Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž měl zabít dceru a zranit syna
včera 14:38
Sáhl si na život

Muž odsouzený za ubodání dcerky (3) spáchal ve vězení sebevraždu

Muž, který podle soudu loni v září ve Starém Městě u Uherského Hradiště ubodal svoji teprve tříletou dcerku a zaútočil i na pětiletého synka, je po smrti. Spáchal ve vězení sebevraždu.

Opilý recidivista ve vlaku
aktualizováno 18.09.
krátká svoboda

Muž byl ve vězení už třináctkrát, bez obvinění vydržel jen hodiny

Jen několik hodin dokázal na svobodě vydržet recidivista, když ho po už 13. trestu pustili z věznice ve Valdicích na Jičínsku. Policisté ho zadrželi ve vlaku a to kvůli výtržnostem. Opilý muž dokonce fyzicky napadl tři cestující.

První doživotně odsouzený vězeň v Česku je na svobodě
aktualizováno 31.08.
podmínka

Přelomové usnesení: Soud poprvé propustil doživotně odsouzeného

Soud v Sokolově v pátek podmínečně propustil na svobodu doživotně odsouzeného vězně u nás. František Müller se před třiadvaceti lety pokusil společně s komplicem zavraždit v Německu klenotníka.

Prásk.tv píše:

Duch - 1
čtěte o tématu věznice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Věznice
29.08.
Rozdaly pilulky

Vězni si probili cestu k ženským celám. Úřady se bojí těhotenství!

Vězni se vzepřeli dozorcům a pomocí nářadí se dostali až do ženské části věznice. Povstání v zařízení na západě Austrálie trvalo asi dvanáct hodin. Úřady pro jistotu vězenkyním poskytli antikoncepční tabletky.

Husnain Rashid, Princ George
29.07.
Útok v cele

Terorista chtěl smrt prince George. Spoluvězeň mu pořezal obličej!

Anglický soud nedávno poslal do vězení teroristu Husnaina Rashida, který nabádal k útokům na prince George. Nyní se obětí útoku stal za mřížemi sám Rashid. Napadl ho jeden ze spoluvězňů.

Francouzský gangster Redoine Faid utekl z vězení pomocí vrtulníku
01.07.
Poprask ve Francii

Útěk jako z filmu: Známého lupiče z vězení odvezl vrtulník!

Jako z hollywoodského akčního filmu vypadal útěk známého francouzského zločince Redoine Faida z věznice poblíž Paříže. Na dvoře totiž přistála helikoptéra s ozbrojenou posádkou, do níž gangster naskočil.

Uprchlý trestanec Václav Palatáš
aktualizováno 12.06.
Pořádné pozdvižení

Trestanec utekl z práce, Pardubice vyděsil i žebřík u zdi věznice

O pardubické věznici se v posledních dnech hodně mluví - aktuálně policie pátrá po vězni Václavu Palatášovi, který se nevrátil z pracoviště. A je to jen pár dní, co si lidé mysleli, že z káznice chce dokonce někdo utéct. Řidič jedné cisterny totiž se žebříkem zaparkoval u její zdi dost nešťastně.

Věznice Světlá nad Sázavou
aktualizováno 09.04.
vztahy za mřížemi

Přiznání odsouzených žen: Jak je to ve vězení s lesbickým sexem?

Ačkoli valnou většinu obyvatel českých věznic tvoří muži, ani ženy nejsou v tomto ohledu svaté. Například ve věznici ve Světlé nad Sázavou si jich odpykává trest téměř devět stovek. Co je pro odsouzené nejtěžší a jak řeší nedostatek lásky? To zjišťovali reportéři Střepin.

2127377
aktualizováno 09.04.

Střepiny: Vězeňský speciál

Připravovali jsme ho několik týdnů, natáčeli jsme celkem v sedmi věznicích, od těch nejtěžších žalářů až po úplně nový zkušební projekt takzvané otevřené věznice. Náš reportér dokonce pod skrytou identitou dva dny za mřížemi strávil a natáčeli jsme i v ženské věznici, kde spolu s odsouzenými žijí také jejich děti.

2127070
07.04.
život vězňů

Vězeňský speciál: Vyzkoušejte s reportéry, jak se žije ve vězení

Koho by nelákalo aspoň na okamžik nahlédnout do věznic a zjistit, jestli ve skutečnosti vypadají tak, jako je ukazují ve filmech? Reportéři Střepin tuto možnost měli. Ze svých zkušeností a zážitků připravili vězeňský speciál. Už zítra můžete spolu s nimi poodhalit nejtajnější zákoutí věznic Bory a Mírov, dozvíte se, jak se žije v ženské věznici, kde matky vychovávají své děti za mřížemi, a uvidíte, jak reportér pod falešnou identitou drogově závislého vězně prožíval dva dny strávené za mřížemi.