Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Auto srazilo v Plzni na přechodu dvě děti - 1
aktualizováno 14.03.
soudní rozsudek

Řidič srazil na přechodu dvě děti. Za jejich smrt dostal podmínku!

S podmíněným trestem dnes od plzeňského soudu odešel 24letý řidič, který loni v červnu srazil na přechodu v centru Plzně dva sourozence. Děti nehodu nepřežily. Soud muži nyní uložil čtyřletý podmíněný trest a stejně dlouhý zákaz řízení. Původně mu přitom hrozilo až šest let odnětí svobody.

Squatteři dál zůstávají na střeše usedlosti Šatovka
06.03.
Mírný trest

Soud potrestal squattery ze Šatovky. Musí odpracovat 50 hodin

Soud potrestal obecně prospěšnými pracemi devět squatterů, kteří v únoru obsadili usedlost Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Skupina strávila na střeše budovy šest dní, poté sami slezli. Hrozilo jim až dvouleté vězení.

David Rath - 6
aktualizováno 06.03.
Kauza pokračuje

Rath znovu u soudu! Minule řečnil hodiny, teď tvrdí, že jde o divadlo

Krajský soud v Praze se po čtyřměsíční přestávce vrátil k řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Před začátkem jednání Rath novinářům řekl, že jde jen o divadlo pro veřejnost a že je jasné, že bude odsouzen stejně jako v minulosti, kdy mu soud vyměřil 8,5 roku vězení.

Prásk.tv píše:

Otec zbil syna
čtěte o tématu trest na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Miloš Zeman
aktualizováno 01.03.
prominutí zbytku trestu

Opilý muž při nehodě usmrtil syna a manželku. Zeman mu dal milost

Muži, který v opilosti naboural do stromu a připravil o život svou manželku a staršího syna, udělil prezident Miloš Zeman milost. Zbytek trestu mu prominul především s ohledem na mladšího syna, který nehodu přežil a o kterého se teď musejí starat příbuzní.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 3
aktualizováno 19.02.
Odsouzený lobbista

Lékaři posoudí Janouškův stav, mají týden. Žádá o prominutí trestu

Už jen týden zbývá znalcům z fakultní nemocnice v Olomouci k vyhotovení posudku o zdravotním stavu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o prominutí zbytku trestu, který si má odpykat za sražení ženy autem pod vlivem alkoholu. Z původních čtyř a půl roku vězení si odseděl asi rok a půl a už několikrát mu byl trest dočasně přerušen.

Nehoda na pouťové atrakci
15.02.
nehoda v Zaječí

Na atrakci se zranilo sedm lidí. Kolotočář se zlobí kvůli trestu

Loňskou nehodu atrakce na zábavě v Zaječí na Břeclavsku bude projednávat soud v hlavním líčení. Obžalovanému se nelíbilo, že dostal podmínku ve zrychleném řízení a žádá projednání případu.

Mladík v Jihlavě ubodal matku i bratra! Masakr předem plánoval
13.02.
vyslechl si trest

Marek po hádce ubodal mámu. Pak podřezal i postiženého bratra

Případ dvojnásobné vraždy v Jihlavě je definitivně uzavřen. V říjnu 2016 tam 26letý muž ubodal svou matku a postiženého bratra. Vrchní soud mu v odvolacím řízení uložil 18letý trest. Žalobce ale navrhoval trest vyšší a dovolání k Nejvyššímu soudu. To ale nejvyšší státní zástupce zamítl.

Ubodal manželku přímo v policejním autě
aktualizováno 03.02.
nečekaný útok

Svou ženu ubodal přímo v autě policistů, před soud jdou i oni

Když paní Ľubica nastupovala do policejního auta, myslela si, že už se jí nemůže nic stát, ani tam ji ale policisté nedokázali uchránit před jejím agresivním manželem. Ten se na ni vrhl a přímo v autě ji ubodal. Dva policisté teď budou muset vysvětlovat, proč útoku nezabránili, oběma hrozí až dva roky ve vězení.

Zadržená češka v Pakistánu
aktualizováno 30.01.
zůstává ve vězení

VIDEO: Pašeračka Tereza poslala od soudu vzkaz. Co řekla?

Tereza H. stále zůstává v pákistánském vězení. V tradičním oděvu se dnes dostavila k soudu, aby si vyslechla, co s ní bude. Dozvěděla se však pouze, že si bude muset počkat dva týdny na další proces. Do Česka pak poslala vzkaz.

Alexandra a Marek
30.01.
Případ ze Slovenska

Policista zavraždil snoubenku den před svatbou! Soud potvrdil trest

Slovenský expolicista si za vraždu snoubenky odsedí 23 let. Krajský soud potvrdil trest, který si Marek Barník vyslechl od okresního soudu. Ženu zabil jen den před plánovanou svatbou, údajně kvůli tomu, že přišla na jeho nevěřu a obřad chtěla zrušit.