Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při požáru na Slovensku umřel dědeček
aktualizováno 08.12.
Požár na Slovensku

Děda zachránil vnouče i rodiče před plameny. Sám v domě uhořel

Slovenskou rodinu v sobotu nad ránem postihla strašlivá tragédie. Rodiče s dvouletým dítkem a dědečkem vyrazili na víkend na chatu, kterou zachvátil požár. Zatímco manželům a dítěti se podařilo zachránit, dědeček v ohnivém pekle zemřel.

Policista zachránil dva muže
aktualizováno 25.11.
šlo o sekundy

Mladík hrdinou: Z havarovaného auta vyprostil dva zaklíněné muže

Jako skutečný hrdina se zachoval policista na jihu Čech. Zastavil u nehody a vyprostil z havarovaného auta dva zaklíněné zraněné muže. A šlo opravdu o sekundy, z auta už se začínalo kouřit a hrozil požár.

2203845
02.11.
celý záznam ukázkový telefonát

"Nechce otevřít, bojím se!" Kluk (10) z Brna zachraňoval babičku!

Naprosto ukázkově se zachoval desetiletý chlapec z Brna, kterému neotevírala babička. Měl o ní strach a tak zavolal Městskou policii, sice kvůli špatnému mobilnímu telefonu nic neslyšel, ale během půlminuty řekl operátorce všechno podstatné. Strážníci ho chválí a jeho telefonát teď zveřejnili jako správný příklad.

Prásk.tv píše:

Sophie Power - 1
čtěte o tématu hrdina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Strážník, co zpacifikoval ozbrojeného lupiče
aktualizováno 16.10.
ROZHOVOR statečný strážník

Zákazník hrdinou! Holýma rukama přepral v Brně lupiče se zbraní

Z brněnského strážníka se v pondělí večer stal hrdina. Holýma rukama zneškodnil ozbrojeného muže, který se chystal vyloupit supermarket. Sám si při zákroku poranil vazy na ruce.

Mladík zachránil letadlo před tsunami
aktualizováno 30.09.
Riskoval život

Hrdina Indonésie! Mladík zachránil letadlo před tsunami, pak zemřel

Mladý Indonésan obětoval svůj život, aby zachránil stovky lidí na palubě letadla. Kontrolor letového provozu zůstal v řídící věži, dokud letadlo, které málem ohrozilo zemětřesení i tsunami, nevzlétlo. Poté vyskočil z hroutící se věže, zraněním však v nemocnici podlehl. Pro obyvatele ostrova Sulawesi je mladík hrdinou.

Záchrana dětí ze studny na Rakovnicku
aktualizováno 16.09.
Záslužný čin

Hrdina zachránil dvě malé děti! Spadly do studny a nemohly ven

Tragédií málem skončila dětská hra v Kolešovicích na Rakovnicku. Do studny tam včera spadly dvě malé děti. Díky pohotové reakci známého rodiny děti přežily. Muž se okamžitě slanil za nimi a až do příjezdu hasičů je držel nad vodou.

Psa, který zachránil lidi ze sutin po zemětřesení v Itálii, někdo otrávil!
04.08.
Zločin

Pes Kaos zachraňoval lidi po zemětřesení. Někdo ho otrávil!

Smutnou zprávu oznámil na svém Facebooku majitel německého ovčáka Fabiano Ettore, jehož pes předloni zachraňoval lidi během zemětřesení v italském městě Amatrice. Neznámý pachatel psa otrávil. Případem se nyní zabývá policie, informovala v pondělí agentura AP.

Azyl Libeň - Laura, fena - německý ovčák, 6 let
aktualizováno 04.08.
Šťastný konec

Pravý hrdina! Pes Qvar našel ztracenou ženu v lesích u Odry

Policie na novojičínsku má ve svém sboru opravdového zachránce. Je jím německý ovčák Qvar. Ve středu se mu totiž podařilo najít ztracenou ženu.

Uprchlík zachránil dítě
28.05.
Setkání s prezidentem

Uprchlík zachránil dítě, dostane ve Francii občanství! A práci u hasičů

Přistěhovalec z Mali, který v Paříži zachránil malého chlapce, dostane francouzské občanství. Zároveň mu nabídli práci hasiči. Muž totiž prokázal, že je zdatný lezec - vyšplhal po fasádě domu až do čtvrtého patra, kde z balkonu viselo dítě.

Záchrana dítěte v Paříži
aktualizováno 28.05.
VIDEO Nový hrdina

Spiderman z Mali! Uprchlík v Paříži zachránil dítě visící z balkónu

Kousek, za který by se nemusel stydět ani superhrdina, předvedl v Paříži mladý přistěhovalec z Mali. Vyšplhal po fasádě domu až do čtvrtého patra, kde viselo čtyřleté dítě z balkónu, a zachránil ho. Za to se má setkat s prezidentem Emmanuelem Macronem.