Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vánoční strom na Staroměstském náměstí
aktualizováno 02.12.
Doba adventu

Města už rozsvítila vánoční stromy! Který z nich je nejhezčí?

V sobotu se na Staroměstském náměstí v Praze rozsvítil vánoční stromeček a s tím i začaly oblíbené vánoční trhy. Stromy už také svítí například na trzích v Českých Budějovicích, v Brně nebo v Liberci. Některá města otevřela vánoční trhy pro veřejnost už v listopadu, další si připravila slavnostní zahájení na první adventní neděli 2. prosince.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 01.12.
Nové vedení

V řadě firem je po volbách "fičák". Někde vyměnili všechny!

Řada českých měst nemá po volbách jen nové vedení radnic, ale změny se dotkly i městských společností - tedy firem, které města ovládají.

Příprava vánoční výzdoby 2018
aktualizováno 05.11.
Svátky se blíží

Advent začíná za měsíc, města do ulic věší vánoční výzdobu už teď!

Do první adventní neděle zbývá ještě 27 dnů, ale řada měst už začala s vánoční výzdobou ulic a přípravou doprovodných programů. Velké komplikace ale řeší například v Kladně. Končící vedení města totiž zrušilo veřejné zakázky na doprovodný vánoční program.

Prásk.tv píše:

Peter Franc - 6
čtěte o tématu města na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Liška
02.11.
Chybí jim potrava

Divoká zvířata se stahují do měst, napadají lidi! Odborníci varují

Divoká zvířata v poslední době ztrácejí veškeré zábrany. Čím dál častěji se objevují přímo ve městech a přestávají se bát lidí. Podle odborníků je to kvůli říji, hustotě zalidnění a především potravě, která na polích hlavně kvůli suchu chybí.

ODS, ANO
11.10.
Sestavování koalic

Vyšachování ANO může městům uškodit, varují ekonomové!

Sestavování koalic se v několika krajských městech mění v boj a možné odplaty mezi hnutím ANO a ODS. Poté co v Brně vyšachovali občanští demokraté tamní buňku ANO, v Liberci se děje pravý opak, ANO tam vrací úder. Podle politologů by ale vyšachování hnutí mohlo městům uškodit.

Komunální volby
06.10.
volby 2018

ANO uspělo ve městech! Podívejte se, jak se volilo v Praze, Brně a dalších 

Tradičně ve volbách šlo také o křesla primátorů velkých českých měst. Ovládnout bohatou Prahu, Brno, Plzeň, Liberec nebo Ostravu chtěly všechny velké strany. Jak to dopadlo?

Města, ve kterých se nesmí umírat
02.09.
cestování

Nesmrtelná místa. V těchto městech je zakázáno umírat!

Celý život žijete na jednom místě, ale zemřít tam nesmíte. Zní to jako vtip, ale ve světě tomu tak doopravdy je. Existuje hned několik míst, kde je zakázáno onemocnět nebo dokonce umřít.

Osvěžení v horkých dnech - 2
aktualizováno 15.08.
vládní opatření

Sto litrů vody na den! Obce kvůli suchu nařizují limity spotřeby

Už více než polovinu vodních toků v České republice trápí hydrologické sucho. To znamená, že ve sledovaných vodních tocích protéká jen pouhých 5 až 40 procent vody než je obvyklé. Ministerstvo zemědělství nyní přišlo s plánem, jak minimalizovat škody.

Sucho
aktualizováno 14.08.
boj s extrémy

Kvůli suchu dochází pitná voda! Pomoct má speciální technika

Kvůli extrémnímu suchu dochází menším obcím i městům pitná voda. Radnice jsou tak nuceny žádat o pomoc Správu státních hmotných rezerv. Ta je obcím schopna do pár hodin dodat cisternu na pitnou vodu. V každém kraji je prý minimálně jeden sklad s desítkami připravených strojů.

Kropící vůz
aktualizováno 01.08.
Extrémní počasí

Kropení, výsadba zeleně, pítka: Takto města bojují s vedry

Současné počasí nutí radní velkých měst po celém světě k nejrůznějším opatřením, která město zchladí a zpříjemní lidem život. Například v zahraničí mění tmavý materiál na náměstích a parkovištích za světlejší, pokrývají domy zelení, nebo staví klimatizované zastávky. I v českých městech se podobná opatření plánují.