Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opilá žena. Ilustrační foto
16.10.
Není na ně vidět

Opilé děti mizí z hospod, neřestem holdují raději doma!

Chození do hospod je českým národním sportem. A tradičně mu neholdují jen plnoletí, kteří už si alkohol smějí dopřát legálně, ale také teenageři. V poslední době ovšem opilých dětí z hospod přecejen ubylo. Ale zatím je předčasné oslavovat.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 12.10.
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Restauraci bude muset prohlédnout statik
aktualizováno 12.10.
exploze na Pardubicku

Výbuch plynu otřásl restaurací, poničil i zaparkovaná auta

Mohutný výbuch otřásl ve středu večer restaurací v centru Hlinska na Chrudimsku. Explodoval unikající plyn, nikdo se naštěstí nezranil.

Prásk.tv píše:

Míša Tomešová o nemoci manžela - 1
čtěte o tématu restaurace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Číšník
aktualizováno 22.09.
měla hlad

Žena ve Svitavách musela čekat na jídlo. Zakousla se do obsluhy!

Až dva roky vězení za výtržnictví hrozí 28leté ženě ze Svitav. Tu rozčílilo, že musela čekat, než jí připraví jídlo. Po obsluhujícím mladíkovi začala plivat sušené chilli a nakonec se mu zakousla do ruky.

Restaurace si účtují spropitné
aktualizováno 20.09.
varování ČOI

Pozor na spropitné! Některé podniky si jej účtují neoprávněně

Některé restaurace v Česku účtují svým zákazníkům neoprávněně poplatek za obsluhu, tedy spropitné. Česká obchodní inspekce při kontrole zjistila, že v Praze zákazníkům personál jedné restaurace účtoval téměř o 40 korun víc, než za kolik měli objednávky. Jde přitom o porušení zákona o ochraně spotřebitele, za které provozovatelům hrozí až pěti milionová pokuta.

Těhotnou ženu vyhodili z restaurace kvůli oblečení
07.09.
odhalené bříško

Těhotnou ženu vyhodili z restaurace. Měla odhalené bříško

Charisha Raylee Gobinová z Marysville ve Washingtonu je v sedmém měsíci těhotenství a čeká dvojčata. V neděli se vydala na večeři do své oblíbené restaurace Buzz Inn Steakhouse. K jejímu překvapení ji však v restauraci odmítli obsloužit. Důvodem bylo její krátké tričko, které odhalovalo celé těhotenské bříško.

Jíhlava - protikuřácký zákon
aktualizováno 06.09.
protikuřácký zákon

Nový bič na kuřáky! Radnice už zavádí další přísná opatření

Vedení jihlavského magistrátu se rozhodlo reagovat na problémy spojené s protikuřáckým zákonem a změnit tržní řád města. To by kvůli hluku, který hlavně v noci způsobují kuřáci na ulicích, znamenalo omezit provozní dobu letních zahrádek.

KOŘENÍ: Gastro appka
03.09.

KOŘENÍ: Gastro appka

Cestování spojené s jídlem je rok od roku populárnější. Už dávno se nejezdí jen za přírodou, historií a kulturou, ale také za kulinářskými zážitky.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 25.08.
plíseň i mrtvé myši

Tady jíme? Hnus! O prázdninách uzavřeli tyto hospody! GALERIE

Inspektoři o prázdninách museli uzavřít desítky podniků, včetně hospod a restaurací. Většina provozovatelů měla problémy se špínou a myším trusem, v některých stravovacích zařízeních dokonce byly i živé či mrtvé myši.

Konec kouření
14.08.
Co má být jinak?

Naděje pro kuřáky! Ministr chce zmírnit protikuřácký zákon

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka chce zmírnit protikuřácký zákon. Vede jej k tomu vlastní zkušenost, kdy byl v restauraci, kde se kvůli pergole nesmí kouřit ani na zahrádce. Přidávají se další kritici, kteří by rádi povolili kuřárny. Část poslanců by ale zákon raději ještě zpřísnila.