Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

mrtvý muž
22.08.
vyšetřuje se

Tragédie pod zámkem u Prahy. V Berounce našli lidské tělo

Lidské tělo nalezli v řece Berounce ve středu ráno. Vyplavalo na úrovni zámku v Dobřichovicích na Praze západ.

Dítě v bazénu
aktualizováno 19.08.
rady, jak pomoci

Záchranář: Utonutí je rychlé a tiché. Dítě vypadá, jako by si hrálo

Počet výjezdů záchranářů k tonoucím a utonulým lidem se za poslední týdny výrazně navýšil. Spousta lidí ale stále podceňuje prevenci a základní pravidla, na která je třeba při trávení času u vody dbát. I rodinný bazén na zahradě může být zdrojem tragédie. Jak jí zabránit, poradil vodní záchranář Jan Sedláček.

Pátrání po dvou chlapcích u jezeru Lhota u Brandýsa nad Labem - 1
aktualizováno 13.08.
neposkytnutí pomoci

Povinnosti svědků tragédií: Za co hrozí vězení a kdy stačí volat 155?

Utonutí dvou chlapců na jezeře Lhota rozpoutalo velkou diskuzi o tom, kdy jsou svědci povinni poskytnout tonoucímu nebo zraněnému pomoc. Zatímco v některých případech stačí volat linku 155, v jiných musíte zasáhnout, jinak vám hrozí vězení. Rozdíly popsal mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Prásk.tv píše:

Bode Miller
čtěte o tématu utonutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Dítě v bazénu
13.08.
buďte na pozoru

Dvouletý chlapec z Písku se utopil doma v bazénu. Případů přibývá

Letošní parné léto k trávení času u rodinných bazénů a u vody vybízí, což s sebou přináší i rizika a nebezpečí. Smrt dvouletého chlapce je na Písecku už třetím případem za letošní prázdniny.

Tonutí
aktualizováno 13.08.
Tragédie ve Starém Městě

V rybníku se topil otec se synem! Chlapce zachránili, muže (†25) ne

V rybníku ve Starém Městě v neděli odpoledne utonul 25letý muž. Podle informací TV Nova se nejdříve začal topit jeho syn, kterého se podařilo zachránit. Otec ale zůstal pod hladinou a až později ho našli potápěči.

Smrt při skocích do vody v Hříměždicích - 1
07.08.
výsledky pitvy odhaleny

Zemřel na High Jumpu: Smrt muže až děsivě připomíná jiný případ!

Policie, která vyšetřuje smrt muže v lomu v Hřiměždidích, zveřejnila předběžné závěry soudní pitvy. Podle těch se účastník skokanské soutěže High Jump před sobotním pádem do vody posilnil alkoholem a požil i drogy. Právě kvůli tomu se zřejmě utopil. Omamné látky se přitom staly osudnými i dalšímu muži, který ve stejný den utonul na koupališti jen o několik kilometrů dál.

Utonutí v jezeře Drachensee
aktualizováno 06.08.
utopil se

Další tragická smrt! Tělo mrtvého Čecha vylovili z jezera v Německu

Němečtí kriminalisté řeší smrt jedenačtyřicetiletého muže, jehož bezvládné tělo v sobotu vylovili z Dračího jezera ve městě Furth im Wald. Podle tamních médií muž pocházel z Domažlic a zemřel při plavání.

Záchrana tonoucího - ilustrační foto
aktualizováno 06.08.
Další tragédie

V Rakousku se utopila mladá Češka (24). Účastnila se závodu

V Rakousku zemřela v sobotu večer čtyřiadvacetiletá Češka. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Podle jejích informací se údajně utopila po pádu do krimmlského vodopádu, kde byla v rámci cestovatelského závodu LowCost Race. Rodina byla o úmrtí ženy informována, dodala mluvčí.

Pátrací akce u jezera Lhota - 1
aktualizováno 05.08.
Tragédie v jezeře

Tryzna ve Lhotě: S utopenými chlapci se loučilo přes 100 lidí

Zhruba 150 lidí, mezi nimi mnoho Vietnamců, se v neděli v 16. hodin přišlo rozloučit s chlapci, kteří ve čtvrtek utonuli v jezeře Lhota u Brandýsa nad Labem. Batranci vietnamské národnosti se ztratili během plavání v jezeře. Potápěči našli už jen bezvládná těla.

Utonutí
04.08.
Smutná zpráva

Další tragédie na dovolené: Dva čeští turisté se utopili v Bulharsku

V Bulharsku se ve čtvrtek a v pátek utopili dva čeští turisté. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pětačtyřicetiletý muž z Ostravy utonul ve čtvrtek poblíž města Lozenec, o 18 let starší turista ze Zlína zemřel u nedalekého Kitenu.