Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
Smrtící nákaza

Lékaři ve Švédsku se báli eboly u pacienta. Testy ji vyvrátily

V nemocnici ve švédském městě Uppsala ležel v karanténě pacient s podezřením na nákazu ebolou. Výsledky testů nicméně prokázaly, že mladý muž smrtící virus nemá. Podle lékařů se jeho zdravotní stav zlepšil už během dne.

Dalajláma a uprchlíci
aktualizováno 13.09.
Nečekaná slova

Dalajláma překvapil: Evropa patří Evropanům, migranti se mají vrátit

Tibetský duchovní vůdce dalajláma překvapil účastníky konference ve švédském Malmö svým výrokem o migrantech. Podle dalajlámy by se uprchlíci měli vrátit do zemí původu a obnovit je. To ale nezbavuje Evropu závazku lidem v nouzi pomoci.

Jimmy Åkesson
aktualizováno 10.09.
výsledky voleb

Švédové rozhodli: Uprchlíky nechtějí, posílili nacionalisté

Po sečtení téměř všech hlasů odevzdaných v nedělních švédských parlamentních volbách těsně vede vládnoucí středolevý blok, který získává 40,6 procenta hlasů. Opoziční středopravou alianci podpořilo 40,3 procenta voličů. Posílila nacionalistická protiimigrační strana Švédští demokraté, která si připsala 17,6 procenta hlasů. Vyplývá to z předběžných oficiálních výsledků.

Prásk.tv píše:

Johanna Jacobsson - 1
čtěte o tématu Švédsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Průměrý počet odpracovaných hodin za týden ve světě - Švédsko: 35.8 h týdně
aktualizováno 10.09.
bude překvapení?

Švédi si volí parlament. Hlavním tématem voleb jsou uprchlíci

Historický úspěch Švédských demokratů. Tak může vypadat výsledek švédských voleb, které odstartovaly v neděli v osm hodin ráno. Je zde i šance, že by tato anti-imigrantská strana mohla sesadit sociální demokraty, kterým odhady přisuzují první pozici.

JAS 39 Gripen při letecké ukázce
aktualizováno 21.08.
bojový letoun

Letecká nehoda ve Švédsku! Gripen poslalo k zemi hejno ptáků

Ve Švédsku se v úterý dopoledne zřítil bojový letoun severně od města Ronneby. Letadlo spadlo podle výpovědi pilota kvůli ptákům, do kterých vletělo. Samotný pilot se stihl včas katapultovat a byl následně převezen do nemocnice. Po nehodě se začal do okolí šířit toxický kouř z požáru.

Dánský vynálezce Peter Madsen
10.08.
Peter Madsen

Vynálezce a vraha novinářky zbil spoluvězeň. Skončil v nemocnici

Dánský vynálezce Peter Madsen, odsouzený na doživotí za vraždu švédské novinářky Kim Wallové, skončil po potyčce se spoluvězněm v nemocnici. Proč k incidentu došlo, zatím není jasné.

Downův syndrom
03.08.
prý byl nebezpečný

Kluk s Downovým syndromem si hrál s atrapou zbraně. Zastřelili ho

Obrovské neštěstí se stalo ve čtvrtek ve švédském Stockholmu. Policie tady zastřelila chlapce s Downovým syndromem. Procházel se po ulici s hračkou ve tvaru samopalu a mužům zákona přišel nebezpečný.

Švédské korunovační klenoty - 2
aktualizováno 01.08.
mezinárodní pátrání

Švédské korunovační klenoty ukradeny! Zloději utekli na člunu

Rozjíždí se mezinárodní hon na zloděje, kterým se v úterý podařilo ukradnout švédské korunovační klenoty ze 17. století. Dvě koruny, jablko a kříž byly odcizeny z katedrály Strängnäs, pachatelé z místa činu unikli na motorovém člunu.

Gripen švédského letectva
26.07.
Bomba proti ohni

Extrémní hašení: Švédové nasadili proti požárům i Gripeny. VIDEO

Do boje s rozsáhlými lesními požáry se zapojilo i švédské letectvo. To nasadilo svoji chloubu, letouny JAS-39 Gripen, které používá i Česko. Jeden ze strojů svrhl na ohnisko požáru laserem naváděnou pumu. Výbuch oheň sfouknul.

Urchlíci - peníze
24.07.
ochrana hranic

Česko pošle 25 milionů na řešení migrační krize! Schválila to vláda

Vláda Andreje Babiše v úterý na jednání odsouhlasila dar ve výši 25 milionů Bosně a Hercegovině. Peníze mají pomoci na posílení ochrany hranic a zvládání migrační situace v zemi. Vláda řešila také nabídku pomoci při likvidování požárů v Řecku a Švédsku.