Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákup
20.11.
RADY A TIPY

Dáváte rajčata a exotické ovoce do lednice? Děláte velkou chybu!

Plýtvání potravinami je velkým problémem dnešního světa. Domácnosti ročně vyhodí miliony tun jídla a řada potravin, zejména ovoce a zeleniny, se díky svým vzhledovým odlišnostem na pulty obchodů ani nedostane. A to přestože chutí a kvalitou jsou stejné a liší se opravdu jen svým nedokonalým vzhledem. A s tím se nyní rozhodly některé řetězce bojovat!

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Nakupování v obchodě
04.08.
ekonomika

Češi se nebojí utrácet. V obchodě nechávají stále víc peněz

České domácnosti se nebojí utrácet, což se odráží na červnovém růstu tržeb v maloobchodu. Tržby bez aut v červnu zrychlily meziroční růst na 6,6 procenta z květnových 5,7 procenta. Zvýšily se tržby za nepotravinářské zboží, pohonné hmoty i potraviny.

Prásk.tv píše:

Cibule - 1
čtěte o tématu domácnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Ojeté auto jako dárek k Vánocům? Zde jsou rady, jak na to

Nadělit někomu pod stromeček ojeté auto vůbec nemusí být obtížné. S financováním i administrativou pak pomůže prodejce.

Mravenci
25.07.
Babské rady

Domácnosti zamořili mravenci a moli! RADY, jak se jich zbavit

V létě se všemožnému hmyzu daří. A tím, že větráme, dáváme jim nepsanou pozvánku k nám do bytu. Jenže zbavit se otravných mravenců, molů či komárů není jednoduché. Naštěstí už naše babičky věděly, jak na ně vyzrát.

Hospoda
aktualizováno 17.07.
velký přehled

Za pivo dáme víc než za knížky či zubaře! Za co Češi utrácejí nejvíc?

Každý Čech loni v průměru utratil 125 947 korun, to je o 2,8 % víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce utratíme za bydlení a potraviny.

Těstoviny ve vodě
aktualizováno 13.06.
DOMÁCÍ TIPY

Nevylévejte vodu z uvařených těstovin! Dá se skvěle využít! TIPY

Mnoho milovníků italské kuchyně vylévá vodu po uvaření těstovin do kuchyňského dřezu, tu pak čeká už jen cesta kanalizací. Může to být přitom ale velká škoda! Portál tvnoviny.sk připravil několik tipů, jak se dá voda z uvařených těstovin využít.

Praktické triky do domácnosti
01.04.
usnadní život!

Tyto triky do domácnosti jsou staré 100 let. Spousta lidí je nezná

Věděli jste, jak jednoduše se dá ochladit víno, když má přijít neohlášená návštěva? Nebo jak bezpečně zjistit, jestli v domě uniká plyn? Jak snadno vytáhnout třísku z prstu a uklidit sklo na zemi? To a další množství jiných drobností vám dokáže usnadnit život.

Zařízení Amazon Echo objednalo domy pro panenky
15.01.
nákupní šílenství

Virtuální pomocník za vás nakoupí, objevil se ale překvapivý problém

Chytrý reproduktor od Amazonu způsobil pozdvižení v americkém San Diegu. Virtuální pomocnice Alexa propadla nákupnímu šílenství a překvapila své uživatele objednávkou domů pro panenky, kterou vyvolal moderátor místních zpráv.

Koupání ve vaně
15.10.
dbejte na prevenci

Domácnosti ohrožuje tichý zabiják. Projevuje se jako chřipka

Pokud nejste fanoušky otužování, pomalu ale jistě začínáte v těchto dnech doma topit. Začátek topné sezóny s sebou ale každoročně přináší zvýšené nebezpečí otravy oxidem uhelnatým. Na vině jsou nejčastěji plynová topidla, krby či kotle na tuhá paliva.

Mytí oken
12.09.
babské rady

Jak dokonale umýt okna? Zkuste použít silonky či vanilkový pudink

Mytí oken nepatří k zrovna nejoblíbenějším domácím činnostem. Není tak divu, že se na to kolikrát vrhneme jen jednou ročně. Poradíme vám zaručené triky, které vám tuto domácí práci usnadní.