Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

KOŘENÍ: Londýnské byty s panenským vzduchem

Znečišťování životního prostředí je problémem, který naši společnost sužuje čím dál intenzivněji. Například čistý vzduch se tak stává nedostatkovým a luxusním zbožím, za které se mnozí nezdráhají platit.

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

KOŘENÍ: Revoluční filtr

Peking, Londýn nebo třeba Paříž. To jsou velkoměsta, která se rok co rok dusí pod smogovou poklicí.

Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

noční úprk

Z továrny v Belgii unikl žlutý mrak. Úřady evakuovaly dvě vesnice

Oblak jedovatého plynu unikl z továrny na hnojiva v Belgii. Úřady evakuovaly dvě nejbližší vesnice a lidé museli strávit noc v nouzovém přístřeší v komunitním centru ve městě Gistel,

Emise
Aktualizováno 17.3. 2017 20:38
vysoké pokuty

V Česku je milion aut bez filtru! Vypouštějí karcinogenní koktejl

Vláda hledá řešení proti dieselům, které kvůli absenci filtru vypouští do ovzduší karcinogenní koktejl. Těch má být podle odhadů Ústředního automotoklubu (ÚAMK) až 1 milion, což podle ministra životního prostředí způsobuje až 95 % znečištění ve městech. Díky tomu ročně předčasně zemře až 12 tisíc lidí. Kterých aut se problém s filtry týká? Na problematiku upozornily Lidové noviny.

Kouřící komín
Aktualizováno 10.2. 2017 21:32
Čistý komín

Souseda s kouřícím komínem teď můžete udat! Aplikaci podpořil stát

Projekt internetových stránek, kam může každý umístit fotku sousedova kouřícího komínu a připsat jakoukoliv poznámku, vyvolává rozdílné reakce. Příznivci aplikace tvrdí, že může zlepšit ovzduší v obcích a městech, podle kritiků ale bude přispívat k udavačství.

Smog
Aktualizováno 2.2. 2017 21:31
Smogová situace

Česko dál trápí smog! Lidé mají jezdit MHD a nebýt dlouho venku

Meteorologové museli znovu na některých místech vyhlásit stav regulace a výstrahu před polétavým prachem. Špatný vzduch je v Praze i na severu Moravy.

Auto s alternativním pohonem
Aktualizováno 25.1. 2017 20:34
Smogová situace

Chovejte se ekologicky, hřímá radnice. Příkladem ale nejde

Smog dál trápí Českou republiku. Na Ostravsku se dnes situace znovu zhoršila a meteorologové tam vyhlásili stupeň regulace. A o kvalitě ovzduší dnes jednala i vláda. Podle premiéra Sobotky a ministra životního prostředí Brabce by se o ochranu obyvatel měly víc starat radnice.

Smog
Aktualizováno 24.1. 2017 13:44
Smogová situace

Česko dál trápí smog, pražští radní ale MHD zadarmo neschválili

Česko stále bojuje se smogem. Meteorologové sice už odvolali stav regulace v Praze a ve Středočeském kraji, dál ale platí v Plzeňském kraji. Špatný vzduch stále sužuje Ostravsko, Ústecký a Olomoucký kraji a od rána také Zlínský kraj.

Smog v Ostravě
Aktualizováno 21.1. 2017 13:07
Kritická situace

Česko dál halí smog! ČHMÚ: Auta nechte doma, nebuďte déle venku

Meteorologové nově vyhlásili regulaci kvůli smogové situaci v Olomouckém a Středočeském kraji i Praze. Většinu území České republiky zahalil smog už v pátek, proto ČHMÚ nejdříve vyhlásila smogovou situaci.