Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Divoké prase
aktualizováno 15.09.
africký mor

Úspěch zlínských myslivců! Zabili prvního kance z rizikové zóny

Téměř tři měsíce od nálezu infikovaných divočáků v České republice myslivci odstřelili první kus v tzv. červené zóně. Lov v této oblasti zlínského okresu veterináři povolili teprve v pondělí, a to jen omezenému počtu myslivců.

Divoká prasata
aktualizováno 07.09.
nebezpečná nákza

Africký mor se nedaří vymýtit! Na Zlínsku uhynulo už 180 divočáků

Veterináři ve Zlínském kraji evidují více než 180 uhynulých divočáků. Virus afrického moru potvrdily testy u 97 prasat. Všechny pozitivní případy jsou hlášeny z ohniska nákazy - tedy z rizikové zóny.

Vojáci bojují proti prasečímu moru
aktualizováno 21.08.
Divoká prasata

Africký mor prasat: Do boje s nákazou se zapojí i armáda

Do boje s africkým morem prasat se zapojí armádní veterináři. Čtyřčlenná zásahová jednotka bude ode dneška nasazena ve veterinárním asanačním ústavu Mankovice, informovalo dnes tiskové oddělení ministerstva obrany. Nemoc, která zabíjí prasata, neohrožuje zdraví lidí, mohou ji však přenášet na svém oblečení.

Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Elektrické ohradníky kvůli prasečímu moru
13.08.
smrtící virus

V boji s morem prasat přitvrzuje. Experti: Opatření jsou málo účinná

Boj se smrtícím virem afrického moru prasat na Zlínsku ani po dvou měsících nekončí. Podle některých odborníků jsou dosud přijatá opatření málo účinná a postup je velmi pomalý.

Na Zlínsko přijel ministr zemědělství Marian Jurečka
10.08.
africký mor prasat

'Nebrní!': Ministr zkoušel ohradník proti šíření moru, nestalo se nic

Na Zlínsko ve čtvrtek přijel ministr zemědělství Marian Jurečka. V Lukově, obci na hranici s oblastí zamořenou africkým morem prasat, se setkal s myslivci a starosty.

Divoké prase
aktualizováno 08.08.
Rozhodnutí hejtmana

ZÁKAZ VSTUPU DO LESA: Čunek chce opatření proti moru prasat

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek chystá kvůli africkému moru prasat zákaz vstupu do některých lesů. Opatření má začít platit ve středu, lidé nebudou moci do oblasti ohniska nákazy na Zlínsku.

Africký mor
aktualizováno 02.08.
Nemocní divočáci

Myslivci postříleli tisíc divočáků. Mor má udržet ohradník

Hasiči na Zlínsku zítra začnou se stavbou elektrického ohradníku. Ten má zamezit šíření afrického moru prasat. Ozývají se ale hlasy, že to nemusí stačit. Myslivci přitom pokračují v odstřelu divočáků. Už jich skolili tisíc!

Elektrické ohradníky kvůli prasečímu moru
aktualizováno 31.07.
ochrana území

Hejtman Čunek vyhlásil v kraji stav nebezpečí. Kvůli moru prasat

Hejtman Zlínského kraje dnes kvůli prasečímu moru vyhlásí stav nebezpečí. To umožní zamořené území lépe chránit a zabránit tomu, aby se nemocná prasata dostala za hranice kraje.

Divoké prase
aktualizováno 28.07.
Ohrožení na Zlínsku

Kvůli prasečímu moru vyhlásí mimořádný stav! Chce ho Jurečka

Kvůli africkému moru prasat na Zlínsku bude zřejmě vyhlášen mimořádný stav. Hejtmana Čunka k tomu vyzval ministr zemědělství Jurečka. Zamořené území tak prý bude možné lépe chránit. V boji s prasaty nejspíš bude pomáhat i policie.

Barum rally ohrožuje africký mor prasat! Zkrátí kvůli němu trať
27.07.
Závod na Zlínsku

Barum rally ohrožuje africký mor prasat! Zkrátí kvůli němu trať

Desetitisíce návštěvníků populární motoristické soutěže Barum rally, která se jede poslední srpnový víkend na Zlínsku, se musejí připravit na mimořádná omezení. Organizátoři oznámili, že některá místa budou divákům zapovězena - kvůli africkému moru prasat. Navíc v celé oblasti budou instalovány speciální pasti na divočáky.