Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vojtěch Filip v roce 2017
aktualizováno 24.3. 2018 21:04
Jednání o vládě

Komunistům vadí 4 ministři. Babiš si do složení týmu mluvit nenechá

Nejprve komunisté vzkázali, že vláda, kterou jsou ochotni podpořit, by neměla vyhostit ruské diplomaty bez jejich souhlasu. A nyní rovnou řekli, že mají výhrady ke čtyřem ministrům Babišovy vlády.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
23.03.
Politické napětí

Vyhoštění ruských diplomatů? Bez nás, vzkázali komunisté Babišovi

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) mluvil dnes s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem i o možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 21.03.
Rodinný rozpočet

Snížení daní nám ušetří spoustu peněz. PŘEHLED změn

Levnější čepované pivo, voda, kadeřnické služby nebo domácí péče. To přináší návrh ministerstva financí a hnutí ANO na snížení DPH u vybraných výrobků nebo služeb z 21 na 10 procent. Pokud by návrh skutečně prošel, znamenalo by to úsporu pro všechny. Domácnosti by mohly ročně ušetřit stovky až tisíce korun.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu hnutí ANO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.03.
Jednání o vládě

ČSSD chce pět ministerstev, ANO nabízí čtyři. Financí se nevzdá

Hnutí ANO by bylo ochotno vyčlenit ČSSD čtyři ministerstva, uvedli před jednáním místopředsedové Faltýnek a Brabec. Sociální demokraté přitom v pátek uvedli, že by rádi získali pět ministerstev. Babiš se zatím k rozdělení resortů nechtěl vyjadřovat.

Tomio Okamura
aktualizováno 15.03.
Menšinová vláda?

Okamura: Vláda může vzniknout. SPD ji podpoří, záleží na ANO

Jednání ANO a SPD o programu podle Tomia Okamury dospěla tak daleko, že by mohla rychle vzniknout vláda na základě odborností. Záleží, jak se rozhodne ANO. Babišova strana jedná také ve čtvrtek s KSČM.

Andrej Babiš a Richard Brabec na jednání vlády
aktualizováno 21.02.
Jednání vlády

Vláda projednává důležité zákony: Povinnou školku a ztrátu mandátů

Od ranních hodin zasedal kabinet Andreje Babiše. Ministři měli projednat hned několik důležitých zákonů. Vláda by chtěla navrhnout třeba změnu služebního zákona, aby uvolnila pravidla pro přijímání a odvolávání náměstků ministrů. Projedná také návrh poslanců ODS zrušit povinný poslední rok ve školce.

Tomio Okamura, Robert Pelikán
21.02.
Padne trestní oznámení

Okamurova SPD zuří. Ministr Pelikán je označil za fašisty

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury plánuje podat trestní oznámení na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Hnutí vadí Pelikánův výrok, že SPD je fašistická strana. Ten ministr pronesl v rozhovoru, který ve středu otiskly Hospodářské noviny.

Ivan Bartoš
aktualizováno 16.02.
Volební model

Piráti by ve volbách skončili druzí! ANO posiluje, SPD se propadla

Ani únor nepřinesl velké změnu ve volebním chování. Pokud by se konaly volby do Sněmovny, zvítězilo by hnutí ANO s 32,5 procenty. S odstupem by na druhém místě skončili Piráti, následovaní ODS, SPD a KSČM. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 24.01.
Hlasování o důvěře

ANO se dohodlo s komunisty. O toleranci vlády budou dál jednat

V úterý ráno se ke společnému jednání sešli zástupci hnutí ANO a komunistů. Hlavním tématem jejich schůzky byl chystaný druhý pokus o sestavení vlády. Dohodli se, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše.

Andrej Babiš ve sněmovně
22.01.
jednomyslná shoda

Babiš bude za ANO kandidovat sám! Hnutí jiného premiéra nechce

Předseda ANO Andrej Babiš zůstaně jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. Večer se na tom shodl výbor hnutí. Po jednání stranického vedení to novinářům řekla místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová.