Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

Písemná zkouška - 3
Aktualizováno 19.5. 2017 17:46
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Vyšetření znamének na kůži
Aktualizováno 15.4. 2017 21:04
vážně nemocní

Naděje proti nádoru kůže: V Česku se testuje nová vakcína

Nový lék na nejzákeřnější nádor kůže se testuje v České republice. Je to speciální vakcína určená pro vážně nemocné pacienty, kteří přišli k lékaři už s pokročilým nádorem kůže a metastázemi. První pacienti u nás už vakcínu dostávají.

Prásk.tv píše:

Ewa Farna - 12
čtěte o tématu úspěch na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Věra Špinarová - 7
Aktualizováno 30.3. 2017 08:50
rozhovor

Hudební expert: Jak Špinarová žila, tak i zpívala

Podle hudebního publicity Josefa Vlčka byla Věra Špinarová "bohyní". Vlček promluvil o jejím životě, hudebních začátcích, úspěších a také vlivu na její tvorbu. Jak se podepsal divoký životní styl na její kariéře?

video první start

Vesmírný balón: První test otevírá novou cestu na oběžnou dráhu

Další krok k dobývání vesmíru učinila společnost Zero 2 Infinity, která se snaží dosáhnout oběžné dráhy jiným způsobem, než to dělají ostatní společnosti. Své vesmírné plavidlo dostane k hranici stratosféry pomocí balonu, až o zbytek se stará raketový motor.

Syrská armáda se připravuje na postup do Palmýry
Aktualizováno 2.3. 2017 22:13
osvobození města

Syrská armáda oslavuje, vojáci se dostali hluboko do Palmýry

Syrská armáda a její spojenci slaví úspěch, podle posledních zpráv se jim podařilo vyhnat radikály ISIS z města Palmýra, které nyní ovládají. Podruhé se tak podařilo osvobodit historické město, ve kterém radikálové zničili významné památky.

ničení historie

Syrská armáda hlásí úspěch, drží strategické body kolem Palmýry

Syrská armáda hlásí úspěch v podobě dobytí citadely u historického města Palmýra, které je v držení radikálů ISIS. Je to jedno ze strategických míst, které významně napomůže v následujícím osvobozování města, píše portál RT.

Raketa společnosti SpaceX odstartovala 19.2. na oběžnou dráhu
Aktualizováno 20.2. 2017 16:44
video dobývání vesmíru

VIDEO: Falcon 9 na druhý pokus úspěšně vyrazil na oběžnou dráhu

Společnost Space X hlásí další významný úspěch, na jedničku se po prvních problémech povedl start rakety Falcon 9 z legendárního Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. První stupeň se úspěšně vrátil na zem a loď Dragon pokračuje k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), kam by měla dorazit v úterý.

Lyžaři na lanovce
Aktualizováno 22.1. 2017 22:36
skvělá sezóna

Lyžařské areály praskají ve švech, provozovatelé si mnou ruce

Tržby lyžařských areálů v posledních týdnech prudce stoupají. Zima přeje jejich provozovatelům a sjezdovky jsou plné lyžařů. Už teď je jisté, že ski-areály budou mít nejvyšší příjmy za posledních 5 let. Ve srovnání s loňskem by zisky mohly být až o 40 procent vyšší.

Nádraží v Mimoni
Aktualizováno 15.11. 2016 17:55
Vítěz soutěže

Nejkrásnější nádraží ČR stojí už 116 let, chtěli ho dokonce zbourat

Titul nejkrásnějšího nádraží v Česku získalo vlakové nádraží v Mimoni. Postaveno bylo už v roce 1900 a jeden čas se dokonce uvažovalo o jeho zbourání. Teď získalo v anketě tolik hlasů, že ostatní nominovaná nádraží neměla vůbec žádnou šanci.