Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šťastná rodina
15.10.
Dědění inteligence

Jsou děti chytré po tátovi či mámě? Věda má odpověď

Je to odvěká otázka a častý argument při rodinných hádkách - po kom děti dědí inteligenci? Po mámě či tátovi? Po kom je ten kluk tak blbej? Odpověď nabízejí vědci, A polovina světové populace z ní radost mít nebude.

Dítě s tabletem
30.09.
Přímá úměra?

Omezte dětem mobily a tablety, budou chytřejší, potvrdil výzkum

Dvě hodiny a dost. To je maximum času, které by děti měly trávit u obrazovky mobilu, tabletu či televize. Jinak podle vědců hrozí,, že se jejich mozek nebude vyvíjet tak, jak má.

Horoskop - lidé
24.08.
Čísla hovoří jasně!

Známe nejchytřejší znamení zvěrokruhu! Jak jste na tom?

Jestli jste někdy přemýšleli, jestli vaše datum narození souvisí s inteligencí, odpoví vám nejnovější výzkum projektu Bright Sparks - samozřejmě že ano! Nemusíte sice věřit v horoskopy, statistiky ale hovoří jasně, a to na základě toho, kdy se narodily největší mozky naší planety - nositelé Nobelovy ceny.

Prásk.tv píše:

Matka - 1
čtěte o tématu inteligence na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

inteligence
13.06.
Znepokojový trend

Dnešní mladí jsou hloupější než dřívější generace, zjistili vědci!

Norští vědci v nové studii přišli na to, že na slovech, že dnešní děti jsou hloupější než jejich rodiče a prarodiče, možná něco bude. Podle rozsáhlého výzkumu totiž v posledních desetiletích průměrné IQ vytrvale klesá.

Pes a kočka
03.12.
Vědecká studie

Vědci spočítali, jestli jsou chytřejší psi, nebo kočky! Tady je výsledek

Na věčnou otázku rozdělující milovníky psů a koček, který z těchto dvou zvířecích druhů je chytřejší, hledá lidstvo odpověď už dlouho. A výzkumnící z univerzity v americkém Tennessee tvrdí, že odvěký spor rozsekli.

Muž vyplňuje IQ test
15.10.
Test kognitivní reflexe

Nejkratší IQ test: Jen 3 otázky určí, jestli jste nadprůměrně inteligentní

Test kognitivní reflexe (CRT) se řadí mezi nejkratší IQ testy. K rozlišení Einsteinů od Homerů Simpsonů stačí podle testu tři otázky, které se na první pohled zdají velmi jednoduché, málokdo ale odpoví v rychlosti správně.

Ukrytá žena na obrázku
05.08.
OPTICKÁ HÁDANKA

Najdete na fotce ženu? Někdo to dokáže do pár vteřin

Známý německý umělec Jörg Düsterwald, rád využívá techniky nature artu a bodypaintingu. Spojením těchto technik vytváří optické hádanky.Ty jsou pro mnoho lidí velkou inspirací a někdy zároveň také záhadou.

Nejchytřejší zvířata
07.02.
TOP 10

Tahle zvířata jsou nejchytřejší na světě! Často překonají i člověka

Inteligence se u zvířat měří poměrně těžko. O jejich chytrosti tak biologové rozhodují především na základě pozorování, případně malých experimentů. Každé zvíře však ovládá jiné schopnosti - zatímco sloni mají skvělou paměť, vrány rozumí zákonům fyziky.

Plepena psů
05.02.
Žebříček pejsků

Psi podle inteligence: Tato plemena patří k nejhloupějším!

Mezi nejchytřejší psy patří border kolie, pudl nebo německý ovčák. Vědec, který se psí inteligencí zabýval, však stanovil i mazlíčky na druhé straně škály. Těchto jedenáct plemen nepřímo řadí mezi "hloupá".

Muž se psi
aktualizováno 02.02.
Psí inteligence

Kteří psi jsou nejchytřejší? Vědec sestavil žebříček plemen!

I u psů se dá měřit inteligence. Existuje několik aspektů, podle kterých kynologové psí inteligenci měří. Která plemena patří k nejchytřejším?