Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hurikán Irma na Floridě
11.09.
Hurikán Irma

Účet za řádění hurikánu: Už 42 mrtvých, škody jdou do bilionů

Hurikán Irma děsil celý minulý týden Karibik a jih Spojených států. Jedna z nejničivějších bouří vyhnala z domovů miliony lidí. Už nyní je jasné, že si řádění bouře vyžádalo nejméně 42 lidských životů. Mnohá místa se ovšem ještě nepodařilo prohlédnout. Škody půjdou do bilionů korun!

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 4
aktualizováno 12.09.
NIČIVÝ HURIKÁN

Den po hurikánu Irma: Guvernéra zděsil pohled na zničené ostrovy

Hurikán Irma dnes udeřil na oblast zálivu Tampa na Floridě. Po cestě zabil pět lidí. Jeho intenzita poklesla na první stupeň z pětistupňové škály s větry 135 kilometrů v hodině. Pozdějí se změnil na tropickou bouři. O víkendu se s ničivou silou přehnal přes Karibik, kde napáchal obrovské škody a zanechal i lidské oběti.

Schéma hurikánu Irma v Karibiku
aktualizováno 10.09.
přírodní úkaz

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Hurikán Irma vysál vodu z oceánu na Bahamách

Hurikán Irma má opravdu nebývalou sílu. Důkazem jsou záběry z Baham, kde klesla hladina oceánu tak moc, že místo vody se dá jít do moře pěšky suchou nohou.

Prásk.tv píše:

Hurikán irma
čtěte o tématu Irma na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Lidé na Key West na Floridě odcházejí do bunkru
aktualizováno 10.09.
hurikán irma

PŘÍMÝ PŘENOS: Irma udeřila na Floridu, vítr má rychlost 215 km/h

Hurikán Irma dnes dorazil na Floridu, kde udeřil na západ ostrovů Florida Keys. Informovalo o tom hodinu po poledni SELČ americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Síla větru, který hurikán Irma provází, dosahuje maximální rychlosti až 215 kilometrů za hodinu. Střed hurikánu již dorazil do Key West a postupuje z jihu k západnímu pobřeží Floridy rychlostí asi 15 kilometrů za hodinu.

Hurikán Irma se přehnal přes Kubu
aktualizováno 10.09.
NIČIVÝ HURIKÁN

Irma se přehnala přes Kubu! Dcera se mi neozývá, bojí se Lenka

Hurikán Irma, který několik dní pustošil ostrovy v Karibiku, opustil severní pobřeží Kuby a míří k americké Floridě. Na Kubě napáchal obrovské škody.

Hurikán Irma se řítí na Floridu
aktualizováno 11.09.
čtvrtý stupeň

Hurikán Irma způsobil velké škody! Udeřil na Floridu

Hurikán Irma při postupu na sever ztratil na síle a v noci na pondělí SELČ zasáhl pevninu, když udeřil na Floridu. Oznámilo to dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Ničivý živel už zabil tři lidi. Přes tři miliony obyvatel Floridy se ocitlo bez elektřiny. Ulice Miami zaplavila voda.

Hurikán Irma před příchodem na Kubu
aktualizováno 10.09.
sledujeme on-line kategorie 3

Hurikán Irma mírně zeslábl, na Floridě vrcholí evakuace

Hurikán Irma oslabil na třetí stupeň. Předtím ale ohromnou silou udeřil v noci na sobotu na Kubu, následně opět mírně zeslábl. Vítr v hurikánu se pohybuje kolem rychlosti 250 kilometrů v hodině, v nárazech je pak mnohem silnější. Při své cestě Karibikem si strašlivé monstrum vyžádalo nejméně 24 životů. Na Floridě vrcholí evakuace a přípravy na úder. Oběma floridským jaderným elektrárnám hrozí přímý zásah s hurikánem.

Hurikán Irma
07.09.
troufalý let

Tváří v tvář hurikánu: Piloti těsně zachránili desítky lidí z Portorika

Tváří v tvář hurikánu Irma stanula posádka letadla společnosti Delta Air Lines. Díky dokonalé práci všech lidí se povedla záchrana několika set lidí ze San Juanu, kam v poslední chvíli letadlo dorazilo a vzlétlo jen chvíli před tím, než je zasáhl silný vítr v hurikánu.

Hurikán Harvey pustoší Texas - 1
aktualizováno 05.09.
extrémní počasí

USA čelí peklu: Po Harveym míří k pobřeží další ničivý hurikán Irma

Ke karibským ostrovům míří hurikán Irma, který zesílil na čtvrtý stupeň z pětibodové škály. Živel, který doprovází vítr o rychlosti až 220 kilometrů v hodině, má zasáhnout ostrovy už dnes večer. Florida kvůli tomu preventivně vyhlásila stav nouze.