Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dvojzoborožec indický
01.05.
mimořádná událost

Ve zlínské zoo odchovali vzácného dvojzoborožce! Úspěch je světový

Zlínská zoologická zahrada slaví mimořádný úspěch. Podařilo se jí odchovat mládě vzácného dvojzoborožce indického, což se za poslední rok nepodařilo žádné ze světových zoo. V posledních deseti letech vyšlo pouze několik úspěšných odchovů, třeba v Zoo Stuttgard nebo Walsrode. Malý dvojzoborožec se ve zlínské zoo vylíhnul 20. března.

Mládě jehly africké - 3
06.04.
foto uvnitř jehla africká

Malá, ale vzácná: V ostravské zoo slaví velký akvaristický úspěch

Ze sotva pár milimetrů "velkého" mláděte jehly africké se těší chovatelé v ostravské zoologické zahradě. Jedná se o poměrně vzácný a relativně náročný odchov. Takto drobné mládě totiž potřebuje úměrně drobnou živou potravu.

Koně Převalského
25.03.

KOŘENÍ: Zachráněný druh koně Převalského

Ještě před pár lety o něčem takovém zoologové jen snili. Dlouhé roky usilovné práce ale přinesly ovoce a dnes se po národním parku Chustai koně Převalského prohánějí hned po desítkách.

Prásk.tv píše:

Seriál Ulice: ep. 3447 - Jak moc se podepsala vazba na Světlanině psychice?
čtěte o tématu úspěch na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Nejmladší miliardáři na světě
16.03.
žebříček Forbes

Tohle jsou nejmladší miliardáři světa! Z jejich jmění se točí hlava

Světový magazín Forbes uveřejnil žebříček nejbohatších lidí světa pro rok 2018. Vybral i pět nejmladších, o jejichž majetku se vám ani nesnilo. Do této pětice se dostaly hned dvě ženy.

Daman pralesní
27.02.
foto uvnitř vzácný přírůstek

V Ostravě se narodilo vůbec první mládě damana pralesního!

V ostravské zoologické zahradě slaví obrovský úspěch. Jako v první zoo na světě se zde narodilo mládě poměrně neznámého zvířátka - damana pralesního.

Trojrozměrný obraz srdce
aktualizováno 04.02.
Moderní technologie

Čeští lékaři mají unikátní metodu: Při operaci vytvoří 3D obraz srdce!

Unikátní technologii trojrozměrného mapování srdce představili na mezinárodním kardiologickém sympoziu ve Spojených státech lékaři z pražské nemocnice Na Homolce. Na vývoji spolupracovali se třemi evropskými centry. Pomocí nové metody, kterou testují při odstraňování srdečních arytmií, si dokážou přímo během zákroku vytvořit trojrozměrný obraz srdce.

Skupina Nova
aktualizováno 02.01.
nejúspěšnější seriály

Skupina Nova kraluje českému trhu, představila novou stanici

Skupina Nova v roce 2017 kralovala televizním skupinám českého trhu ve všech základních cílových skupinách, a to v celodenním vysílání i v hlavním vysílacím čase. Hlavní stanice TV Nova sama o sobě dosáhla v uplynulém roce v cílové skupině lidí mezi 15 a 54 lety v celodenním vysílání i hlavním vysílacím čase většího podílu na sledovanosti než celá televizní skupina její nejbližší konkurence.

Štěpánka a Karel Komárkovi
aktualizováno 12.12.
Kennedyho centrum

Český pár slaví úspěch v Americe. Předsedá prestižnímu výboru

Manželé Komárkovi od prosince předsedají výboru Kennedyho centra, jedné z nejprestižnějších amerických kulturních organizací. Stali se tak prvním párem ze střední a východní Evropy, který tuto funkci v americké instituci zastává.

Mozková aktivita před a po terapii
30.09.
stimulace nervů

Zázrak medicíny: Muž po 15 letech ve vegetativním stavu reaguje!

Medicína opět slaví ohromný úspěch. Lékařům se podařilo částečně probudit pacienta, který strávil 15 let ve vegetativním stavu. Experimentální léčba umožnila už za jeden měsíc pacientovi reagovat na základní instrukce, hýbat hlavou a sledovat objekt očima. Lidé ve vegetativním stavu obvykle nereagují vůbec na nic.

Pátrání po Pedrovi a jeho synech v Karibiku
aktualizováno 04.09.
posádka nalezena

Konečně úleva! Pátrání po Petrovi a dětech v Panamě je u konce

Dlouhé pátrání po ztraceném Pedrovi a jeho synech, kteří beze stopy zmizeli při plavbě podél pobřeží Panamy, má šťastný konec. Loď se podařilo najít v přístavu Porto Belo a v neděli se podařilo spojit s posádkou. Všichni jsou v pořádku.