Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Most na vysočině je ve špatném stavu
21.11.
hlavní tah

Poplach na Vysočině, stav mostu na hlavním tahu je katastrofální

Kraj Vysočina musí řešit nenadálý problém. Na hlavním tahu z Jihlavy na Pelhřimov se extrémně zhoršil technický stav jednoho ze silničních mostů. Mostní konstrukce proto musí co nejdříve projít opravami, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidičů.

Most Legií v Praze prošel první zátěžovou zkouškou
20.11.
Zatěžkávací zkoušky

Pražské mosty bourat nebudou! Koalice dá na opravy miliardy

Most Legií v Praze se uzavřel pro veškerou dopravu. Důvodem jsou zátěžové zkoušky, kterými v tomto týdnu prochází. Oprava památkově chráněného mostu by měla začít za čtyři roky. Mostů ve špatném technickém stavu je v Praze jedna třetina.

Most Legií v Praze prošel první zátěžovou zkouškou
20.11.

VIDEO: Most Legií v Praze prošel první zátěžovou zkouškou

Technici v pondělí večer provedli první zátěžovou zkoušku mostu Legií v Praze. Test má prověřit kondici téměř 120 let staré stavby. Most u Národního divadla kvůli tomu bude uzavřen až do konce týdne.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 1
čtěte o tématu most na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Unikátní výměna nového mostu za starý v Hracholuskách - 6
10.11.
galerie uniikátní rekonstrukce

Nový most postavili vzhůru nohama. Teď ho otáčí zpátky

Unikátní výměna původního mostu z roku 1901 za nový pokračuje nad přehradou Hracholusky. Dnes dělníci dokončí výměnu prvního ze tří mostních dílů. Nový oblouk přitom přidělali na starý a celý tento týden ho otáčejí kolem osy o 180 stupňů.

Most nad dálnicí je v mizerném stavu, auta na něj nesmí
aktualizováno 05.11.
Havarijní stav

Most nad dálnicí je v mizerném stavu, auta na něj nesmí!

Úřady nechaly zavřít další most kvůli havarijnímu stavu, tentokrát poblíž Prostějova. Vjezdu aut na most , který vede přes dálnici D46 u Žešova, zabrání betonové zátarasy.

Nehoda Čínského autobusu
aktualizováno 04.11.
video Posuďte sami

Sjel řidič s autobusem z mostu schválně? Analýza to naznačuje

Až doposud byla všechna světová média přesvědčena, že tragickou nehodu čínského autobusu, při které zemřelo nejméně 13 lidí, zavinila nespokojená žena. Že je příčinou havárie rozzlobená cestující, která začala řidiče fyzicky napadat, si myslela i místní policie. Po zveřejnění videa se však začaly objevovat pochybnosti.

Martin Kučera s novým kamionem
02.11.
Zpátky za volantem

Kamioňák, který přežil pád mostu, už znovu řídí: "Byl to špatný sen!"

Řidič kamionu, který přežil pád mostu v italském Janově, znovu usedl za volant. Martin Kučera dostal na svou první cestu zbrusu nový kamion a vydá se do Nizozemska. Na práci se těší a obavy nemá ani z toho, že by měl jet znovu do Itálie.

Autobus v Číně skončil v řece
02.11.
nehoda v číně

Řidič nezastavil ženě na zastávce, začala ho bít. Zemřelo 13 lidí

Za pád autobusu z mostu v Číně, při kterém zahynulo nejméně třináct lidí, může bitka pasažérky s řidičem autobusu. Celý incident zachytily kamery.

Provizorně podepřený most Bubenská v Praze - 3
aktualizováno 31.10.
Obnovení linek

Pod most u Vltavské v Praze se vrátí tramvaje, auta mají smůlu

Pod provizorně zajištěným mostem v Bubenské ulici v Praze Holešovicích budou opět moci od čtvrtka projíždět tramvaje. Auta zatím na most nesmějí. Přes zimu jsou plánované další práce, které by měly most lépe zajistit.

Hlávkův most v Praze
31.10.
Stovka ve špatném stavu

Spadnou pražské mosty? "Správci kašlou na údržbu," tvrdí inženýři

V hlavním městě je podle odborníků ve špatném stavu stovka mostů. Problém se netýká jen těch velkých, ale i menších do délky sto metrů. Podle České komory autorizovaných inženýrů a techniků je problém především v počtu kontrol a také ve financování.