Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muži stojí za týrání spoluvězně před soudem
Aktualizováno 27.4. 2017 22:09
žaloba: hrůza za mřížemi

Vězni z Pardubic u soudu! Dělali si ze spoluvězňů sexuální otroky

Krajský soud v Hradci Králové soudí dva vězně, kteří podle obžaloby měli v roce 2015 znásilňovat a vydírat spoluvězně. Verdikt může padnout už v pátek, hrozí jim až 12 let vězení.

spor o paragraf

Nejvyšší soud řekl, proč propustil Marka Dalíka z vězení

Nejvyšší soud (NS) zrušil odsuzující verdikt nad lobbistou Markem Dalíkem poté, co vyhověl jeho dovolání i dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Případ vrátil pražskému vrchnímu soudu, který Dalíka poslal na čtyři roky do vězení za pokus o podvod.

Vrah, který zabil nevlastní matlku
Aktualizováno 27.4. 2017 13:42
výjimečný trest

Mladík skončil kvůli zvlášť surové vraždě ve vazbě, mohl by utéct

Ondřej S. (24), který je obviněný z vraždy své nevlastní matky, skončil ve vazbě. Ve čtvrtek brzy ráno ho tam poslala soudkyně kvůli obavám, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. Vražda se stala v pondělí v Havířově - Prostřední Suché. Ondřej S. měl zaútočit na svou macechu velmi surově.

Prásk.tv píše:

Premiérová série Holky pod zámkem od 10. května na TV Nova!
čtěte o tématu vězení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Anketa Vydání do USA

Dahlgren si chce odsedět trest v USA. Nemají tam pro něj podmínky

Američan Kevin Dahlgren, který dostal od brněnského krajského soudu doživotí za čtyřnásobnou vraždu svých českých příbuzných, si chce odpykat trest ve Spojených státech. Převozu ale možná zabrání skutečnost, že Američané nemají detenční ústavy, do kterého by podle rozsudku měl Dahlgren putovat, pokud jej soud někdy podmínečně propustí.

GIBS vyšetřuje podivné úmrtí ve věznici na Pankráci
Aktualizováno 20.4. 2017 17:30
Tragédie na Pankráci

Vězeň dostal omylem drogu. GIBS kvůli jeho smrti obvinil dva lidi

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva zaměstnance vězeňské služby, kteří o Vánocích podali náhražku heroinu nesprávnému vězni, který kvůli tomu zemřel.

Muž z Brna 20 let předstíral, že je mentálně postižený
Aktualizováno 18.4. 2017 17:54
padl rozsudek

Okradl muže, 20 let hrál postižení! Půjde za mříže jako jeho syn

Městský soud v Brně dnes poslal za mříže muže, který 20 let předstíral, že je mentálně retardovaný. Tvářil se, že nedokáže sám ani chodit a přitom podle obžaloby připravil se svými příbuznými skutečně nemocného člověka o byt.

hrozí mu vězení

Muž tvrdil, že má vojenský výcvik, a napadl policistu! Hořce litoval

Brněnského strážníka napadl jeden z bezdomovců, kteří v centru města popíjeli alkohol a u starého autobusového nádraží obtěžovali cestující. Muž hlídce tvrdil, že má vojenský výcvik a poté zaútočil na jednoho ze strážníků. Agresor skončil na zemi v poutech.

Dalík nastupuje do vězení - 3
Aktualizováno 12.4. 2017 21:07
Už je venku

Dalík je volný! Měl sedět ještě 3 roky, propustil ho Nejvyšší soud

Lobbista Marek Dalík byl propuštěn z vězení! V tom byl od loňského 1. září kvůli ovlivňování miliardové zakázky na nákup obrněných transportérů Pandur. Nejvyšší soud rozhodoval o odvolání Dalíka i státního zástupce, informovala agentura ČTK.

Příběh jedné pokuty

Magda jela načerno, za pašování drog skončila ve vězení v Brazílii

Na začátku byla jízda načerno v pražské MHD, za kterou měla Magda ve finále zaplatit 18 tisíc. A na konci skoro šestiletý pobyt v brazilském vězení za pašování dvou kil kokainu.

anketa prezidentova milost?

Má jít Kajínek na svobodu? Mezi lidmi má obrovskou podporu!

Včerejší oznámení Miloše Zemana, že "vážně uvažuje" o udělení milosti odsouzenému Jiřímu Kajínkovi, vyvolalo nebývalý rozruch. Ukázalo se, že přes svoji kontroverzní minulost má až překvapivě mnoho příznivců. V anketách TN.cz drtivě převládl názor doživotnímu vězni udělit milost.