Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volební místnost ve Vysoké Lhotě
aktualizováno 17.10.
Netradiční povolání

Žonglér, silozpytec nebo kaktusář: Tito lidé chtějí do Sněmovny

Kandidáti mohli do kolonky "povolání" na kandidátní listině vyplnit, co sami uznají za vhodné. A mnozí při tom nešetřili kreativitou. O místa ve Sněmovně se tak ucházejí třeba saunový mistr nebo nájemný pozounista kandidující za Piráty či organolog kandidující za Realisty.

Poslanecká sněmovna
22.09.
Volby 2017

Do voleb jde 31 stran a přes 7500 lidí! Bude z čeho vybírat. ROZBOR

O křeslo v Poslanecké sněmovně bude bojovat přes sedm a půl tisíce kandidátů, vybírat zástupce budeme z 31 stran a hnutí. Kromě programu stran a hnutí, k nimž kandidáti patří, se voliči často rozhodují třeba podle věku nebo povolání. V letošních volbách kandidují třeba lékaři, právníci ale také someliér, saunový mistr, miliardář nebo lektorka tance u tyče.

Život v Česku
aktualizováno 01.06.
kdo bere nejvíc

Mzdy stále rostou! Kdo si polepšil nejvíc? PŘEHLED podle profesí

Češi vydělávají stále více peněz. Nejvýrazněji se mzdy zvyšují u profesí s podprůměrnými výdělky. Vyplývá to z dat, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Prásk.tv píše:

Office
čtěte o tématu profese na Prásk.tv
Pracovní úraz
aktualizováno 20.04.
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

harrachov
04.01.
Obchodní sdělení

Zimní sezóna v Harrachově je v plném proudu

Příznivé klimatické podmínky umožnily kvalitní zasněžování a první lyžaři se na harrachovské sjezdovky vydali už 9.12.2016. A od té doby se areál pravidelně plní příznivci zimních sportů.

Roboti připraví lidi o práci
10.12.
děsivá předpověď

Roboti nás brzo připraví o práci! Seznam profesí v ohrožení!

Umíte si představit, že nastoupíte do autobusu bez řidiče? Dnes máte zaměstnání, zítra jste bez práce a to jen proto, že na vaše místo usedne robot. Ve světě už k těmto případům dochází.

Prostitutka - ilustrační foto
22.10.
anketa čtenářů

Ať je z prostituce řádná profese a lehké ženy platí daně, chtějí lidé

Prostituce by mohla být legálním podnikáním, počítá s tím návrh zákona, který má na svém programu říjnová schůze Sněmovny. A hned při úvodním projednávání vzbudil bouřlivé diskuze. Ta se rozhořela také mezi čtenáři TN.cz.

výpověď a hledání zaměstnání
18.10.
hromadný vyhazov

Firmy propustí víc než 4 tisíce lidí! Které profese jsou v ohrožení?

Téměř 4500 zaměstnanců už letos kvůli hromadnému propouštění přišlo, nebo v nejbližší době přijde o místo. Úřadu práce už záměr propouštět ve velkém nahlásilo tento rok 49 firem. Pracovních míst je naštěstí dostatek.

Práce
06.10.
Velké srovnání

PLATY PODLE PROFESÍ: Nejvíc si vydělají lidé v těchto oborech

Nejvíce si vydělají bankéři a ajťáci, hned po nich ale elektrikáři a plynaři. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil Informační systém o průměrném výdělku. Naopak nejhůře jsou na tom lidé, kteří pracují v pohostinství.

Špindl - profese snídaně
06.07.
Obchodní sdělení

Letní sezóna ve Špindlu je již v plném proudu

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí i v létě celou řadu atrakcí pro dospělé i děti. Novinkou je summer tubing i nová trať bike parku.