Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocná žena
včera 15:24
trvá už dva měsíce

Zhorší epidemii chřipky současné mrazy? Zabila už víc lidí než loni!

Letošní chřipková epidemie, která trápí Českou republiku už dva měsíce, pozvolna ustupuje. V některých krajích ale nemocných stále přibývá. Současné mrazivé počasí by ale počet nemocných zvýšit neměl.

Požár v Oleksovicích
aktualizováno 12.03.
velká tragédie

Tři děti zemřely kvůli přímotopu v pokojíčku. Rodině odpojili plyn

Požár domu v Oleksovicích na Znojemsku nepřežily tři děti. Podle prvních informací měl tragédii způsobit přímotop, kterým rodina topila v dětském pokojíčku. Ve staré nemovitosti bylo možné topit i plynem, ten byl rodině ale odpojen.

Nemocná žena
aktualizováno 10.03.
horší než loni

Chřipka má na svědomí už 98 životů. Není to konec, varují lékaři

Chřipková epidemie si letos vyžádala už bezmála sto mrtvých. Podle státního zdravotního ústavu poprvé po několika týdnech klesl počet nově nemocných. Kvůli současnému oteplení ale zatím není vyhráno. Epidemie může trvat ještě minimálně dva týdny. Loni kvůli závažnému průběhu chřipkového onemocnění zemřelo 114 lidí, letošek by mohl vysoké číslo překonat.

Prásk.tv píše:

Alyona Zajcevová
čtěte o tématu mrtví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

Chřipka
09.03.
epidemie pokračuje

Chřipka v Česku znovu zabíjela. Hygienici řekli, na co si dát pozor

Chřipka v Česku v uplynulém týdnu znovu zabíjela. I přes mírný pokles nemocnosti epidemie stále pokračuje na celém území. V loňském roce přitom epidemie chřipky skončila už na začátku února.

Zemětřesení v Indonésii
aktualizováno 27.02.
mrtví a zranění

Na Papuji-Nové Guineji udeřilo zemětřesení! Umíraly i děti

Tichomořský stát Papua-Nová Guinea zasáhlo silné zemětřesení o síle 7,5 stupně. Vyžádalo si nejméně 31 mrtvých a přes 300 zraněných.

Teroristické útoky v Mogadišu
aktualizováno 24.02.
krvavé incidenty

Máme 38 mrtvých, zní strašlivé zprávy po útocích v Mogadišu

Na 38 mrtvých vystoupila bilance dvou pátečních atentátů v somálské metropoli Mogadišu. S odvoláním na zdravotníky o tom dnes informovala agentura AFP. Cílem útoků bombami nastraženými v autech byl prezidentský palác a jeden hotel. K útokům se už v pátek přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na globální teroristickou síť Al-Káida.

Přechod pro chodce
09.02.
Smrt na silnicích

V ČR ročně zahyne 130 chodců. Začne platit absolutní přednost?

Na českých silnicích ročně zemře 130 chodců, a to i na přechodech, kde právě chodci mají přednost. Jenže oproti jiným státům u nás neplatí na přechodu přednost absolutní. Například Slovensko už ale takovou změnu chystá.

Zemětřesení na Taiwanu
aktualizováno 07.02.
silné otřesy

Zemětřesení na Tchaj-wanu: Mezi zraněnými jsou dva Češi!

Mezi zraněnými lidmi po zemětřesení na Tchaj-wanu jsou dva Češi - muž a žena. Otřesy zasáhly východ ostrova v úterý večer. Nejméně čtyři lidé zemřeli. Úřady hlásí 170 pohřešovaných.

V domě ve Zlíně ležely tři mrtvoly - 1
aktualizováno 05.02.
Co se stalo?

V domě ve Zlíně leželi tři mrtví lidé, jejich smrt řeší kriminálka

Policisté ve Zlíně od brzkého odpoledne zasahují v jednom z domů v centru města. Celé okolí je obehnané páskami a pohybují se tu kriminalisté. Prověřují smrt tří lidí.

Střelba v Bratislavě
23.01.
střelba v bratislavě

Horor na sídlišti Petržalka: Z půlroční holčičky je sirotek

Krvavé drama na bratislavském sídlišti Petržalka přežila půlroční holčička Mia. Ta podle lékařů vyvázla bez zranění, ale své rodiče už bohužel nikdy neuvidí. Lékaři ji předali do péče sociálních pracovníků.