Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti na lodi
aktualizováno 09.01.
Dlouhé čekání

Po týdnech na pevné zemi. Malta přijala padesátku migrantů z lodí!

Migranti ze dvou lodí německých humanitárních organizací ve Středozemním moři se mohou vylodit na Maltě. Následně budou rozděleni do osmi zemí Evropské unie. Na moři strávili utečenci několik týdnů a na své území je původně nechtěla pustit ani Malta, ani Itálie.

Italská pobřežní stráž zachraňuje uprchlíky ze člunů
25.11.
potápějící se loď

Italská pobřežní stráž zachránila z moře přes 200 migrantů

Italská pobřežní stráž zachránila z potápějící se lodi 236 migrantů, všichni by měli být ze státu Eritrea. Migranti byli převezeni na Sicílii. Itálie viní Maltu, že o potápějící se lodi věděla, ale nezasáhla.

Andrej Babiš a Giuseppe Conte
aktualizováno 28.08.
zahraniční cesta

Babiš v Itálii a na Maltě: Migraci je třeba řešit podporou Itálie i Afriky

Řešením migrační otázky je kombinace finanční podpory státům jako je Itálie, zemím severní Afriky a také těm africkým státům, odkud migranti přicházejí. Řekl to dnes v Římě novinářům český premiér Andrej Babiš po jednání se svým italským protějškem Giuseppem Contem. Ten od českého premiéra rovněž slyšel potvrzení českého postoje, že Česká republika nepřijme v rámci přerozdělování uprchlíků ani jednoho migranta. Italský premiér to podle Babiše chápe.

Prásk.tv píše:

Emma Drobná - 4
čtěte o tématu Malta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Záchrana uprchlíků - 3
26.06.
migrační krize

O migranty z paluby Lifeline se podělí několik evropských zemí

Loď německé nevládní organizace Lifeline s asi 230 migranty z Afriky, které před týdnem nalodila posádka u libyjských břehů, může zakotvit na Maltě. Itálie, Francie, Portugalsko a Malta potvrdily, že část migrantů přijmou; Německo, Nizozemsko a Španělsko tuto eventualitu zvažují, informoval zdroj deníku Times of Malta. Loď Lifeline minulý týden odmítly do přístavu vpustit jak Itálie, tak Malta. Dánská obchodní loď se 108 migranty, která rovněž od čtvrtka čekala ve Středomoří na povolení vplout do přístavu, dnes zakotvila na Sicílii.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
12.06.
Uprchlická krize

Posádce lodi s 629 migranty se do Španělska nechce. Je to daleko

Velice nejasný je další vývoj situace kolem záchranné lodě Aquarius neziskové organizace SOS Méditerranée, na jejíž palubě se nachází 629 uprchlíků. Přestože se v pondělí Španělsko uvolilo plavidlo přijmout, posádka tuto nabídku odmítla využít. Cestu považuje za velice riskantní.

Loď Aquarius
aktualizováno 11.06.
Uprchlická krize

Loď plnou migrantů nechtěli nechat přistát! Pomohli Španělé

Itálie v neděli nepovolila lodi se 629 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů. Požádala Maltu, aby migranty převzala. Malta uvedla, že se sporem nemá nic společného. Migrantům se nakonec rozhodlo pomoci Španělsko.

Nehoda autobusu na Maltě
09.04.
Tragédie na Maltě

Vyhlídkový autobus narazil do větví. Zemřeli 2 lidé, 50 zraněných

Dva turisté zemřeli a 50 bylo zraněno, z toho 6 vážně, při strašlivé nehodě autobusu s turisty na Maltě. Dvoupatrový autobus s otevřeným vrchním patrem narazil do silných větví, které turistům způsobily hrozivá zranění. O život bojují i děti.

Smrt novinářky Dauphne Galiziové
17.10.
Maltská reportérka

Novinářku zabil výbuch bomby v jejím autě! Odkrývala korupci

Známou maltskou investigativní novinářku zabila exploze bomby v jejím autě. Dlouhá léta rozkrývala korupci v zemi. Pečlivě rozebrala například takzvané Panama Papers, tedy uniklé dokumenty právnické firmy o přesunech peněz do daňových rájů.

Azurové okno na Maltě se zřítilo
09.03.
galerie eroze a bouře

Svět přišel o proslulou památku. Na Maltě se zřítilo Azurové okno!

Možná jste ho viděli na vlastní oči, ale patrně zcela jistě aspoň na fotografii - ikonický skalní oblouk na Maltě, který celý svět znal jako Azurové oko. Jinak než v archivu ho už nespatříte. Překrásná přírodní památka se zřítila do moře. Informovala o tom například BBC.

Bohuslav Sobotka
aktualizováno 03.02.
jednání EU

Sobotka se účastní summitu na Maltě: Řeší se migrace i Brexit

Špičky členských států Evropské unie řeší, jak omezit migraci – a to zejména z Afriky do Evropy. Na neformálním summitu ve městě Valletta na Maltě je i premiér Bohuslav Sobotka. Kromě migrace mluví politici o Brexitu a vztahu Evropské unie a USA.