Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

rozhodnutí soudu

'Polský Fritzl' dostal trest! Věznil a mučil těhotnou manželku i děti

Případ "polského" Fritzla otřásl nejen zkušenými policisty, ale prakticky celým Polskem. Mariusz Sz. opakovaně bil a nechal hladovět svou těhotnou ženu, uvězněnou v tmavém sklepě ji také pravidelně mučil a znásilňoval - a neušetřil ani dvě dcery. Soudkyně muže ve středu poslal na 25 let za mříže.

Vincenzo a její syn
Aktualizováno 15.6. 2017 11:31
rozhovor holky pod zámkem

Půjde Vincenzo zpátky do vězení? Tohle si myslí její syn! VIDEO

V pořadu Holky pod zámkem se objevila jako Vincenzo. Nyní je už na svobodě, ale mnozí na ni stále nemohou zapomenout. Stejně jako její syn, který se nám o rozporuplné bývalé vězenkyni rozpovídal na kameru.

Alexander Navalnyj
Aktualizováno 13.6. 2017 14:37
velké demonstrace

Policie v Rusku zatkla stovky lidí. Navalnyj půjde do vězení

Ruský opoziční lídr a hlavní kritik Vladimira Putina, Alexej Navalnyj, stráví třicet dní ve vězení. Moskevský soud ho tam poslal za opakované porušení zákona o demonstracích. Navalnyj svolal do ruských měst protesty proti korupci, kterých se zúčastnily desítky tisíc lidí, přes 1400 z nich zadržela policie.

Prásk.tv píše:

Holky pod zámkem - To dřív bude venku Kajínek než ty - 1
čtěte o tématu vězení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Měl i stejné jméno

Jeden přepadl obchod, druhý za to 17 let seděl. Který je který?

Američan Richard Jones strávil ve vězení 17 let. Celou dobu tvrdil, že zločin, za který byl odsouzen, nespáchal. Až náhoda odhalila, že jde o obrovský justiční omyl. Pachatelem byl totiž muž, který měl stejné jméno a navíc se Richardovi neskutečně podobal.

strach o život

Děsila se, že manžel zabije syna i ji. Zavolala policii, ta ji zachránila!

Až tři roky za mřížemi hrozí muži z Prachaticka, který měl své manželce a synovi vyhrožovat smrtí. Když na něj žena zavolala policisty, zabitím hrozil i jim. Skončil v poutech, teď ho za nebezpečné jednání čeká soud.

Muž obviněný z týrání syna
Aktualizováno 5.6. 2017 18:47
zdravotní následky

Synovi (4) rozbil hlavu násadou od smetáku! Dítě trpí, muže čeká trest

Za těžké ublížení na zdraví v pondělí potvrdil Vrchní soud v Olomouci téměř 10letý trest vězení pro 15krát trestaného muže z Kroměřížska. Recidivista podle obžaloby trýznil tehdy čtyřletého nevlastního syna. Ten dodnes trpí poruchou duševních i tělesných funkcí.

Exekutor zpronevěřil peníze klientů
Aktualizováno 5.6. 2017 13:08
milionový podvod

Exekutor si měl nakrást 7 milionů! Podvedl i ministerstvo, jde sedět

Na šest let půjde do vězení bruntálský soudní exekutor Čeněk Bělasta, který podle Krajského soudu v Ostravě zpronevěřil více než sedm milionů korun. Poškozených jsou asi tři stovky. Dnes už bývalý exekutor peníze od dlužníků sice vymohl, ale už je neposlal věřitelům. Odsouzený muž navíc nesmí sedm let pracovat jako exekutor.

galerie bojovali proti všem

Svedla dítě (12), šla sedět! Příběh zakázané lásky končí nečekaně

Sexuální skandál, který v roce 1996 vyvolala bývalá učitelka svým vztahem s 12letým chlapcem, řešil téměř celý svět. Mary Kay Letourneau tehdy odsoudili za znásilnění a šla na sedm let sedět, vztah ale kupodivu ani vězení nezničilo. Svého studenta si nakonec Mary Kay i vzala za manžela, jejich příběh však příliš šťastně neskončil.

Radan Šprongl
Aktualizováno 3.6. 2017 21:48
Až pět let

Čech měl neprůstřelnou vestu, teď mu v Thajsku hrozí kriminál

Thajské úřady už několik dní zadržují českého novináře Radana Šprongla a odmítají ho pustit ze země. Policie ho zatkla na letišti před odletem do Iráku, kde měl natáčet reportáže o bojích proti Islámskému státu. V zavazadlech měl proto i neprůstřelnou vestu a helmu. V Thajsku je to ale nelegální a teď mu za to hrozí až pět let vězení.

Holky pod zámkem - Marie - 2
Aktualizováno 30.5. 2017 16:40
otřesné zážitky

Marušku zavřeli na celu s vražedkyněmi. Popsala noc hrůzy!

Ve středu večer můžete sledovat další díl dokumentární série Holky pod zámkem. Tentokrát poodhalí příběh Marie, která byla odsouzena na skoro 7 let za závažné loupežné přepadení.