Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fritovací oleje
12.12.
szpi varuje

V tomhle fritují?! Každý 6. vzorek odebraný v restauracích propadl

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si v letošním roce posvítila mimo jiné i na fritovací oleje a tuky v restauracích a výsledky jsou alarmující. Neprošel každý šestý odebraný vzorek.

Nudistická restaurace v Paříži
aktualizováno 08.12.
zážitková gastronomie

Paříž má svou první restauraci pro nudisty. Praská ve švech

Pokud jste fanoušky nevšední gastronomie a chystáte se v nejbližší době do Paříže, neváhejte vyzkoušet nově otevřenou restauraci pro nudisty. Po Londýně, Tenerife, Tokiu a Melbourne se i ve francouzské metropoli rozhodli dát prostor zákazníkům, kteří si libují v nahotě. Zájem je obrovský.

Požár v restauraci v centru Prahy - 1
15.11.
hořela kuchyně

Restauraci v centru Prahy pohltily plameny. Škoda je přes 2 miliony

Škodu za více než dva miliony korun způsobil v noci na středu požár restaurace v centru Prahy. Hořelo v kuchyni a podkroví. Proč začalo hořet, prozatím není jasné.

Prásk.tv píše:

Rodiče pojmenovali dítě podle jejich oblíbené restaurace - 1
čtěte o tématu restaurace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Napadení
13.11.
útok v Brně

Manželé si stěžovali na obsluhu restaurace v Brně. Zbila je pěstmi

Na kritiku ohledně svých služeb nejspíš nebyli zvyklí v jedné z restaurací v Brně. Místo toho, aby se zákazníkům omluvili, je vypoklonkovali pěstmi.

Uzavřené provozovny
04.11.
galerie nechutné provozovny

Tady nám dělali jídlo?! Pohled do zavřených podniků jen pro otrlé!

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) jen v říjnu uzavřeli desítku provozoven, kde se prodávalo jídlo. A pohled do útrob těchto podniků opravdu není pro každého. Někde se válel myší trus, jinde se hromadila plíseň a nepořádek.

Kouření - ilustrační foto
aktualizováno 24.10.
Zákaz kouření v hospodách

Češi hledají finty na protikuřácký zákon. Kontroly budou častější

Protikuřácký zákon, respektive zákaz kouření v restauracích a hospodách, platí už téměř 5 měsíců. A lidé už vynalezli několik triků, pomocí kterých chtějí zákaz obejít. Proto vznikají namísto hospod například soukromé kluby, ani tam ale podle ministerstva zdravotnictví nesmíte mít cigaretu zapálenou.

Opilá žena. Ilustrační foto
16.10.
Není na ně vidět

Opilé děti mizí z hospod, neřestem holdují raději doma!

Chození do hospod je českým národním sportem. A tradičně mu neholdují jen plnoletí, kteří už si alkohol smějí dopřát legálně, ale také teenageři. V poslední době ovšem opilých dětí z hospod přecejen ubylo. Ale zatím je předčasné oslavovat.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 12.10.
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Restauraci bude muset prohlédnout statik
aktualizováno 12.10.
exploze na Pardubicku

Výbuch plynu otřásl restaurací, poničil i zaparkovaná auta

Mohutný výbuch otřásl ve středu večer restaurací v centru Hlinska na Chrudimsku. Explodoval unikající plyn, nikdo se naštěstí nezranil.

Číšník
aktualizováno 22.09.
měla hlad

Žena ve Svitavách musela čekat na jídlo. Zakousla se do obsluhy!

Až dva roky vězení za výtržnictví hrozí 28leté ženě ze Svitav. Tu rozčílilo, že musela čekat, než jí připraví jídlo. Po obsluhujícím mladíkovi začala plivat sušené chilli a nakonec se mu zakousla do ruky.