Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka s léky
13.11.
Černý dovoz

Úřad varuje před nebezpečnými léky! Tyto prášky nepolykejte

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje před léky Modafinil, Modvigil, Waklert a Artvigil. Jejich další prodej v Česku Ústav zakázal. Léky, které nabízí jeden dovozce prostřednictvím eshopu, nejsou v Česku registrovány a prodejce k jejich dovozu nemá oprávnění.

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Dívka s léky
aktualizováno 03.05.
Léky nadužívá 900 tisíc lidí

Češi zobou prášky jako bonbóny. Závislí jsou i na kapkách do nosu

V Česku je na antidepresivech, hypnotikách, ale dokonce i kapkách do nosu, závislých zhruba stejně tolik lidí jako na alkoholu. Podle odborníků u nás užívá příliš mnoho léků až 900 tisíc lidí. Často přitom jde o vysoce návykové látky a výjimečné nejsou ani případy předávkování, které může skončit i smrtí.

Prásk.tv píše:

Krampolovi otevřeně o alkoholu a léčení
čtěte o tématu prášky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Španělská policie
aktualizováno 26.09.
spáchali sebevraždu

Děti žily 5 dnů v bytě s mrtvými rodiči. Myslely si, že spí

Čtyři španělské děti ve věku mezi pěti a třinácti lety žily v bytě s mrtvolami svých rodičů. Myslely si, že jejich rodiče spí tvrdým spánkem. Po pěti dnech a nocích domácí odhalil, že jsou oba rodiče po smrti. Spáchali sebevraždu.

Otrava
aktualizováno 15.12.
nebezpečná otrava

Malé děti doma spolykaly prášky! Záchranáři je našli v bezvědomí

Dva chlapci ve věku dva a pět let se v Havířově doma přiotrávili léky. Záchranáři naštěstí přijeli včas. Obě děti jsou teď v nemocnici a případem se zabývá policie.

Léky
07.12.
Doplatky za léky

To je nespravedlnost: Někde je lék bez doplatků, jinde platíme tisíce!

Lékárníci upozorňují na vážný problém. Výrobci a distributoři léčiv podle nich záměrně zvýhodňují lékárny v nemocnicích, případně lékárny patřící k velkým řetězcům. Biti jsou ale pacienti z malých měst, kteří musí mnohdy za životně důležité léky platit tisícové doplatky, které pacienti v lékárnách velkých nemocnic nedoplácejí!

Žena dostala mrtvici
05.06.
Skryté riziko

Nebezpečná antikoncepce: Žena z ní dostala mrtvici a ochrnula!

Teprve sedmatřicetiletá Judith Rankinové ze Skotska dostala v únoru mrtvici. Přičítá to antikoncepčním pilulkám, které začala brát teprve 8 týdnů po porodu. Ještě teď je částečně ochrnutá a nemůže se starat o své malé děti.

Potraviny, které zhoršují účinky léků
30.03.
Velký přehled

Berete léky? Dejte si pozor, tyto potraviny ruší jejich účinky

Některé potraviny nereagují dobře s léky. Mohou potlačovat jejich léčivé účinky nebo dokonce způsobovat nežádoucí vedlejší účinky. Doktorka Aisling Hillicková sestavila pro britský list Daily Mirror přehled, které potraviny a léky byste v žádném případě neměli kombinovat.

Žena bere léky
08.03.
Překupníci z ostravska

Gang prodával na internetu léky na předpis, přišel si na miliony

Ostravská kriminálka dopadla gang, který dva a půl roku prodával na internetu léky. Šlo o prášky, které jsou normálně na předpis, například léky na spaní, na uklidnění nebo na hubnutí. V oběhu takto byly statisíce pilulek za přibližně 4 a půl milionu korun. Mezi obviněnými je i lékařka, která si psaním receptů přivydělávala.

Alergická reakce na ibuprofen
aktualizováno 25.01.
Děsivá reakce

Miminko téměř "uhořelo" po léku na teplotu! Užíváme ho běžně!

Je to lék, který v domácí lékárničce bez jakékoli nadsázky asi úplně každý. Často si ho bereme úplně automaticky - třeba v momentě, kdy nás rozbolí hlava. Obyčejný "brufen" ovšem může být smrtelně nebezpečný!