Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotel
06.09.
extrémní zájem

Kotlíkové dotace odstartovaly, během minuty přišlo 2600 žádostí

Velký zájem vyvolala v Moravskoslezském kraji další vlna kotlíkových dotací. Jen během první minuty úředníci elektronickou formou přijali zhruba 2600 žádostí. Pro zájemce o dotaci má kraj připraveno 900 milionů korun.

Děti na výletě
15.08.
dotace na výlet

Stát rozdává miliony na ozdravné pobyty dětí! Týká se to i vašeho?

Celkem 40 milionů korun rozdá ministerstvo životního prostředí na ozdravné pobyty dětí z mateřský či základních škol i dětských skupin. Týká se to těch, které se nacházejí v oblastech se zhoršenou kvalitou ovzduší. Pobyty budou spojeny s ekologickou výchovou. O peníze bude možné žádat od 4. září.

1998211
14.05.

KOŘENÍ: Londýnské byty s panenským vzduchem

Znečišťování životního prostředí je problémem, který naši společnost sužuje čím dál intenzivněji. Například čistý vzduch se tak stává nedostatkovým a luxusním zbožím, za které se mnozí nezdráhají platit.

Prásk.tv píše:

Sestry z Xiningu prodávají čerstvý vzduch - 1
čtěte o tématu ovzduší na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Kotel
aktualizováno 21.04.
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

KOŘENÍ: Revoluční filtr
08.04.

KOŘENÍ: Revoluční filtr

Peking, Londýn nebo třeba Paříž. To jsou velkoměsta, která se rok co rok dusí pod smogovou poklicí.

1982081
01.04.
noční úprk

Z továrny v Belgii unikl žlutý mrak. Úřady evakuovaly dvě vesnice

Oblak jedovatého plynu unikl z továrny na hnojiva v Belgii. Úřady evakuovaly dvě nejbližší vesnice a lidé museli strávit noc v nouzovém přístřeší v komunitním centru ve městě Gistel,

Emise
aktualizováno 17.03.
vysoké pokuty

V Česku je milion aut bez filtru! Vypouštějí karcinogenní koktejl

Vláda hledá řešení proti dieselům, které kvůli absenci filtru vypouští do ovzduší karcinogenní koktejl. Těch má být podle odhadů Ústředního automotoklubu (ÚAMK) až 1 milion, což podle ministra životního prostředí způsobuje až 95 % znečištění ve městech. Díky tomu ročně předčasně zemře až 12 tisíc lidí. Kterých aut se problém s filtry týká? Na problematiku upozornily Lidové noviny.

Kouřící komín
aktualizováno 10.02.
Čistý komín

Souseda s kouřícím komínem teď můžete udat! Aplikaci podpořil stát

Projekt internetových stránek, kam může každý umístit fotku sousedova kouřícího komínu a připsat jakoukoliv poznámku, vyvolává rozdílné reakce. Příznivci aplikace tvrdí, že může zlepšit ovzduší v obcích a městech, podle kritiků ale bude přispívat k udavačství.

Smog
aktualizováno 02.02.
Smogová situace

Česko dál trápí smog! Lidé mají jezdit MHD a nebýt dlouho venku

Meteorologové museli znovu na některých místech vyhlásit stav regulace a výstrahu před polétavým prachem. Špatný vzduch je v Praze i na severu Moravy.

Auto s alternativním pohonem
aktualizováno 25.01.
Smogová situace

Chovejte se ekologicky, hřímá radnice. Příkladem ale nejde

Smog dál trápí Českou republiku. Na Ostravsku se dnes situace znovu zhoršila a meteorologové tam vyhlásili stupeň regulace. A o kvalitě ovzduší dnes jednala i vláda. Podle premiéra Sobotky a ministra životního prostředí Brabce by se o ochranu obyvatel měly víc starat radnice.