Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vakcína
aktualizováno 28.11.
nepodceňte to!

Očkování proti chřipce bude brzy neúčinné! Kde vám ho proplatí?

Chřipkou se každoročně nakazí statisíce obyvatel, mnoho z nich jejím následkům podlehnou. Češi však chřipku navzdory varovným statistikám podceňují a v průběhu chřipkové epidemie pak zbytečně čelí nemoci. Proti chřipce přitom existuje jednoduchá a účinná prevence - očkování. Teď je na něj nejvyšší čas, v lednu už totiž bude pozdě.

Černý kašel
aktualizováno 12.11.
Přibývá nemocných

Epidemie v Česku pokračuje! Černý kašel už dorazil i do Prahy

Případů nakažení černým kašlem v Česku stále přibývá. Vysoký výskyt infekčního onemocnění už netrápí pouze Moravskoslezský kraj - nárůst zaznamenaly i jiné kraje, zejména Praha.

Neštovice
03.10.
exotická nemoc

V Evropě jsou opičí neštovice! Vakcína není, lékaři děsí pandemií

Celkem tři nakažené opičími neštovicemi hlásí Velká Británie. Dva lidé si nemoc přivezli z Nigérie, třetím nakaženým je zdravotnice, která nemocné ošetřovala. Až desetina nakažených podle českého Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoci podlehne, lidé se ale prý šíření nákazy obávat nemusí.

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
14.03.
Pozor na sůl

Sůl zabíjí! Spočítejte si, kolikrát překračujete doporučenou dávku

Češi patří dlouhodobě mezi největší konzumenty soli. Doporučenou denní dávku překračujeme dvakrát až třikrát, což je víc, než považuje Světová zdravotnická organizace za přijatelné. Vysoká konzumace soli má za následek zdravotní obtíže, především růst krevního tlaku a s tím spojené vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Do boje proti vysoké spotřebě soli se zapojuje celý svět v rámci kampaně World Salt Awareness Week.

Nebezpečí salmonely
aktualizováno 23.01.
na co dát pozor?

VAROVÁNÍ: Kojenecké výživy se salmonelou můžete mít doma!

Dětské výživy, které se začaly na konci roku stahovat z trhu kvůli podezření na kontaminaci salmonelou, stále můžete mít doma. V úterý na to upozornil Státní zdravotní ústav. Jedná se o několik šarží výrobků Amilk, žádnou z nich byste rozhodně neměli používat!

Alkohol na slunci
aktualizováno 18.09.
jsme na špici

Znepokojivá čísla: Experti řekli, kolik litrů alkoholu za rok vypijeme

Státní zdravotní ústav dnes zveřejnil výsledky výzkumu týkajícího se množství konzumace alkoholu a cigaret v Česku. Ve srovnání se zbytkem Evropy se Česko nachází na nelichotivých předních příčkách.

Děti ve škole
24.08.
návod v galerii vše pro zdraví

Nenechte své děti ničit si záda! Tipy, jak tomu spolehlivě zabráníte

Školáci sedí v lavicích nejméně čtyři vyučovací hodiny denně a to je pro páteř a celý pohybový aparát pořádná zátěž. Je proto důležité vědět, jak správně sedět. Děti se tak mohou vyhnout zdravotním problémům, bolesti a dokážou se pak i lépe soustředit na učení.