Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

napětí v ulsteru

Irové se bojí posílení Unionistů. Hrozí nové násilnosti, řekl premiér

Irský premiér Enda Kenny dal najevo obavy z chystané spolupráce britských konzervativců a severoirských unionistů. Kenny dnes řekl, že v telefonickém rozhovoru britskou premiérku Theresu Mayovou varoval, že bude-li tato dohoda vyjednána špatně, může to ohrozit mírovou dohodu v Severním Irsku z roku 1998. Informovala o tom agentura AFP.

Dítě v rozpáleném autě
Aktualizováno 26.5. 2017 16:31
Zapomněl na ni

Otec nechal dcerku 4 hodiny v rozpáleném autě! Nepřežila!

Zničující událost zasáhla ve čtvrtek malou vesničku Dundrum v Irsku. V zatím nejteplejší den letošního roku zůstala sedmiměsíční holčička zavřená v autě. V rozpálené pasti strávila podle portálu Dailymail kolem 4 hodin. Letecky ji transportovali do nemocnice, kde přes veškerou snahu lékařů zemřela.

tragická smrt

Modrá velryba má další oběť. Chlapec (13) spáchal sebevraždu

Třináctiletý chlapec z irského města Sixmilebridge se stal podle rodiny obětí Modré velryby. Jeho zdrcený otec nyní varuje ostatní rodiče, ať si dají na nebezpečnou hru pozor.

Prásk.tv píše:

Dítě - 1
čtěte o tématu Irsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

přírodní úkaz

Ztracená irská pláž se nečekaně objevila. Po 33 letech!

Na pobřeží irského ostrova Achill se znovuobjevila písečná pláž, která před 33 lety zmizela pod hladinou Atlantiku. Oblast v té době zachvátily silné bouře, které smetly všechen písek. Oceán v dubnu zničehonic "navrátil" místo do původní podoby.

Výměna manželek - Veronika a Jana
Aktualizováno 8.2. 2017 15:46
Už dnes večer

Alkohol a oplzlosti ve Výměně: Jana se opije a neudrží se!

Už dnes večer můžete sledovat další premiérovou Výměnu manželek, tentokrát dokonce mezinárodní. Jana se pokusí začlenit do romské rodiny, která žije v Irsku. V hospodě, kam s "manželem" vyrazí, se ale uvolní až moc. To Veronika bude mít na druhé straně úplně opačný problém.

Veronika a Jana
Aktualizováno 6.2. 2017 16:46
mezinárodní výměna

Výměna manželek až v Irsku! Jana to v druhé rodině pořádně slízne

Ve středu večer můžete sledovat premiérovou Výměnu manželek. V tomto díle uvidíme, jak se podaří Janě začlenit do romské rodiny žijící v Irsku, kde děti jsou smyslem života, a jak zvládne Veronika dvě děti s poruchou pozornosti i českou domácnost.

Nový lidský orgán
Aktualizováno 4.1. 2017 18:07
důležitý nález

Budou se přepisovat učebnice? Vědci objevili v těle nový orgán!

Vědci objevili v oblasti břicha úplně nový orgán, nazvali ho "okružím". Zatím neznají jeho přesnou funkci, ale jeho další výzkum by mohl pomoci s porozuměním a léčbou závažných nemocí.

solární hausbót

Oceán vyplavil záhadnou loď duchů, stopy vedou do Kanady

Na březích Irska se v neděli objevilo záhadné plavidlo, které zalarmovalo místní pobřežní stráž. Ta ho kvůli nebezpečí pro ostatní vytáhla na břeh. Na lodi nikdo nebyl, ale v lodi zůstala poznámka pro budoucí majitele, která odhalila, že hausbót byl původně postaven až v Kanadě a musel tak přeplout Atlantik.

Otřesná praktika

Ženská obřízka už je v Evropě! Oběti jsou teprve dva roky!

Irským Dublinem otřásá odporný zločin, který má nejspíš náboženský podtext. V poutech skončil třicátník, který podle místních médií zmrzačil pohlaví teprve dvouleté dívenky.

United Airlines
Aktualizováno 31.8. 2016 15:29
NOUZOVÉ PŘISTÁNÍ

Šílené turbulence při letu do Londýna! 16 lidí je zraněných

Let amerických aerolinek United Airlines z Houstonu do Londýna postihly silné turbulence, letadlo muselo nouzově přistát v Irsku. Do nemocnice bylo se zraněními převezeno šestnáct lidí!