Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Shození divočáka ze skály
dnes 08:16
týrání zvířat

Otřesné VIDEO: Turisté shodili ze skály zraněného divočáka

Španělsko šokovalo chování skupiny turistů, které neznámý autor natočil v národním parku Picos de Europa. Kamera zachytila, jak muži srazili klacky ze srázu zraněného divočáka. Zvíře zřejmě pád ze skály nepřežilo. Po turistech už pátrá policie.

Divoké prase
aktualizováno 16.10.
Hon na Plzeňsku

Divočák zaútočil na myslivce: "Byl to šok, nestihl jsem uhnout!"

Divoké prase zaútočilo v neděli odpoledne při lovu na myslivce v lese na Plzeňsku. Zvíře mu poranilo nohy a muž skončil v nemocnici. Jak se později zjistilo, zvíře bylo zraněné, a proto muže napadlo. Divočáci jsou přemnožení, a tak jejich útoků na lidi nebo psy přibývá.

Divočáci ve městě
21.08.
Pozdvižení ve Vítkově

Divoká prasata v centru města: Kličkovala mezi auty na Opavsku

Jako v Jiříkově vidění si připadali návštěvníci jedné čínské restaurace ve Vítkově na Opavsku. Najednou totiž zjistili, že venku na ulici se prohánějí divoká prasata.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Vojáci bojují proti prasečímu moru
aktualizováno 21.08.
Divoká prasata

Africký mor prasat: Do boje s nákazou se zapojí i armáda

Do boje s africkým morem prasat se zapojí armádní veterináři. Čtyřčlenná zásahová jednotka bude ode dneška nasazena ve veterinárním asanačním ústavu Mankovice, informovalo dnes tiskové oddělení ministerstva obrany. Nemoc, která zabíjí prasata, neohrožuje zdraví lidí, mohou ji však přenášet na svém oblečení.

Africký mor
aktualizováno 02.08.
Nemocní divočáci

Myslivci postříleli tisíc divočáků. Mor má udržet ohradník

Hasiči na Zlínsku zítra začnou se stavbou elektrického ohradníku. Ten má zamezit šíření afrického moru prasat. Ozývají se ale hlasy, že to nemusí stačit. Myslivci přitom pokračují v odstřelu divočáků. Už jich skolili tisíc!

Výprava na lov divokých prasat
aktualizováno 16.07.
Prasečí mor

Vyrazili jsme na lov kanců s expertem. Není to žádná legrace!

Od pátku platí v části republiky kvůli prasečímu moru nová pravidla pro lov divočáků. V zóně volného lovu je možné střílet divoká prasata dosud zakázanými technikami.

Divoké prase
aktualizováno 13.07.
Mimořádná opatření

Vyhlášení války divočákům! Kvůli africkému moru povolili odstřel

Stát nařídil intenzivní lov divočáků na celém území ČR. V nárazové oblasti kolem Zlínska se budou moci používat zatím zakázané techniky lovu. V okrese Zlín, kde se vyskytl africký mor prasat, se divoká prasata nadále nesmí lovit ani přikrmovat. V budoucnu to bude možné, za splnění podmínek v plánu na vymýcení choroby.

Divočák na letišti
aktualizováno 10.07.
Letiště Václava Havla

Po pražském letišti se proháněl divočák, zabil ho odstřelovač

Netradiční zásah mají za sebou příslušníci cizinecké policie, kteří zajišťují ostrahu pražského letiště. V noci na pondělí na plochu letiště vnikl divočák. Policisté se jej snažili vyhnat. Pak do něj ale narazili. Na jednoho z policistů prase zaútočilo. Zraněné agresivní zvíře musel odstřelovač utratit útočnou puškou.

Divoké prase se vloupalo do obchodu
aktualizováno 07.06.
nečekaný lupič

Divoké prase se "vloupalo" do prodejny s oblečením! VIDEO

Velmi kuriózního lupiče odhalily průmyslové kamery v jednom z obchodů v nákupní zóně v Hradci Králové. Ozbrojené policejní hlídce se ho ale zatknout nepodařilo, v obchodě s oblečením se totiž zdržel jen několik sekund. Přes bezpečnostní dveře se sem vloupalo divoké prase.

Divoká prasata
aktualizováno 09.04.
aujeszkyho choroba

Kanci přenáší smrtelnou nemoc! Útočí už i na koně, říká chovatel

Přemnožení kanci jsou velkým problémem a výraznou hrozbou. Až polovina jich může trpět smrtelnou infekcí, tzv. Aujeszkyho chorobou. Ta zabíjí všechna zvířata, přežít ji mohou jen divoká prasata, která jsou pak přenašeči. Velké obavy má teď chovatel ovcí, kterému stáda napadají kanci každou noc.