Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana uprchlíků - 3
26.06.
migrační krize

O migranty z paluby Lifeline se podělí několik evropských zemí

Loď německé nevládní organizace Lifeline s asi 230 migranty z Afriky, které před týdnem nalodila posádka u libyjských břehů, může zakotvit na Maltě. Itálie, Francie, Portugalsko a Malta potvrdily, že část migrantů přijmou; Německo, Nizozemsko a Španělsko tuto eventualitu zvažují, informoval zdroj deníku Times of Malta. Loď Lifeline minulý týden odmítly do přístavu vpustit jak Itálie, tak Malta. Dánská obchodní loď se 108 migranty, která rovněž od čtvrtka čekala ve Středomoří na povolení vplout do přístavu, dnes zakotvila na Sicílii.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
12.06.
Uprchlická krize

Posádce lodi s 629 migranty se do Španělska nechce. Je to daleko

Velice nejasný je další vývoj situace kolem záchranné lodě Aquarius neziskové organizace SOS Méditerranée, na jejíž palubě se nachází 629 uprchlíků. Přestože se v pondělí Španělsko uvolilo plavidlo přijmout, posádka tuto nabídku odmítla využít. Cestu považuje za velice riskantní.

Loď Aquarius
aktualizováno 11.06.
Uprchlická krize

Loď plnou migrantů nechtěli nechat přistát! Pomohli Španělé

Itálie v neděli nepovolila lodi se 629 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů. Požádala Maltu, aby migranty převzala. Malta uvedla, že se sporem nemá nic společného. Migrantům se nakonec rozhodlo pomoci Španělsko.

Prásk.tv píše:

Emma Drobná - 4
čtěte o tématu Malta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Nehoda autobusu na Maltě
09.04.
Tragédie na Maltě

Vyhlídkový autobus narazil do větví. Zemřeli 2 lidé, 50 zraněných

Dva turisté zemřeli a 50 bylo zraněno, z toho 6 vážně, při strašlivé nehodě autobusu s turisty na Maltě. Dvoupatrový autobus s otevřeným vrchním patrem narazil do silných větví, které turistům způsobily hrozivá zranění. O život bojují i děti.

Smrt novinářky Dauphne Galiziové
17.10.
Maltská reportérka

Novinářku zabil výbuch bomby v jejím autě! Odkrývala korupci

Známou maltskou investigativní novinářku zabila exploze bomby v jejím autě. Dlouhá léta rozkrývala korupci v zemi. Pečlivě rozebrala například takzvané Panama Papers, tedy uniklé dokumenty právnické firmy o přesunech peněz do daňových rájů.

Azurové okno na Maltě se zřítilo
09.03.
galerie eroze a bouře

Svět přišel o proslulou památku. Na Maltě se zřítilo Azurové okno!

Možná jste ho viděli na vlastní oči, ale patrně zcela jistě aspoň na fotografii - ikonický skalní oblouk na Maltě, který celý svět znal jako Azurové oko. Jinak než v archivu ho už nespatříte. Překrásná přírodní památka se zřítila do moře. Informovala o tom například BBC.

Bohuslav Sobotka
aktualizováno 03.02.
jednání EU

Sobotka se účastní summitu na Maltě: Řeší se migrace i Brexit

Špičky členských států Evropské unie řeší, jak omezit migraci – a to zejména z Afriky do Evropy. Na neformálním summitu ve městě Valletta na Maltě je i premiér Bohuslav Sobotka. Kromě migrace mluví politici o Brexitu a vztahu Evropské unie a USA.

Únos letadla z Libye na Maltu
aktualizováno 23.12.
na palubě bylo 118 lidí

Únosci letadla se vzdali. Opustili stroj s posádkou

Na Maltě dnes dopoledne přistálo unesené letadlo libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se 118 lidmi na palubě. Dvojice únosců prý pohrozila, že stroj, který měl původně letět na libyjské vnitrostátní lince, odpálí. Únosci cestující postupně propouštěli, pak se vzdali. Hlásí se ke svrženému vůdci Muammaru Kaddáfímu.

Pád letadla na Maltě
aktualizováno 24.10.
letecké neštěstí

Na Maltě spadlo malé letadlo. Zahynulo pět lidí, letiště je zavřené

Nejméně pět lidí zahynulo v pondělí ráno při nehodě malého letounu Fairchild Metroliner na mezinárodním letišti na Maltě. Podle prvotních informací v letadle měli cestovat pracovníci evropské agentury Frontex, která se zabývá ochranou vnějších hranic Evropské unie, agentura to ale následně popřela.

1776587
aktualizováno 10.08.
Silný vítr

Horor na dovolené: Padák se utrhnul, pár turistů ztroskotal!

Většina z nás se na dovolených aspoň trochu pustí ze řetězu a s chutí vyzkouší nějaký ten adrenalinový zážitek, aby bylo na co vzpomínat. Občas se to ale ošklivě zvrtne.