Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babské rady

Domácnosti zamořili mravenci a moli! RADY, jak se jich zbavit

V létě se všemožnému hmyzu daří. A tím, že větráme, dáváme jim nepsanou pozvánku k nám do bytu. Jenže zbavit se otravných mravenců, molů či komárů není jednoduché. Naštěstí už naše babičky věděly, jak na ně vyzrát.

Hospoda
Aktualizováno 17.7. 2017 14:59
velký přehled

Za pivo dáme víc než za knížky či zubaře! Za co Češi utrácejí nejvíc?

Každý Čech loni v průměru utratil 125 947 korun, to je o 2,8 % víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce utratíme za bydlení a potraviny.

Těstoviny ve vodě
Aktualizováno 13.6. 2017 11:21
DOMÁCÍ TIPY

Nevylévejte vodu z uvařených těstovin! Dá se skvěle využít! TIPY

Mnoho milovníků italské kuchyně vylévá vodu po uvaření těstovin do kuchyňského dřezu, tu pak čeká už jen cesta kanalizací. Může to být přitom ale velká škoda! Portál tvnoviny.sk připravil několik tipů, jak se dá voda z uvařených těstovin využít.

Prásk.tv píše:

Pink - 1
čtěte o tématu domácnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

usnadní život!

Tyto triky do domácnosti jsou staré 100 let. Spousta lidí je nezná

Věděli jste, jak jednoduše se dá ochladit víno, když má přijít neohlášená návštěva? Nebo jak bezpečně zjistit, jestli v domě uniká plyn? Jak snadno vytáhnout třísku z prstu a uklidit sklo na zemi? To a další množství jiných drobností vám dokáže usnadnit život.

nákupní šílenství

Virtuální pomocník za vás nakoupí, objevil se ale překvapivý problém

Chytrý reproduktor od Amazonu způsobil pozdvižení v americkém San Diegu. Virtuální pomocnice Alexa propadla nákupnímu šílenství a překvapila své uživatele objednávkou domů pro panenky, kterou vyvolal moderátor místních zpráv.

dbejte na prevenci

Domácnosti ohrožuje tichý zabiják. Projevuje se jako chřipka

Pokud nejste fanoušky otužování, pomalu ale jistě začínáte v těchto dnech doma topit. Začátek topné sezóny s sebou ale každoročně přináší zvýšené nebezpečí otravy oxidem uhelnatým. Na vině jsou nejčastěji plynová topidla, krby či kotle na tuhá paliva.

babské rady

Jak dokonale umýt okna? Zkuste použít silonky či vanilkový pudink

Mytí oken nepatří k zrovna nejoblíbenějším domácím činnostem. Není tak divu, že se na to kolikrát vrhneme jen jednou ročně. Poradíme vám zaručené triky, které vám tuto domácí práci usnadní.

dotěrný hmyz

Jak se doma zbavit otravných octomilek? RADY ODBORNÍKA

Konec léta je vrcholem sezóny tzv. octomilek, tedy malých otravných mušek, které se jednoho dne zjeví ve vaší domácnosti a těžko se jich zbavuje. Stačí ale dodržovat základní pravidla a můžete mít v boji proti nim navrch!

Za co Češi utrácejí
Aktualizováno 28.8. 2016 20:54
velká statistika

Za co Češi utrácí? Alkohol a tabák máme stejně rádi jako sportování

Češi v loňském roce utráceli nejvíc za bydlení a potraviny. Výraznou částku dali také za alkohol, cigarety a za dojíždění. Vyplývá to z údajů, které v měsíčníku Statistika&My zveřejnil Český statistický úřad.

Využití žehličky
Aktualizováno 26.6. 2016 15:30
domácí zlepšováky

TOP 7 věcí, proč budete po tomto článku milovat žehličku

Pánové a dámy, žehlíte neradi? Představte si, že někteří lidé žehličky milují - a dokonce pro ni vymysleli i další praktické využití v domácnosti. Třeba se vám také zalíbí - tady je sedm z nich.