Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlý trestanec Václav Palatáš
aktualizováno 12.06.
Pořádné pozdvižení

Trestanec utekl z práce, Pardubice vyděsil i žebřík u zdi věznice

O pardubické věznici se v posledních dnech hodně mluví - aktuálně policie pátrá po vězni Václavu Palatášovi, který se nevrátil z pracoviště. A je to jen pár dní, co si lidé mysleli, že z káznice chce dokonce někdo utéct. Řidič jedné cisterny totiž se žebříkem zaparkoval u její zdi dost nešťastně.

Věznice Světlá nad Sázavou
aktualizováno 09.04.
vztahy za mřížemi

Přiznání odsouzených žen: Jak je to ve vězení s lesbickým sexem?

Ačkoli valnou většinu obyvatel českých věznic tvoří muži, ani ženy nejsou v tomto ohledu svaté. Například ve věznici ve Světlé nad Sázavou si jich odpykává trest téměř devět stovek. Co je pro odsouzené nejtěžší a jak řeší nedostatek lásky? To zjišťovali reportéři Střepin.

2127377
aktualizováno 09.04.

Střepiny: Vězeňský speciál

Připravovali jsme ho několik týdnů, natáčeli jsme celkem v sedmi věznicích, od těch nejtěžších žalářů až po úplně nový zkušební projekt takzvané otevřené věznice. Náš reportér dokonce pod skrytou identitou dva dny za mřížemi strávil a natáčeli jsme i v ženské věznici, kde spolu s odsouzenými žijí také jejich děti.

Prásk.tv píše:

Duch - 1
čtěte o tématu věznice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

2127070
07.04.
život vězňů

Vězeňský speciál: Vyzkoušejte s reportéry, jak se žije ve vězení

Koho by nelákalo aspoň na okamžik nahlédnout do věznic a zjistit, jestli ve skutečnosti vypadají tak, jako je ukazují ve filmech? Reportéři Střepin tuto možnost měli. Ze svých zkušeností a zážitků připravili vězeňský speciál. Už zítra můžete spolu s nimi poodhalit nejtajnější zákoutí věznic Bory a Mírov, dozvíte se, jak se žije v ženské věznici, kde matky vychovávají své děti za mřížemi, a uvidíte, jak reportér pod falešnou identitou drogově závislého vězně prožíval dva dny strávené za mřížemi.

Štáb Střepin si vyzkoušel, jaké to je být ve vězení
aktualizováno 06.04.
vězeňský speciál

Víte, jak se žije ve vězení? Štáb Střepin se to vydal zjistit

Život za mřížemi je opředený mnoha mýty. Jak je to ale v českých vězeních doopravdy? To ukáže nedělní vězeňský speciál Střepin. Zavede nás do tajných zákoutí nejproslulejších věznic, přiblíží, jak se žije za mřížemi ženám i s dětmi, a nechá nás také strávit měsíc přímo v kůži odsouzeného ve vězení.

Rozzuření vězni
01.04.
násilnosti v mexiku

Vzpoura vězňů! Trestanci popadli tesařské náčiní a zabili 7 policistů

Celkem sedm policistů přišlo v neděli o život při potlačování vězeňské vzpoury v mexickém státě Velacruz. Trestanci se ozbrojili tesařským náčiním, jestli přišel o život i někdo z nich, není jasné.

Uprchlý vězeň
14.03.
Vězeň na útěku

V Chebu utekl vězeň. Pomozte ho najít, žádají policisté

Policisté z Karlovarského kraje vyhlásili v úterý večer pátrání po osmatřicetiletém Markovi Horáčkovi. Ten si odpykával trest ve věznici v Kynšperku nad Ohří. V úterý večer ale utekl z jedné z chebských firem, kde v rámci výkonu trestu pracoval.

Pátrání - Václav Smejkal
aktualizováno 24.02.
pátrání policie

Policie pátrá po uprchlém vězni, pomozte s jeho dopadením

Už od dubna je na útěku vězeň z věznice v Hradci Králové. Veškerá snaha při pátrání zatím nepřinesla úspěch, policie se proto obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. V případě, že byste hledaného viděli, kontaktujte tísňovou linku. Vězeň by podle policejní databáze neměl být nebezpečný.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pákistánu
aktualizováno 15.02.
Tereza H.

Pašeračka znovu před soudem! Vyšetřování stále pokračuje

Česká pašeračka skončila ve čtvrtek znovu před soudem, kde jí byla prodloužena vazba o dalších devět dní. Poté se vrátila do ženské věznice.

Tereza zadržená v Pákistánu
01.02.
Česká pašeračka

Ženy popsaly život ve vězení v Láhauru. Takhle teď žije Tereza

Mizerné jídlo, špatné hygienické podmínky, přelidněnost, tak popsaly bývalé vězenkyně věznici Kot Lakhpat v pákistánském Láhauru. V té čeká na rozsudek i Češka Tereza H., kterou v polovině ledna chytili na letišti s devíti kily heroinu v kufru.