Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

O. J. Simpson je na svobodě
aktualizováno 01.10.
Už je venku

O. J. Simpson je na svobodě! Ve vězení měl strávit ještě 24 let

Po devíti letech byl propuštěn na svobodu exfotbalista a herec O. J. Simpson. Ve vězení měl strávit 33 let, byl odsouzen za ozbrojené vniknutí do hotelového pokoje a únos dvou lidí. Dřívějšího obvinění z vraždy ho porota zprostila.

Muž ve vězení - ilustrační foto
02.09.
pátrání zhoršili si trest

Útěk trojici trestanců z Kynšperku nevyšel! Chytili je o 100 km dál

Policisté v sobotu zadrželi tři vězně, kteří v pátek odpoledne uprchli z nestřeženého pracoviště ve firmě v Hazlově. Ve věznici v Kynšperku nad Ohří skončili za majetkovou trestnou činnost, teď jim navíc hrozí pětiletý trest.

Vězni z Mírova vyrábějí medvídky pro děti
02.09.
galerie akce budí rozpaky

Od nejdrsnějších vězňů k dětem: Vrazi na Mírově vyrábějí hračky!

I nejhorší zločinci Česka na sobě mohou zapracovat a pomáhat ostatním. Alespoň to se snaží dokázat projekt Humanita, v rámci kterého doživotně odsouzení vězni z Mírova vyrábějí hračky pro děti v krizových situacích. Nejnovější zásilku získali strážníci v Olomouci, akce v lidech vyvolává rozporuplné pocity.

Prásk.tv píše:

Holky pod zámkem - První den jsem měla hrozný strach, že to nepřežiju - 1
čtěte o tématu věznice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme

Udělali byste rádi vaše okolí ještě zajímavější a rádi byste navíc podpořili nějakou neziskovou či příspěvkovou organizaci, která se snaží pomáhat lidem? V tom případě se s námi zapojte do programu - Vy rozhodujete, my pomáháme!

Opuštěná chorvatská vesnice
26.08.
Unikátní fotky

Dům hrůzy! Chorvatský Alcatraz byl hotové peklo na zemi

Až 50 tisíc vězňů prošlo nechvalně proslulou chorvatskou káznicí Goli otok na ostrově nedaleko Rijeky. Vězení sloužilo hlavně pro odpůrce režimu. Ti na Goli otok vzpomínají jako na peklo na zemi, kde byli třeba nuceni za trest vypít kyselinu.

Kapsáři - ilustrační foto
21.08.
To jsou věci

Nečekané rozuzlení: Muže okradli, za mřížemi skončil on. Zloděj ne

Opravdu nečekané rozuzlení měla pro policisty i aktéry banální krádež na tramvajové zastávce v Plzni. V rukou mužů zákona totiž v neděli neskončil jen poberta se šikovnými prsty, ale kupodivu i okradený.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 20.07.
uprchlý podnikatel

Krejčíř znovu zkoušel útéct z věznice, měli mu pomáhat dozorci

Radovan Krejčíř se opět pokusil uprchnout z jedné z věznic v Jihoafrické republice, kde si odpykává 35 let ve vězení za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. Po nalezení policejních věcí v jeho cele byl okamžitě převezen do nejlépe střežené věznice v zemi, informuje portál Sowetan.

Razie kvůli pašování drog do příbramské věznice
aktualizováno 15.06.
Razie v Příbrami

Velká razie kvůli pašování drog do věznice, obvinili vězně i návštěvy

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do příbramské věznice. Jejím výsledkem je 22 obviněných, z toho 12 vězňů. Hrozí jim až desetileté vězení, oznámila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Vražedkyně z Anděla před soudem - 4
02.06.
sadistku nikdo neléčí

Věznice neví, co s vražedkyní z Anděla. Není nikdo, kdo by ji léčil!

Vězeňská služba si neví rady s Michelle S. Tu letos pražský městský soud poslal na 30 let do vězení za to, že loni v Praze na Smíchově ubodala náhodně vybranou zákaznici v nákupním centru.

Jiří Kajínek u soudu v roce 2005
aktualizováno 28.05.
minulost

Byl Kajínek agentem? Donášeli na něj, uvádí bezpečnostní archiv

Jiří Kajínek se po propuštění z vězení těší velké pozornosti ze strany veřejnosti i médií. Díky tomu vyplouvají na povrch také věci z jeho minulosti. Objevila se informace, že Kajínek během svého pobytu v kriminále spolupracoval s Veřejnou bezpečností a donášel na své spoluvězně. Podle Archivu bezpečnostních složek je tomu ale trochu jinak.

Jiří Kajínek
aktualizováno 26.05.
Otřesné podmínky

Kajínek promluvil o vězení: Ponižování a dvacetiletá samotka

Jiří Kajínek si plnými doušky užívá svobody. Nebojí se přitom mluvit o podmínkách, které podle něj v českých věznicích panují. Vězni se totiž podle nejznámějšího českého odsouzence nemohou bránit. Vězeňství je pro Kajínka Potěmkinova vesnice.