědků na služebnu někdo zaútočil ručním granátem. Naštěstí nikdo nebyl zraněn, poškozeno ale bylo několik policejních vozů zaparkovaných před stanicí.

Prásk.tv píše:

Hlavní město orgasmu
čtěte o tématu Švédsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Harrachov – manšestr už na osmou

Sportovní Harrachov hlásí v únoru bezvadné lyžařské podmínky, o čemž svědčí i provoz černé sjezdovky na Rýžovišti. Nám se tentokrát v Harrachově nejvíc líbil ranní manšestr na rýžovišťské červené pistě a z pochoutek nás zaujala belgická wafle s karamelem.

Ledový hotel
06.01.
nevšední zážitek

Ledový hotel má nové pokoje! Unikátní bydlení vytvořili umělci

Majitelé hotelu ve švédském městě Jukkasjärvi nabízí každou zimu unikátní bydlení. Letos už po osmadvacáté otevřeli svůj "IceHotel". Pokoje navrhlo 26 designérů a výtvarníků z celého světa. Bydlení je pro hosty opravdovým zážitkem.

Útok zápalnými lahvemi na synagogu v Göteborgu
aktualizováno 10.12.
Útok ve Švédsku

Útočníci házeli na synagogu molotovy! Kvůli Trumpovi?

Dvě desítky maskovaných útočníků zaútočily v sobotu večer na židovskou synagogu ve švédském Göteborgu. Na budovu v centru města zakuklenci vrhali zápalné lahve.

Mladí migranti. Ilustrační
05.12.
kvůli azylu

O věku lhaly tisíce uprchlíků, odhalily je testy zubů a kloubů

Do Švédska přijelo v letech 2015 a 2016 více než 80 000 migrantů. Téměř sedm tisíc z nich tvrdilo, že jsou nezletilí, nebylo tomu ale tak. Bylo jim více než osmnáct let.

Světlý meteor a polární záře - Ilustrační foto
aktualizováno 21.11.
galerie průlet meteoru

To je něco! Nebe nad Finskem prořízla ohromná ohnivá koule

Země se otřásla jako při zemětřesení, když se okolím rozlehl ohromný výbuch. Světlo se šířilo najednou ze všech směrů. Tak popisují svědci průlet ohromného meteoru, který změnil ve finském Laponsku noc v den. Navíc ho zachytily kamery.

Benjamin Ladraa na cestě do Palestiny
aktualizováno 12.11.
proti rasismu

Švéd jde pěšky do Palestiny. Na Slovensku ho ztloukli

Švédský aktivista Benjamin Ladraa je na cestě z Göteborgu do Palestiny. Chce upozornit na situaci v zemi svých předků. Na Slovensku se ovšem setkal s drsnou agresí právě kvůli palestinské vlajce.

Dánský vynálezce Peter Madsen
30.10.
Ponorková vražda

"Novinářku jsem nezabil, jen rozřezal její tělo," tvrdí vynálezce!

Dánský vynálezce Peter Madsen se přiznal, že rozřezal tělo švédské novinářky a naházel ho do moře. Stále ale popírá, že Kim Wallovou v srpnu zabil. Změnil ale výpověď ohledně její smrti - prý se nadýchala oxidu uhelnatého.

Rozvod
08.10.
překvapivé výsledky

Jak se starat o děti po rozvodu? Vědci přišli s nečekaným řešením!

Ačkoli se soudy po rozvodu manželů obvykle přiklánějí k tomu, aby svěřily dítě do péče výlučně jednomu z rodičů, švédští vědci přišli s tím, že lepší je péče střídavá. Děti podle nich mají méně problémů s chováním a po psychické stránce jsou na tom celkově mnohem lépe.