Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uctění památky Tomáše Garriqua Masaryka - Karla Šlechtová
aktualizováno 12.03.
ministerské faux pas

Šlechtová si spletla války a udělala ostudu. Co jí v dějepise uniklo?

Karla Šlechtová se minulý týden vydala na Ukrajinu, kde odhalila pomník českých legionářů, kteří tam bojovali v 1. světové válce. V neděli pak ministryně obrany zveřejnila fotky na instagramu. V příspěvku se však dopustila pořádného faux pas. Legionáři tehdy podle Šlechtové bránili vesnici před Hitlerem.

Rob Delaney a jeho syn
18.02.
Tragický osud

Slavný komik přišel o syna (2). Popsal, jak umíral na rakovinu

Americký komik a herec Rob Delaney přišel o svého syna. Dvouletý Henry prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou. Během svého krátkého života musel hodně vytrpět. Svědčí o tom i slova zdrceného otce na sociálních sítích.

Kapitol ve Washingtonu D.C.
17.02.
Politický tlak

Hlídejte zneužívání svých služeb, vyzývají politici USA sociální sítě

Američtí republikáni a demokraté v reakci na zveřejnění obvinění ruských osob i organizací ze zasahování do prezidentských voleb v USA vyzvali k tlaku na poskytovatele internetových služeb a provozovatele sociálních médií, aby přijali opatření proti zneužívání svých sítí. Informovala o tom agentura Reuters.

Prásk.tv píše:

Seriál Ulice: Veronika Žilková jako Bára Jordánová
čtěte o tématu sociální sítě na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Střelecký útok na floridské škole - 6
aktualizováno 15.02.
Střelba na Floridě

Výstřely, krev a pláč: Masakr ve škole natočili sami žáci! VIDEO

Masakr ve škole na Floridě natáčeli někteří studenti na mobilní telefony. Na záběrech jsou vidět bezvládná těla i krev a hned za zdí tříd je slyšet střelba. Zabíjel podle policie 19letý mladík, počet obětí se vyšplhal na 17. Dalších 13 zraněných zůstává v nemocnici.

Wang Fuman
17.01.
těžký život

"Zmrzlý" chlapec se stal hitem internetu. Jeho příběh vás dojme

Osmiletý Číňan Wang Fuman z provincie Yunnan musí každý den ujít více než čtyři kilometry, aby se dostal do školy. Cesta je navíc velmi náročná – vede napříč horami a horskými potoky v mimořádně mrazivém počasí.

Facebook - ilustrační foto
29.11.
Od května 2018

Facebook na Slovensku až od 16. Mladším to musí dovolit rodiče

Děti mladší 16 let už se na Slovensku na sociální sítě bez souhlasu rodičů nepřihlásí. Počítá s tím zákon o ochraně osobních údajů, který schválila slovenská Národní rada. Provozovatelé internetových služeb budou mít navíc povinnost si souhlas ověřit.

MeToo
aktualizováno 15.11.
Anketa

"MeToo" děsí muže: Bojí se dvořit ženám. Kde je hranice obtěžování?

Bouřlivé debaty, které se vedou na sociálních sítích ohledně kampaně MeToo, neberou konce. Na jedné straně jsou ženy, kterých se kampaň přímo dotýká. Na straně druhé jsou rozhořčení muži, kteří si myslí, že je kampaň přehnaná. Navíc se strachují ženám vůbec složit poklonu, aniž by nebyli nařčeni ze sexuálního obtěžování. Jak to tedy ve skutečnosti je a která z debatujících stran má pravdu?

Vrah z Japonska - 2
01.11.
Chtěli to sami

Japonský vrah "pomáhal" obětem zemřít! Těla měl doma v mrazáku

Muž, který se v Japonsku přiznal k vraždě devíti lidí, se se svými oběťmi seznámil a sblížil online. Konkrétně prostřednictvím sociální sítě Twitter. Oběti měly mít údajně sebevražedné sklony a sedmadvacetiletý Takahiro Shiraishi jim chtěl pomoci zemřít.

Facebook
29.10.
násílí přes internet

Sociální sítě podporují kriminalitu u mladistvých, tvrdí nová studie

Sociální sítě jsou spouštěčem pro nejzávažnější násilné a sexuální činy, které páchají mladiství. Potvrzuje to britská studie Inspektorátu probace, který spolupracuje s Ministerstvem spravedlnosti.

Uživatel facebooku
aktualizováno 28.10.
právník radí

Urážkám v komentářích se můžete bránit! Mnohdy jsou žalovatelné

Každý uživatel sociálních sítí se někdy setkal s hanlivým komentářem. Někteří lidé však mají sprosté komentování jako koníček. Své o tom vědí například ženy, které se rozhodly sdílet své zkušenosti se sexuálním obtěžováním. Místo očekávaného soucitu se totiž často musí potýkat s urážkami a nadávkami, nad kterými zůstává rozum stát. Takovým útokům se však lze bránit, přestože je to komplikované. Právník Jan Černý poradil, jak na to.