Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontrola kojeneckého mléka
aktualizováno 30.08.
kontrola SVS

Odhalili sklady nelegálních potravin! Mohly ohrozit i kojence

Veterinární inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v minulém týdnu dva neschválené sklady potravin. V nevyhovujících teplotních podmínkách skladovali v jednom z nich 740 kilogramů sušeného kojeneckého mléka. Provozovatelům hrozí milionové pokuty.

Muž se potí u počítače - Ilustrační foto
aktualizováno 01.08.
ztížené podmínky

Je horko a musíte pracovat? Na tohle máte ve vedru nárok

Vedro tvrdě udeřilo na Českou republiku, všichni by rádi trávili horké dny někde u vody, většina lidí i přes extrémní teploty ale musí chodit do práce. Podívejte se, na co máte na pracovišti ve ztížených podmínkách nárok.

Vodáci na Vltavě
06.07.
podmínky pro sjíždění

Na řekách není místy k hnutí, plní je tisíce vodáků! Kde je nejhůř?

Prodlouženého víkendu využily tisíce vodáků a vyrazily na řeky. Nejlepší podmínky byly tradičně na jihu Čech a největší nápor zažila Vltava. Naopak v ostatních koutech republiky mají vodáci kvůli dlouhodobému suchu velké problémy. Například na severu země jsou nesjízdné úseky.

Prásk.tv píše:

Erin Clark - 1
čtěte o tématu podmínky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Albinen - 4
22.06.
Zklamání pro lidi

Švýcarska obec nabízí peníze za přistěhování. Nová pravidla 

Vloni na podzim oznámila švýcarská podhorská obec Albinen, že nabídne balík peněz těm, kteří se do ní nastěhují. Má to však jeden háček. Albinen totiž zveřejnil pravidla, podle kterých se mohou v obci usídlit jen občané se speciálním povolením k pobytu.

Peníze na bydlení
aktualizováno 05.06.
Česká národní banka

Dosáhnout na hypotéku bude opět těžší! Podmínky mají zpřísnit

Hypotéky budou zase méně dostupné. Česká národní banka chystá další zpřísnění podmínek pro žadatele o hypoteční úvěry. Podle bankovních ústavů tak na úvěr na bydlení nedosáhne řada klientů. Přitom už teď je získat hypotéku pro většinu lidí téměř nemožné. Ceny nemovitostí totiž rapidně rostou.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 14.05.
Vyřeší neshody?

Komunisté si diktují podmínky. Vznik vlády se znovu komplikuje

O osudu chystaného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD nebude rozhodovat pouze vnitrostranické referendum sociálních demokratů, ale i komunisté. Ti mají vládu při hlasování o důvěře ve Sněmovně podpořit. Jenže KSČM se určité body programu nelíbí.

Radek Vondráček
aktualizováno 29.04.
jednání o vládě

Vondráček nedodržel bobříka mlčení o vyjednávání ANO s ČSSD

Hladinu politických vod rozčeřil předseda sněmovny Radek Vondráček. Nedodržel totiž jakéhosi "bobříka mlčení", kterého si teď dalo hnutí ANO a sociální demokraté ohledně vyjednávání o budoucí vládě. Řekl, že do koaliční smlouvy nepatří podmínky, za kterých by měl premiér rezignovat. Andrej Babiš podle svých slov nemá problém odejít.

Česká národní banka
28.04.
příprava novely

Získat hypotéku by mohlo být ještě těžší, ČNB chce nařizovat limity

Získat hypotéku může být v budoucnu ještě složitější. Česká národní banka totiž připravuje novelu, která by jí dávala pravomoc nařizovat limity pro poskytování hypoték. Pokud by novela prošla, mohla by například určovat, kolik si žadatel může maximálně půjčit vzhledem ke svému platu.

Jiří Zimola a Roman Onderka
aktualizováno 26.04.
jednání o vládě

Další podmínka ČSSD: Když naši ministři padnou, půjde celá vláda

ČSSD chce do koaliční smlouvy s hnutím ANO začlenit podmínku, že po demisi všech pěti ministrů sociální demokracie by musel do týdne rezignovat také premiér spolu se zbytkem kabinetu. Novinářům to po dnešním jednání o možné vládní spolupráci řekl statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Ve vládě by měla ČSSD vést ministerstvo zahraničních věcí, které upřednostnila před ministerstvem obrany, uvedl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Zima na horách - 2
09.03.
přehled kam vyrazit?

Ideální čas na lyžování! Některé areály hlásí i dva metry sněhu

I když už je skoro polovina března, na horách je lyžařská sezóna stále v plném proudu. Podmínky na horách jsou díky silným mrazům uplynulých dnů a dostatku umělého sněhu ideální. O víkendu nás navíc čeká příjemné počasí. Hlavně v neděli má být slunečno a místy až 15 stupňů.