Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zfetovaný řidič ujížděl hlídkám z Královéhradecka
aktualizováno 12.10.
policejní pronásledování

Řidič po zběsilé honičce utekl do polí, před vrtulníkem neměl šanci!

Policisté hned ze dvou krajů se zapojili do nočního pronásledování osobního auta. Zfetovaný řidič ujížděl hlídkám z Královéhradecka, odkud přejel do Středočeského kraje. Z auta blízko Rašovic utekl a schoval se v poli. Vypátral ho až přivolaný policejní vrtulník.

Inés Madrigalová
08.10.
Promlčený zločin

Lékař kradl matkám po porodu miminka! Potrestán nebude

Španělský soud propustil na svobodu lékaře Eduarda Velu, který měl desítky let krást novorozence a dávat je neplodným párům. Žalovala ho jedna z žen, která se takto dostala do adoptivní rodiny. Soud shledal, že Vela činy spáchal, už jsou ale promlčené.

Tiffany, Kiesha
aktualizováno 20.09.
Velká Británie

Boxerská máma zmlátila 11letou dívku do krve! Dostala jen pokutu

Jen s pokutou a s půlročním alternativním trestem prací vyvázla Britka, která podle soudu napadla jedenáctiletou dívku. Měla tak řešit hádkusvou dcerou a její spolužačkou. Na rozhodnutí soudu upozornil britský portál Mirror.

Prásk.tv píše:

Tomáš Řepka - 2
čtěte o tématu trest na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Muž ve vězení
08.09.
Trestanec dopaden

Po městě jen v noci, přes den v lese. Uprchlý vězeň stejně neunikl!

Trestance, který v polovině letošního června utekl z vězení, chytili policisté poblíž Zlína. Šestadvacetiletý muž uprchl z nestřeženého pracoviště věznice.

Donald Trump
07.09.
Vyšetřování vměšování

Bývalý člen Trumpova týmu lhal agentům FBI, soud ho potrestal

Soud dnes uložil bývalému členovi volebního štábu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa právníku Georgeovi Papadopoulosovi trest čtrnácti dní vězení za lhaní při vyšetřování ruského vměšování do voleb. Informovala o tom agentura Reuters. Podle agentury AFP dostal také pokutu 9500 dolarů (211 tisíc korun).

Wa Lone
03.09.
Přísný trest

Barma odsoudila novináře známé agentury, dostali 7 let

Soud v Barmě odsoudil v pondělí ráno dva novináře agentury Reuters. Reportéři se podle soudce provinili nelegálním držením oficiálních dokumentů. Dostali sedmileté tresty. Oba vinu odmítají. Agentura to označila za test toho, jak se jihoasijská země zvládá posouvat směrem k demokracii.

První doživotně odsouzený vězeň v Česku je na svobodě
aktualizováno 31.08.
podmínka

Přelomové usnesení: Soud poprvé propustil doživotně odsouzeného

Soud v Sokolově v pátek podmínečně propustil na svobodu doživotně odsouzeného vězně u nás. František Müller se před třiadvaceti lety pokusil společně s komplicem zavraždit v Německu klenotníka.

Vražedkyně z Anděla
aktualizováno 30.08.
Odvezli ji do Bohnic

Policisté zatajili, že chtěla Sudků vraždit. Soud je potrestal

Dvojici policistů, která zasáhla proti vražedkyni Michelle Sudků, potrestal soud osmiměsíčními podmínkami. Policisté ženu dopadli v kavárně na pražském Újezdě poté, co se pokusila uškrtit dívku. Předali ji do psychiatrické léčebny. Po propuštění ubodala ženu na Smíchově.

Týrané dítě -2
29.08.
Fyzické tresty

Psycholog: Děti nebijte ani za trest! Škodí jim to víc, než myslíte

Škola klepe na dveře a s ní i známky, které ne vždy dělají rodičům radost. Podle psychologů byste ale neměli dítě ani v případě pětky nebo většího problému trestat fyzicky. Mnohem lépe podle nich funguje systém odměn.

Nehoda sexuologa Weisse
aktualizováno 29.08.
Odvolání nepomohlo

Sexuolog Weiss zabil při nehodě dva lidi. Soud potvrdil podmínku

Pelhřimovský soud potvrdil původní rozsudek v případu nehody sexuologa Petra Weisse. Za to, že způsobil srážku, při níž zemřeli dva lidé, dostal 2,5roční podmínku a dvouletý zákaz řízení. Soudu v Pelhřimově vrátil věc k projednání odvolací soud.