Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Únos v Česku
aktualizováno 12.12.
případ znásilnění soudu rozhodl

Spadl jsem na ni s penisem venku, tvrdil! Měl jít sedět, má podmínku

Krajský soud v Brně potrestal podmínkou muže z Kroměřížska, který měl opít 14letou dívku. Dívka ho obvinila i ze znásilnění, to se ale nepodařilo prokázat, takže ho soud v tomto bodě obžaloby zprostil viny. Recidivista od začátku popíral, že by dívku znásilnil. Žalobce pro něj žádal až 10 let vězení.

mrtvá žena
08.12.
svázal ji

Muž měl sex s mrtvou přítelkyní. Doufal, že ji to probere

Aaron Graser (39) z Connecticutu si vysloužil rok ve vězení za sex se svou mrtvou přítelkyní. Policii se svěřil, že doufal, že ji to probere. Když se tak nestalo, přivolal pomoc.

STŘEPINY: Češi v tureckém vězení jsou obviněni z terorismu
aktualizováno 01.12.
Odsouzená dvojice

Soud v Turecku potvrdil trest pro české "teroristy". Odsedí si 6 let

Turecký soud potvrdil Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi trest odnětí svobody na šest let a tři měsíce. Dvojici Čechů odsoudili na začátku srpna za napomáhání teroristům, ani odvolání nepomohlo. Advokáti proto podali dovolání i proti nejnovějšímu rozsudku.

Prásk.tv píše:

Sinead Conett
čtěte o tématu vězení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Ondřej Herold
01.12.
podvody a zpronevěra

Bývalá hvězda Ready Kirken v průšvihu! Hrozí jí osm let vězení

Až osmiletý trest hrozí bývalému baskytaristovi skupiny Ready Kirken Ondřeji Heroldovi. Toho rychnovští kriminalisté obvinili z více než sedmimilionových podvodů a zpronevěry. Herold se spravedlnosti vyhýbal déle než dva roky, v létě 2015 totiž uprchl do Irska. Teď už je ale zpět v Čechách, konkrétně ve vazební věznici v Hradci Králové.

Učitel Ivan Jusko zneužíval žákyni
30.11.
Jde do vězení

Učitel Ivan zneužíval svou žačku! Prozradilo ho až její těhotenství

Slovenský učitel na základní škole zneužíval několik měsíců svou žačku, sex s ní měl opakovaně. Prozradilo ho až její těhotenství a pokus objednat zakázané léky na potrat. Soud ho poslal na pět let do vězení.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 1
27.11.
Odsouzený lobbista

Janoušek nenastoupil do vězení. Soudy neví, kdo mu to má nařídit

Lobbista Roman Janoušek měl být od neděle opět ve vězení, aby pokračoval ve výkonu trestu za dopravní nehodu, která se stala před pěti lety. Za mřížemi ale neskončil. Důvodem jsou údajně zdravotní potíže. Soudy se navíc neshodují v tom, kdo ho má zpátky do věznice poslat.

Janoušek má nastoupit do vězení
aktualizováno 24.11.
přejel ženu

Lobbista Janoušek žádá upuštění od trestu. Nastoupit má v neděli

Lobbista Roman Janoušek podal k Městskému soudu v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Cyntoia Brown
23.11.
pomoc od celebrit

V 16 letech zabila svého věznitele. Má si odpykat 51 let v kriminále

Cyntoie Brownové (29) bylo pouhých 16 let, když byla prodána pasákem, přezdívaným Kutthroat (Hrdlořez), realitnímu makléři Johnny Allenovi z Nashvillu jako sexuální otrokyně. Ze strachu o vlastní život ho zastřelila. Soud ji udělil doživotí za vraždu a prostituci. Ve vězení si odpykává svůj trest a na další soud má nárok až za 51 let. Celebrity jako Kim Kardashian, Rihanna a Cara Delevingne se nyní dovolávají spravedlnosti a vyzývají příslušné orgány, aby jí trest prominuly. Podle nich je v případě Cyntoii doživotí nesmysl.

Miroslav Štolc
22.11.
pustili ho dřív!

Muž zabil těhotnou přítelkyni. Po propuštění ubodal ženu vývrtkou!

Trest odnětí svobody na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění za brutální vraždu osmadvacetileté přítelkyně Evy. Takový trest potvrdil odvolací soud v Bánské Bystrici. Soudce poslal padesátiletého Miroslava Štolce do vězení s nejpřísnější ostrahou.

Radovan Krejčíř u soudu
aktualizováno 17.11.
Trable za hranicemi

Čechů v zahraničních vězeních přibývá, sedí po celém světě

Rok od roku stoupá počet Čechů, kteří končí ve vězení nebo ve vazbě v zahraničí - aktuálně se jedná asi o tisíc dvě stě českých občanů. Své tresty si odpykávají prakticky po celém světě, ale nejvíc zadržených českých občanů je v zemích Evropské unie.