Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Igor Štefanov
aktualizováno dnes 21:00
Dostal 9 let

Utekl před vězením! Slovenského exministra hledala policie

Exministra výstavby a regionálního rozvoje Slovenské republiky Igora Štefanova hledala v pondělí policie. Utekl před vězením a skrýval se neznámo kde. Další bývalý ministr Marian Janušek, odsouzený na 11 let, nastoupil do výkonu trestu bez prodlení.

Pátrání po svědcích krádeže ve Švandově divadle
aktualizováno dnes 21:40
Trestný čin

Lupiči z divadla dopadeni! Z dokonalé loupeže se radovali rok

V prosinci loňského roku dva maskovaní lupiči vtrhli do Švandova divadla, ze kterého odvezli dva trezory, ve kterých byly desítky tisíc korun. Policie po roce dopadla dva podezřelé muže, kteří byli obviněni z několika trestných činů. Muži mohou strávit až 10 let za mřížemi.

Za držení holčičky v kufru auta dostala pět let
17.11.
Týrání dítěte

Dva roky držela svou dcerku v kufru auta! Soud jí za to dal pět let

Matka dva roky držela holčičku v kufru auta, aby ji ukryla před světem. Dnes je malé Seréně 7 let a přestože strašlivé podmínky přežila, je doživotně postižená. Soud po letech konečně vydal rozsudek - matka dostala pět let ve vězení.

Prásk.tv píše:

Poslíček s Pizzou - 1
čtěte o tématu vězení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Napadení
aktualizováno 13.11.
známá firma

Mladík měl přepadnout nemohoucí ženu, za 50 korun mu hrozí 10 let

Za pouhých 50 korun desetileté vězení. To teď hrozí devatenáctiletému mladíkovi, který v Lomnici nad Popelkou přepadl nemohoucí ženu. Po krátké potyčce jí sebral kabelku, ve které měla jen pár drobných.

Vězni a drogy
11.11.
Nezákonné zásobování

To je ale povedená rodinka! Otec a syn pašovali drogy do vězení

Za pašování drog do Valdické věznice obvinila jičínská kriminálka otce se synem. Otec je ve výkonu trestu a do pašování měl zapojit i svého spoluvězně, na jehož jméno zásilka přišla. Obsahovala sáček s pervitinem. Vězeňská služba se setkává se stále důmyslnějšími skrýšemi.

Žena cvičí
04.11.
Dopolední rozcvička

Trenér si užíval s gymnastkou v autě, doma na něj čekala rodina

Zatímco na něj doma čekaly tři děti a manželka, devětatřicetiletý americký trenér Scott Vetere si užíval v autě se svou osmnáctiletou svěřenkyní. Kromě své reputace tak může Vetere ztratit i svou svobodu, policie jej i dívku obvinila z výtržnictví a nevhodného chování.

Oleh Sencov
25.10.
Sacharovova cena

EP: Cenu za svobodu myšlení dostane vězněný režisér Sencov!

Evropský parlament dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi vězněnému v Rusku. Oznámila to nejsilnější parlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS), která jej na ocenění navrhla.

Vyděrač v německých obchodech chce 10 milionů
23.10.
Padl rozsudek

Muž otrávil dětskou výživu, pak žádal výkupné. Odsedí si 12,5 roku

Soud v jihoněmeckém Ravensburgu poslal na 12,5 roku do vězení 54letého muže, který loni otrávil dětskou výživu v několika supermarketech. Po obchodních řetězcích pak požadoval jako výkupné miliony eur.

Šikanovaná dívka ve vězení spáchala sebevraždu - 1
22.10.
Tragický osud

Ve vězení ji trýznili a nutili chodit nahou. Spáchala sebevraždu!

Mladá studentka skončila na necelý rok a půl ve skotském vězení za řízení pod vlivem. Domů se ale už nikdy nevrátí - neunesla trýznění a šikanu od dozorkyň a ostatních vězeňkyň a sáhla si na život.

Barbora Havířová u soudu
aktualizováno 17.10.
Rozhodnutí soudu

Žena obrala seniora o 53 milionů. Ve vězení stráví 7 let

Vrchní soud snížil trest ženě, která měla podle obžaloby vylákat ze seniora v Norsku přes 53 milionů korun. Ve vězení má strávit 7 let. Obviněná se přiznala, že je patologickou hráčkou a většinu peněz údajně prohrála.