Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kapsáři - ilustrační foto
dnes 14:53
To jsou věci

Nečekané rozuzlení: Muže okradli, za mřížemi skončil on. Zloděj ne

Opravdu nečekané rozuzlení měla pro policisty i aktéry banální krádež na tramvajové zastávce v Plzni. V rukou mužů zákona totiž v neděli neskončil jen poberta se šikovnými prsty, ale kupodivu i okradený.

Drogy - ilustrační foto
aktualizováno 17.08.
Dostal přísný trest

Český důchodce (63) vezl drogy do Hongkongu, stráví 27 let v cele!

Sedmadvacet let by měl ve vězení strávit třiašedesátiletý Čech, který pašoval do Hongkongu zásilku drog z Brazílie. Země má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů a muži hrozilo i doživotí. Proti trestu se zřejmě neodvolá, aby urychlil vydání do České republiky.

Pátrání - PÁLA MARTIN
17.08.
Hledaný muž

Vězeň na útěku! Nezkoušejte ho zadržet, varuje policie

Policisté pátrají po třicetiletém vězni, který utekl z pracoviště na Mladoboleslavsku. Martin Pála by neměl být nebezpečný, i přesto se ho lidé nemají pokoušet sami zadržet. Může se pohybovat po celé republice.

Prásk.tv píše:

Taneia-Mark Ruki-Cropp - 1
čtěte o tématu vězení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Radek Juříček
aktualizováno 16.08.
Přistál na Ruzyni

Podvodník se roky ukrýval v Thajsku, už sedí v české cele

Radek Juříček, kterého před měsícem zadržela policie v Thajsku, už sedí v českém vězení. Dnes ráno přiletěl s eskortou na letiště Václava Havla a putoval rovnou za mříže. Juříček se skrýval kvůli podvodům za 40 milionů korun.

Majitel šikanoval nájemníky, vězení se vyhýbá
aktualizováno 14.08.
Jakub Smolík

Majitel šikanoval nájemníky, vězení se vyhýbá. Soud vydal zatykač

Čtyřiatřicetiletý Jakub Smolík, který dlouhodobě šikanoval nájemníky svého domu, nenastoupil do vězení. Za mřížemi měl strávit tři roky. Před spravedlností se ale skrývá. Soudkyně na něj proto teď vydala zatykač.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 1
aktualizováno 10.08.
rozhodnutí soudu

Zastal se Janouška. Za zkreslený posudek dostal znalec podmínku

Za úmyslné hrubé zkreslení posudku ve prospěch lobbisty Romana Janouška dnes soud uložil dopravnímu znalci Jiřímu Dolečkovi podmíněný trest vězení v délce 18 měsíců. Obžalovaný má také zaplatit státu 7800 korun, které za posudek obdržel jako znalečné.

Dechová zkouška
07.08.
tresty v zahraničí

Dechovou zkoušku neodmítejte! Hrozí pokuta až 300 tisíc i vězení

Pokuta čtvrt milionu korun nebo tříleté vězení - takový trest hrozí v zahraničí řidičům, kteří odmítnou podstoupit test na alkohol. Upozorňují na to odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

2029861
aktualizováno 05.08.
mlátící holčička

Muži z rasistického videa hrozí vězení! Může jít sedět až na 3 roky

Muži, který natočil s malou dcerkou šokující rasistické video, hrozí podle právníka až tříletý trest. Na záznamu nabádá holčičku k bití dřevěnou pálkou "muslimy a cikány". Právník popsal, které zákony muž svým chováním porušuje.

GIBS vyšetřuje podivné úmrtí ve věznici na Pankráci
aktualizováno 02.08.
osudová chyba

Mirka si spletli s jiným vězněm, zemřel. Sestře i dozorci hrozí 6 let

Za smrt vězně, který omylem dostal v pankrácké věznici metadon a zemřel, jsou obviněni podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) jeden dozorce a zdravotní sestra. Spis dostalo státní zastupitelství.

Doprava
aktualizováno 31.07.
rady a tipy chování v kolonách

Němci schválili tvrdé tresty za jízdu v kolonách! Na co dát pozor?

Cestu autem nebo autobusem do zahraničí mohou pořádně znepříjemnit dlouhé kolony. Řadu dopravních komplikací přitom vytváříme my sami. Jak jim předcházet a jak se v kolonách chovat? V cizině vás chybné rozhodnutí může stát i svobodu!