Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Život v Česku
Aktualizováno 1.6. 2017 11:09
kdo bere nejvíc

Mzdy stále rostou! Kdo si polepšil nejvíc? PŘEHLED podle profesí

Češi vydělávají stále více peněz. Nejvýrazněji se mzdy zvyšují u profesí s podprůměrnými výdělky. Vyplývá to z dat, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Obchodní sdělení

Zimní sezóna v Harrachově je v plném proudu

Příznivé klimatické podmínky umožnily kvalitní zasněžování a první lyžaři se na harrachovské sjezdovky vydali už 9.12.2016. A od té doby se areál pravidelně plní příznivci zimních sportů.

Prásk.tv píše:

Office
čtěte o tématu profese na Prásk.tv
děsivá předpověď

Roboti nás brzo připraví o práci! Seznam profesí v ohrožení!

Umíte si představit, že nastoupíte do autobusu bez řidiče? Dnes máte zaměstnání, zítra jste bez práce a to jen proto, že na vaše místo usedne robot. Ve světě už k těmto případům dochází.

anketa čtenářů

Ať je z prostituce řádná profese a lehké ženy platí daně, chtějí lidé

Prostituce by mohla být legálním podnikáním, počítá s tím návrh zákona, který má na svém programu říjnová schůze Sněmovny. A hned při úvodním projednávání vzbudil bouřlivé diskuze. Ta se rozhořela také mezi čtenáři TN.cz.

hromadný vyhazov

Firmy propustí víc než 4 tisíce lidí! Které profese jsou v ohrožení?

Téměř 4500 zaměstnanců už letos kvůli hromadnému propouštění přišlo, nebo v nejbližší době přijde o místo. Úřadu práce už záměr propouštět ve velkém nahlásilo tento rok 49 firem. Pracovních míst je naštěstí dostatek.

Velké srovnání

PLATY PODLE PROFESÍ: Nejvíc si vydělají lidé v těchto oborech

Nejvíce si vydělají bankéři a ajťáci, hned po nich ale elektrikáři a plynaři. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil Informační systém o průměrném výdělku. Naopak nejhůře jsou na tom lidé, kteří pracují v pohostinství.

Obchodní sdělení

Letní sezóna ve Špindlu je již v plném proudu

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí i v létě celou řadu atrakcí pro dospělé i děti. Novinkou je summer tubing i nová trať bike parku.

Obchodní sdělení

Aktivní dovolená v Česku? Jedině Relax & sport resort Dolní Morava!

Pokud se rozmýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou, podívejte se, co nabízí Dolní Morava. Ať už vyrážíte s dětmi, kamarády nebo sami, rozhodně se zabavíte.

STŘEPINY: Zaslouží si sportovci milionové odměny?

Dvě úctyhodné profese v Česku hrubě podceněné aneb jak se u nás reálně žije učitelům a lékařům? Naproti tomu sportovní celebrity s mnohamilionovými příjmy, komu z nich peníze štěstí nepřinesly? A prezidentské volby v Rakousku, suverénní vítězství krajní pravice v prvním kole, co jí k tomu dopomohlo?