Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sagrada Família
aktualizováno 13.09.
Planý poplach

Barcelonu vyděsila podezřelá dodávka, evakuovali známý chrám

Velká policejní operace proběhla v úterý večer v centru španělské Barcelony. Policisté evakuovali známý chrám Sagrada Família. Důvodem byla podezřelá dodávka zaparkovaná přímo u známého chrámu. Bomba se v ní naštěstí nenašla.

2040823
aktualizováno 02.09.
hoří skládka

Nad Madridem se vznáší toxický mrak! Lidé nesmí vycházet

Toxický mrak se vznáší nad jižní částí hlavního španělského města. Poblíž metropole totiž hoří skladiště magnézia a hliníku. Lidé žijící v postižné oblasti mají zůstat ve svých domovech.

Žralok u pláží na Mallorce
aktualizováno 31.08.
foto uvnitř krvavé zranění

Žralok útočil ve Španělsku! Pokousal nohu jedenáctileté dívky

Dramatické chvíle prožila dívka poblíž španělského města Benicassim, které je oblíbenou destinací turistů. Plavčík okamžitě přispěchal na pomoc a poskytl zraněné první pomoc. Turistka krvácela z nohy. Vše nasvědčuje tomu, že rány v její noze způsobil malý žralok.

Prásk.tv píše:

Rocio Cortes Nunez - 1
čtěte o tématu Španělsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Pláž Barcelona
28.08.
ničí jim zemi

"Táhněte!" vzkazují Španělé turistům. Neváhají na ně i zaútočit

Nevraživost vůči turistům ve Španělsku stále sílí. Často se stávají i terčem násilných útoků. Podle místních je turismus druhým největším problémem země, hned po nezaměstnanosti.

Al-Ándalus
24.08.
Výhrůžky na videu

Španělsku hrozí další teror! Válka bude pokračovat, hřmí ISIS

Islámský stát (IS) zveřejnil video, na němž hrozí Španělsku dalšími teroristickými útoky. Dva členové IS španělsky s arabským přízvukem na videu také vyzdvihli atentátníky z Katalánska, kteří minulý týden zabili 15 lidí. K útokům se IS už dříve přihlásil.

Čtveřice mužů podezřelých z podílu na teroristických útocích ve Španělsku
aktualizováno 22.08.
Útok ve Španělsku

Útočník z Barcelony měl komplice, čtyři z nich vyslechl soud

Čtveřice mužů podezřelých z podílu na teroristických útocích ve Španělsku, při kterých zemřelo 15 lidí, dnes stanula před soudem v Madridu. Ten rozhodl o jejich vazbě. Policisté věří, že muži jsou jediní, kdo z dvanácti členné teroristické buňky přežili.

Rocia Cortés Nuňézová
21.08.
Hrozná smrt

Děsivá nehoda v nemocnici! Maminku po porodu přepůlil výtah

Neskutečnou nehodu v nemocnici vyšetřují španělští policisté. Jen pár desítek minut po porodu zemřela teprve šestadvacetiletá matka tří dětí Rocia Cortés Nuňézová. Když jí personál převážel ze sálu na pokoj, zrovna ve chvíli, kdy Rociu nakládal do výtahu, se kabina nekontrolovaně rozjela a mladou ženu doslova rozpůlila.

Dopedený útočník
aktualizováno 21.08.
Zabil 15 lidí

Teroristu z Barcelony policie zastřelila. U sebe měl i výbušniny

Španělská policie podle místních médií v pondělí vypátrala muže, který je zodpovědný za útok autem na barcelonské třídě La Rambla. Z místa, kde se útočník skrýval, se ozývala střelba.

Útočník z Barcelony
aktualizováno 21.08.
Stále prchá

Útočník z Barcelony může být kdekoli v Evropě, varuje policie

Katalánská vláda a policie se přiklání k tomu, že vůz při čtvrtečním útoku v Barceloně řídil 22letý Maročan Younes Abouyaaqoub. Pátrání po něm bylo rozšířeno na další evropské země. Informuje o tom agentura Reuters.

Španělsko uctilo památku obětí teroru v katedrále Sagrada Familia
aktualizováno 20.08.
státní smutek

Španělsko uctilo památku obětí teroru v katedrále Sagrada Familia

V katedrále Sagrada Familia v Barceloně se dnes za účasti španělského krále Felipeho VI. uskutečnila mše k uctění památky obětí teroristických útoků v Katalánsku. Nedokončená katedrála architekta Antoniho Gaudího je výrazným symbolem města. Podle některých médií se měla původně stát právě ona terčem teroristického útoku.