Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Dívka s léky
aktualizováno 03.05.
Léky nadužívá 900 tisíc lidí

Češi zobou prášky jako bonbóny. Závislí jsou i na kapkách do nosu

V Česku je na antidepresivech, hypnotikách, ale dokonce i kapkách do nosu, závislých zhruba stejně tolik lidí jako na alkoholu. Podle odborníků u nás užívá příliš mnoho léků až 900 tisíc lidí. Často přitom jde o vysoce návykové látky a výjimečné nejsou ani případy předávkování, které může skončit i smrtí.

Španělská policie
aktualizováno 26.09.
spáchali sebevraždu

Děti žily 5 dnů v bytě s mrtvými rodiči. Myslely si, že spí

Čtyři španělské děti ve věku mezi pěti a třinácti lety žily v bytě s mrtvolami svých rodičů. Myslely si, že jejich rodiče spí tvrdým spánkem. Po pěti dnech a nocích domácí odhalil, že jsou oba rodiče po smrti. Spáchali sebevraždu.

Prásk.tv píše:

Krampolovi otevřeně o alkoholu a léčení
čtěte o tématu prášky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Otrava
aktualizováno 15.12.
nebezpečná otrava

Malé děti doma spolykaly prášky! Záchranáři je našli v bezvědomí

Dva chlapci ve věku dva a pět let se v Havířově doma přiotrávili léky. Záchranáři naštěstí přijeli včas. Obě děti jsou teď v nemocnici a případem se zabývá policie.

Léky
07.12.
Doplatky za léky

To je nespravedlnost: Někde je lék bez doplatků, jinde platíme tisíce!

Lékárníci upozorňují na vážný problém. Výrobci a distributoři léčiv podle nich záměrně zvýhodňují lékárny v nemocnicích, případně lékárny patřící k velkým řetězcům. Biti jsou ale pacienti z malých měst, kteří musí mnohdy za životně důležité léky platit tisícové doplatky, které pacienti v lékárnách velkých nemocnic nedoplácejí!

Žena dostala mrtvici
05.06.
Skryté riziko

Nebezpečná antikoncepce: Žena z ní dostala mrtvici a ochrnula!

Teprve sedmatřicetiletá Judith Rankinové ze Skotska dostala v únoru mrtvici. Přičítá to antikoncepčním pilulkám, které začala brát teprve 8 týdnů po porodu. Ještě teď je částečně ochrnutá a nemůže se starat o své malé děti.

Potraviny, které zhoršují účinky léků
30.03.
Velký přehled

Berete léky? Dejte si pozor, tyto potraviny ruší jejich účinky

Některé potraviny nereagují dobře s léky. Mohou potlačovat jejich léčivé účinky nebo dokonce způsobovat nežádoucí vedlejší účinky. Doktorka Aisling Hillicková sestavila pro britský list Daily Mirror přehled, které potraviny a léky byste v žádném případě neměli kombinovat.

Žena bere léky
08.03.
Překupníci z ostravska

Gang prodával na internetu léky na předpis, přišel si na miliony

Ostravská kriminálka dopadla gang, který dva a půl roku prodával na internetu léky. Šlo o prášky, které jsou normálně na předpis, například léky na spaní, na uklidnění nebo na hubnutí. V oběhu takto byly statisíce pilulek za přibližně 4 a půl milionu korun. Mezi obviněnými je i lékařka, která si psaním receptů přivydělávala.

Alergická reakce na ibuprofen
aktualizováno 25.01.
Děsivá reakce

Miminko téměř "uhořelo" po léku na teplotu! Užíváme ho běžně!

Je to lék, který v domácí lékárničce bez jakékoli nadsázky asi úplně každý. Často si ho bereme úplně automaticky - třeba v momentě, kdy nás rozbolí hlava. Obyčejný "brufen" ovšem může být smrtelně nebezpečný!

Antikoncepce
aktualizováno 23.01.
anketa rizika a přínosy

Dívku zabila antikoncepce! Kdy je lepší pilulky vysadit? RADY

Když se objevila zpráva, že šestnáctiletou dívku zabilo užívání pilulek proti nechtěnému těhotenství, rozvířily se obrovské diskuze. Kdy je lepší kombinovanou hormonální antikoncepci raději vysadit? Odpovědi jsme hledali u Lucie Šustkové ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).