Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Noční klub La Suegra, kde se zřítil strop
14.01.
Mimo ohrožení

V madridském nočním klubu se zřítil strop! Hlásí 26 zraněných

V madridském nočním klubu se zřítil strop! Zranilo se nejméně 26 lidí, 11 z nich muselo být převezeno do nemocnice. Nikdo z nich naštěstí není v ohrožení života.

Márnice
11.01.
Neuvěřitelné štěstí

Muže prohlásili za mrtvého tři lékaři. Před pitvou začal chrápat!

Zážitek jako z béčkového hororu zažil patolog, který se chystal pitvat zemřelého vězně. Muž, kterého tři lékaři nezávisle na sobě prohlásili za mrtvého, začal na operačním stole chrápat! Neštěstí tak, aniž by to tušil, zabránil na poslední chvíli.

Stávka za propuštění katalánských politiků
aktualizováno 22.12.
volby v Katalánsku

Rána pro Madrid. Katalánští separatisté získali opět většinu

Separatistické strany opět získaly absolutní většinu v katalánském parlamentu. Po sečtení 99 procent hlasů mají ve 135členném parlamentu 70 mandátů a začaly slavit. Volají po návratu vlády sesazené Madridem.

Prásk.tv píše:

Chlapec
čtěte o tématu Španělsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Stávka za propuštění katalánských politiků
aktualizováno 21.12.
nové volby

Katalánci volí regionální vládu. Ta rozhodne o samostatnosti

Katalánci dnes volí novou regionální vládu. Utkají se mezi sebou zastánci a odpůrci odtržení regionu od Španělska. Snaha o nezávislost Katalánska rozdělila jak Španělsko, tak i samotné Katalánsko. Předčasné volby před několika měsíci vyhlásila madridská vláda.

Marek Ždánský s Mojou
aktualizováno 14.12.

VÍKEND: Moja oslavila narozeniny! Navštívil ji "gorilí táta"

Od chvíle, kdy se první česká gorila Moja odstěhovala do Španělska, uteklo už šest let. Jak vypadalo její poslední setkání s původním chovatelem?

Carles Puigdemont, premiér katalánské vlády
aktualizováno 05.12.
krize v katalánsku

Soud zrušil evropský zatykač na Puigdemonta, hodlá zůstat v Belgii

Španělský nejvyšší soud v úterý zrušil evropské zatykače na bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta a čtyři exministry pobývající v Belgii. Nečekaný krok soudce zdůvodnil mimo jiné tím, že politici projevili vůli vrátit se do Španělska. Puigdemont skrze svého právníka ale později vzkázal, že i přes zrušení zatykače v Belgii zůstane.

Na diskotéce v Tenerife se propadla podlaha
aktualizováno 26.11.
Nehoda v tenerife

Na diskotéce se zřítila podlaha. V troskách našli 22 zraněných

Podlaha diskotéky na ostrově Tenerife nevydržela nápor tanečníků a zřítila se. Záchranáři vysvobodili ze sutin 22 lidí, kteří utrpěli zlomeniny nohou i rukou a další zranění.

Shození divočáka ze skály
19.11.
týrání zvířat

Otřesné VIDEO: Turisté shodili ze skály zraněného divočáka

Španělsko šokovalo chování skupiny turistů, které neznámý autor natočil v národním parku Picos de Europa. Kamera zachytila, jak muži srazili klacky ze srázu zraněného divočáka. Zvíře zřejmě pád ze skály nepřežilo. Po turistech už pátrá policie.

Katalánský separatistický lídr Jordi Sánchez
16.11.
Volby se blíží

Do voleb jdu, vzkázal z vězení katalánský lídr Sánchez!

Katalánský separatistický lídr Jordi Sánchez, který je za svolání zářijové demonstrace nyní přesně měsíc ve vazbě, bude dvojkou na kandidátce strany Společně pro Katalánsko.

Lidé protestují proti uvěznění katalánských politiků
aktualizováno 12.11.
masivní demonstrace

Na podporu katalánských politiků vyšlo do ulic 750 000 lidí

V ulicích Barcelony demonstrovalo tři čtvrtě milionu Katalánců. Požadovali ukončení trestního stíhání sesazených lídrů katalánské samosprávy. Španělská prokuratura je viní z toho, že uspořádáním říjnového referenda o nezávislosti porušili ústavu. Část katalánské vlády proto skončila ve vazbě a někteří, včetně bývalého katalánského premiéra, jsou v exilu v Belgii.