Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Evropský parlament
09.12.
Evropská unie

Evropské volby se blíží. Někteří politici už začali kampaň

Do evropských voleb zbývá ještě téměř půl roku, už teď se ale začala objevovat první jména lídrů kandidátek. Startují i volební kampaně na sociálních sítích. Podle politologů jejich vliv stále stoupá a dokazuje to i aktivita politiků.

Twitter - burza
03.12.
Internetový žebříček

Zpěváci poráží politiky. Kdo jsou nejvlivnější lidé na Twitteru

Blížící se konec roku tradičně přináší různé bilance a hodnocení předchozích měsíců. Sociální sítě nejsou výjimkou. Nejvlivnější ženou na Twitteru se stala zpěvačka Taylor Swift. A to přesto, že nebyla příliš aktivní.

Sociální sítě
23.11.
Moderní technologie

Češi jsou závislí na sociálních sítích. Otestujte si, zda jste i vy!

Více než polovina Čechů tráví čas na sociálních sítích, jedná se tak o 4,5 milionu lidí starších 16 let. Vzrostl také počet českých domácností připojených k internetu nebo lidí používající tablety a chytré telefony, vyplývá ze statistiky Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejste také závislý na sociálních sítích či technologiích? Krátký test vám vyhodnotí, jak jste na tom.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu sociální sítě na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Pád facebooku - foto
aktualizováno 20.11.
sociální sítě

Facebook a Instagram postihl celosvětový výpadek

Už od 12 hodin se Facebook a Instagram na celém světě potýká s rozsáhlými výpadky. Nejdou posílat ani zprávy přes aplikaci Messenger.

V Irsku lidé protestují proti rozsudku soudu
17.11.
Protesty v Irsku

Podle soudu si dívka o znásilnění říkala. Měla totiž tanga! Lidé zuří

Sociální sítě doslova zaplavily fotky dámských kalhotek, které jsou reakcí na absurdní rozsudek irského soudu. Ten zprostil viny muže, který znásilnil 17letou dívku. Argumentem obhajoby bylo, že si o to říkala, protože na sobě měla vyzývavé spodní prádlo.

Facebook
26.10.
Anketa Děti mají smůlu

Sociální sítě až od 15! Sněmovna nepodpořila snížení hranice

Mladí Češi se budou moci registrovat na sociálních sítích až po dovršení patnácti let. Sněmovna v pátek nepodpořila návrh Pirátů, aby byla hranice snížena na 13 let. Evropské Nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožňuje stanovit tuto hranici mezi 13 až 16 let.

Facebook
24.10.
Falešné půjčky

Podvodnice dojemnými příběhy láká peníze od lidí na facebooku

Žena, údajně z Francie, lákala na sociálních sítích peníze od Čechů a Slováků. Slibuje nebankovní půjčku, nechá si poslat zálohu, žádnou půjčku však neposkytne a peníze končí na zahraničních účtech.

Rodina ztratila fotoaparát na výletě, teď ho hledá na sociálních sítích
23.10.
Dobrý konec

Přišli o vzpomínky ve foťáku, teď rodina dostala radostnou zprávu!

Čtyřčlenná rodina ztratila během výletu do Prahy fotoaparát s cennými vzpomínkami především na dětství svých dvou synků. Hledali ho všude možně, až teď se ho ale podařilo najít ve vlaku, kde ho nespíš rodina zapomněla.

Rytmus a Dara
10.10.
Vyjadřují podporu

Celebrity si vybírají strany! Válka Dary s Rytmusem má dohru

Přestože se Dara Rolins a Patrik Vrbovský alias Rytmus rozešli už před devíti měsíci, jejich spory vyplouvají na povrch až teď. Po zpěvaččině vyznání na sociální síti se do ní Rytmus tvrdě pustil. A stranu si začaly vybírat i celebrity.

Facebook
28.09.
Bezpečnostní díra

Padesát milionů účtů v ohrožení! Na Facebook udeřili hackeři

Společnost Facebook v pátek oznámila, že v tomto týdnu odhalila prolomení bezpečnosti, které se týká téměř 50 milionů uživatelských účtů. Průlom, který umožňoval hackerům krást účty, je už opravený.