Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Život v Česku
aktualizováno 01.06.
kdo bere nejvíc

Mzdy stále rostou! Kdo si polepšil nejvíc? PŘEHLED podle profesí

Češi vydělávají stále více peněz. Nejvýrazněji se mzdy zvyšují u profesí s podprůměrnými výdělky. Vyplývá to z dat, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Pracovní úraz
aktualizováno 20.04.
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

harrachov
04.01.
Obchodní sdělení

Zimní sezóna v Harrachově je v plném proudu

Příznivé klimatické podmínky umožnily kvalitní zasněžování a první lyžaři se na harrachovské sjezdovky vydali už 9.12.2016. A od té doby se areál pravidelně plní příznivci zimních sportů.

Prásk.tv píše:

Office
čtěte o tématu profese na Prásk.tv
Roboti připraví lidi o práci
10.12.
děsivá předpověď

Roboti nás brzo připraví o práci! Seznam profesí v ohrožení!

Umíte si představit, že nastoupíte do autobusu bez řidiče? Dnes máte zaměstnání, zítra jste bez práce a to jen proto, že na vaše místo usedne robot. Ve světě už k těmto případům dochází.

Prostitutka - ilustrační foto
22.10.
anketa čtenářů

Ať je z prostituce řádná profese a lehké ženy platí daně, chtějí lidé

Prostituce by mohla být legálním podnikáním, počítá s tím návrh zákona, který má na svém programu říjnová schůze Sněmovny. A hned při úvodním projednávání vzbudil bouřlivé diskuze. Ta se rozhořela také mezi čtenáři TN.cz.

výpověď a hledání zaměstnání
18.10.
hromadný vyhazov

Firmy propustí víc než 4 tisíce lidí! Které profese jsou v ohrožení?

Téměř 4500 zaměstnanců už letos kvůli hromadnému propouštění přišlo, nebo v nejbližší době přijde o místo. Úřadu práce už záměr propouštět ve velkém nahlásilo tento rok 49 firem. Pracovních míst je naštěstí dostatek.

Práce
06.10.
Velké srovnání

PLATY PODLE PROFESÍ: Nejvíc si vydělají lidé v těchto oborech

Nejvíce si vydělají bankéři a ajťáci, hned po nich ale elektrikáři a plynaři. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil Informační systém o průměrném výdělku. Naopak nejhůře jsou na tom lidé, kteří pracují v pohostinství.

Špindl - profese snídaně
06.07.
Obchodní sdělení

Letní sezóna ve Špindlu je již v plném proudu

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí i v létě celou řadu atrakcí pro dospělé i děti. Novinkou je summer tubing i nová trať bike parku.

Sněžník, Dolní Morava
29.06.
Obchodní sdělení

Aktivní dovolená v Česku? Jedině Relax & sport resort Dolní Morava!

Pokud se rozmýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou, podívejte se, co nabízí Dolní Morava. Ať už vyrážíte s dětmi, kamarády nebo sami, rozhodně se zabavíte.

Střepiny s Markétou Fialovou
02.05.

STŘEPINY: Zaslouží si sportovci milionové odměny?

Dvě úctyhodné profese v Česku hrubě podceněné aneb jak se u nás reálně žije učitelům a lékařům? Naproti tomu sportovní celebrity s mnohamilionovými příjmy, komu z nich peníze štěstí nepřinesly? A prezidentské volby v Rakousku, suverénní vítězství krajní pravice v prvním kole, co jí k tomu dopomohlo?