Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dovolená ve Španělsku
včera 21:27
Rady, co nepodcenit

Moře, gastronomie, architektura, sluníčko: Čechy láká Španělsko

Už příští víkend se naplno rozběhnou letní prázdniny a tisíce Čechů se chystají vyrazit k moři. Jednou z nejoblíbenějších destinací letošního roku je podle cestovních kanceláří Španělsko. Češi jsou prý nadšeni nejen plážemi a teplým mořem, ale především tamní atmosférou.

Medúzy na pláži
aktualizováno 22.06.
Costa del Sol

Dovolenkový ráj zaplavily medúzy! Za tři dny jich odvezli 11 tun

Invazi medúz, jakou už dlouho nepamatují, zažili ve španělském letovisku Costa del Sol, nebo-li Slunečné pobřeží na jihu země. Za tři dny odvezli z pobřeží přes 11 tun medúz.

Inaki Urgangarin
aktualizováno 18.06.
Trest za daňový únik

Švagr španělského krále jde sedět. Vybral si ženskou věznici!

Švagr španělského krále nastoupil jako vůbec první člen královské rodiny do vězení. Manžel princezny Christiny si odpykává trest ve věznici, kterou mohl sám vybrat. Tím jeho výhody zdaleka nekončí. Urdangarin se totiž rozhodl, že to bude navíc v ženské věznici.

Prásk.tv píše:

Ewa Farna - 1
čtěte o tématu Španělsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Migranti z Aquaria
aktualizováno 17.06.
Aquarius

Týden na moři. Do Španělska připluli migranti z odmítané lodi

Po více než týdnu na moři se migranti, které minulý víkend zachránila z nafukovacího člunu loď Aquarius provozovaná neziskovou organizací SOS Méditerranée a Doktory bez hranic, dostali na pevninu. Poté, co Itálie a Malta odmítly loď vpustit do svých přístavů se migrantů ujalo Španělsko.

Žralok
16.06.
hrozivé čelisti

Žralok na oblíbené pláži Čechů! Lidé v panice utíkali z moře

Španělsko zase překvapil žralok. Oblíbenou pláž českých a britských turistů na Menorce navštívila obří paryba a vyděsila přihlížející, kteří kvapně vyklidili vodu a pozorovali zvíře z bezpečí souše.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
12.06.
Uprchlická krize

Posádce lodi s 629 migranty se do Španělska nechce. Je to daleko

Velice nejasný je další vývoj situace kolem záchranné lodě Aquarius neziskové organizace SOS Méditerranée, na jejíž palubě se nachází 629 uprchlíků. Přestože se v pondělí Španělsko uvolilo plavidlo přijmout, posádka tuto nabídku odmítla využít. Cestu považuje za velice riskantní.

Loď Aquarius
aktualizováno 11.06.
Uprchlická krize

Loď plnou migrantů nechtěli nechat přistát! Pomohli Španělé

Itálie v neděli nepovolila lodi se 629 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů. Požádala Maltu, aby migranty převzala. Malta uvedla, že se sporem nemá nic společného. Migrantům se nakonec rozhodlo pomoci Španělsko.

Španělsko, vlajka
02.06.
nová vláda

Španělsko má nového premiéra, slib složil socialista Sánchez

Lídr španělských socialistů Pedro Sánchez dnes složil přísahu jako nový premiér Španělska. Slavnostního ceremoniálu u krále Felipeho VI. se účastnil i expremiér Mariano Rajoy, jehož vládě v pátek poslanci vyslovili nedůvěru kvůli korupční kauze jeho Lidové strany (PP). Sánchez je prvním politikem v zemi, který se stal premiérem na základě vyslovení nedůvěry předchozí vládě.

Mariano Rajoy
01.06.
předseda odvolán

Španělská vláda padla, poslanci těsně vyslovili nedůvěru

Španělští poslanci dnes poprvé od pádu diktatury v roce 1975 vyslovili nedůvěru vládě. Šéfa lidovců Mariana Rajoye, který byl premiérem od prosince 2011, vystřídá v čele kabinetu lídr socialistů Pedro Sánchez. Pro odvolání vlády se podle španělského deníku El País vyslovilo 180 poslanců, potřebná byla absolutní většina 176 hlasů. Proti hlasovalo 169 poslanců, jedna poslankyně se zdržela hlasování. Sánchez nehlasoval, protože není poslancem.

Kokain
23.05.
kokain a viagra

Čecha zadrželi ve Španělsku kvůli drogám. Měl je prodávat v baru

Jednoho Čecha a další tři lidi jiné národnosti zadržela španělská policie kvůli distribuci drog. Našli u nich více než 60 balíčků s kokainem, 400 pilulek Viagry a tisíce eur v hotovosti.