Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pád vojenského letadla v americké Georgii
aktualizováno 02.05.
Letecká katastrofa

V americké Georgii se zřítilo vojenské letadlo, pět mrtvých

U města Savannah v americkém státě Georgie se ve středu kolem poledne místního času (asi 18 hodin našeho času) zřítilo vojenské nákladní letadlo. Stroj začal na zemi hořet, okolí zahalil hustý černý dým.

Nouzové přistání ve Filadelfii
19.04.
Letecké neštěstí

Experti řekli, proč motor vybuchl! Ženu nasál tlak, i když se poutala

Předběžné vyšetřování ukázalo, že za neštěstí na palubě Boeingu 737 mohla utržená lopatka turbíny. Kvůli tomu byl poškozen motor a jeho kryt, úlomky pak zasáhly trup letadla a rozbily okýnko. Podle amerických médií byla žena, kterou tlak nasál z okna ven, připoutaná.

Oběti z letadla
aktualizováno 18.04.
letecké neštěstí

Horor na palubě boeingu: Podtlak maminku vysál z okna, zemřela

Na palubě Boeingu 737, který v úterý nouzově přistál ve Filadelfii, se odehrála doslova hororová scéna s tragickým koncem. Matku dvou dětí nasála trhlina okénka, které protrhly kusy roztříštěného motoru letadla. Spolucestující ženu dokázali dostat zpět na palubu. Po 20 minutové resuscitaci však žena zemřela.

Prásk.tv píše:

Dítě v letadle
čtěte o tématu letecké neštěstí na Prásk.tv
Pád letadla na Táborsku
aktualizováno 09.04.
Tragická nehoda

Na Táborsku se zřítilo malé letadlo. Dva lidé ve vraku zemřeli

Malé letadlo se v pondělí okolo 15. hodiny zřítilo u Kundratic na Českobudějovicku. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Hořící vrak se rychle podařilo uhasit, v letadla ale zemřeli dva lidé.

Pád letadla v Nepálu
aktualizováno 12.03.
Nehoda v Nepálu

Letadlo při přistávání spadlo na hřiště. Na palubě bylo 67 lidí

Na mezinárodním letišti v nepálské metropoli Káthmándú havarovalo dnes při přistávání letadlo bangladéšské společnosti US-Bangla Airlines. Stroj zachvátily plameny a z místa stoupá dým. Na palubě letounu bylo 67 pasažérů.

Pád vrtulníku v New Yorku
aktualizováno 12.03.
Tragický let

V New Yorku se zřítil do řeky vrtulník s turisty. Pět mrtvých

Do newyorské řeky East River se v neděli vpodvečer místního času zřítil vrtulník s turisty. Na palubě byli pilot a pět výletníků. Pilot se z vrtulníku dokázal včas dostat. Cestujícím už záchranáři pomoci nedokázali.

Antonov An26
aktualizováno 06.03.
letecká nehoda

V Sýrii se zřítil ruský letoun! Všech 32 lidí na palubě zemřelo

Ruské transportní letadlo havarovalo v úterý po poledni v Sýrii. Letecké neštěstí nepřežil nikdo z 26 pasažérů ani 6 členů posádky Antonova An-26. Nehoda se měla stát při přistání.

Letoun ATR 72 íránské společnostii Aseman Airlines
aktualizováno 18.02.
Letecké neštěstí

V Íránu se zřítilo letadlo, na palubě bylo 66 lidí! Všichni zemřeli

V centrálním Íránu se v neděli ráno zřítilo dopravní letadlo. Stroj společnosti Aseman Airlines zmizel z radarů asi 50 minut po startu. Na jeho palubě bylo podle prvních informací místních médií kolem šesti desítek lidí, státní televize uvádí 60 cestujících a šest členů posádky.

Vyšetřování pádu ruského letadla
14.02.
Letecká tragédie

Vyšetřovatelé: Za pádem letadla je chyba pilotů! Nezapnuli vyhřívání

Zřejmě lidská chyba stála za nedělním zřícením ruského letadla nedaleko Moskvy. Podle vyšetřovatelů piloti nezapnuli vyhřívání, proto zamrzly senzory a ukazatele rychlosti. Posádka se pak řídila chybnými údaji. V troskách letounu zahynulo všech 71 pasažérů.

Vyšetřování pádu ruského letadla
aktualizováno 12.02.
Na narozeniny

Muž měl sedět ve zříceném letadle, život mu zachránila náhoda!

Šťastná náhoda zachránila život Maksimovi, který měl cestovat letadlem An-148. Na palubu letounu, který se krátce po startu zřítil, nakonec nenastoupil. Věc je o to tajemnější, že Rus zrovna v den leteckého neštěstí slavil narozeniny.