Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fiat, který školák z Tachova ukradl sousedce
aktualizováno 15.01.
Stihl ho i přebarvit

Raubíř (14) jezdil s ukradeným autem 10 dní. Teď přišel trest!

Soud potrestal čtrnáctiletého mladíka z Tachova, který vloni v březnu se svým kamarádem ukradl auto sousedce. Staršímu chlapci soudkyně nařídila výchovnou terapii. Jeho mladší komplic vyvázl bez trestu.

Žena s nožem
aktualizováno 11.01.
vražda z Pohořelic

Manžel ji týral, tak ho bodla do srdce. Soud jí udělil 6 let vězení

U brněnského krajského soudu dostala 6 let vězení žena, která jedinou ranou nožem do srdce zabila svého partnera, který jí nadával a bil. Vražda se odehrála loni v srpnu v Pohořelicích.

Bizarní krádež na Slovensku
aktualizováno 08.01.
Případ ze Slovenska

Bizarní krádež: Koledníci vzali ve sklepě kompot a železo, pak utekli

Podivný případ krádeže řeší slovenská policie v Lipanech. Čtveřice mladíků na Vánoce v osadě koledovala, jedna stařenka jim ale odmítla otevřít. Zřejmě za trest se proto vloupali do jejího sklepa, kde ukradli kompot a staré železo.

Prásk.tv píše:

Jan Čenský
čtěte o tématu trest na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Novorozenec - 2
aktualizováno 02.01.
její stížnost odmítl

Žena zavraždila miminko dupnutím na hlavičku, soud jí potvrdil trest

Ústavní soud potvrdil trest 16 let ve vězení Slovence za vraždu novorozence v Tachově. Miminko zemřelo v březnu 2016, stížnost ženy soud odmítl s tím, že je neopodstatněná.

Pátrání po Janu Mikešovi
25.12.
Letité pátrání

Expolicista uniká trestu už 14 let, slehla se po něm zem! Pomozte

Už 14 let bezvýsledně pátrají policisté po svém bývalém kolegovi Janu Mikešovi. Bývalý příslušník plzeňské zásahovky byl v roce 2003 odsouzen za milionové podvody na sedm let do vězení, jenže tam nenastoupil a zmizel. Mikeš je spojován i s vraždami v borských serpentinách, za které byl později odsouzen Jiří Kajínek.

Jakuba zabily v prodejně spadlé dřevěné desky
aktualizováno 22.12.
obrovská tragédie

Na Kubíka (†3) v Baumaxu spadly desky. Po dvou letech padl trest

Před dvěma a půl lety došlo v obchodním centru Baumax v Žilině k tragédii. Na teprve tříletého Jakuba spadly desky a zabily ho. Vina padla na zaměstnance obchodu, dostal na 18 měsíců podmínku.

Vražda - ilustrační
13.12.
konec vyšetřování

Otce tyrana zavraždil syn, zjistila policie! Trestu se ale zřejmě vyhne

Policisté ukončili vyšetřování vraždy, která loni začátkem listopadu otřásla Lhotou pod Kosířem na Olomoucku. Zemřel tam tehdy senior (83). Poměrně brzy policisté zjistili, že za vším stojí jeho syn. Potrestán ale nejspíš nebude.

Svěřili dítě recidivistovi
aktualizováno 13.12.
byl 11x trestaný

Dušana viní ze zneužívání dívenky! Svěřili mu ji, i když byl trestaný

Rodiče se o dívku nedokázali postarat a tak se rozhodli nechat starost o ni svému známému. A soud rodině vyhověl. Jenže nyní se Dušan dostal až před soud v Trenčíně kvůli tomu, že ji měl zneužívat. Sociální pracovnice vůbec nic netušily, navíc se zjistilo, že muž byl už jedenáctkrát trestaný.

Marek Č.
09.12.
Byl nadaný houslista

Mladík zabil matku a bratra, dostal 18 let. Státní zástupce chce víc

Dvojnásobnou vraždou z Jihlavy - kdy podle policie mladý muž loni v říjnu zavraždil svoji matku a postiženého bratra - se bude zabývat Nejvyšší soud. Proti osmnáctiletému trestu se totiž odvolal státní zástupce. Takový trest je podle něj nízký.

Soud ilustrační
09.12.
Trest od soudu

Pěstouni se starají o dvě děti, vlastního syna ale zanedbávali

Klatovský soud potrestal podmíněným trestem pěstouny, kteří se starají o dvě svěřené malé děti, jenže se jaksi nevěnují pozornost vlastnímu patnáctiletému synovi. Teenagera totiž neposílali do školy.