Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Angela Merkelová a Martin Schulz
dnes 17:39
Koaliční rozhovory

SPD bude jednat s Merkelovou. Německo je blíž nové vládě

Němečtí sociální demokraté (SPD) zahájí koaliční rozhovory s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Po několikahodinových debatách o dom dnes rozhodl jejich sjezd v porýnském Bonnu. Další velká koalice se tak zase o krok přiblížila. Vzniknout by podle nejčastějších odhadů mohla v březnu, jisté to ale ještě zdaleka není.

Nehoda autobusu v Německu
16.01.
nehoda v německu

Školní autobus narazil do domu! Zranilo se dvacet lidí včetně dětí

Nejméně dvacet zraněných si vyžádala nehoda školního autobusu v německém Eberbachu. Autobus narazil do zdi domu.

Angela Merkelová a Martin Schultz
12.01.
Hledání shody

Vláda bude! Němečtí politici hlásí průlom po vleklých jednáních!

Vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dosáhli podle agentury DPA i dalších médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo.

Prásk.tv píše:

Guenter S - 1
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Razie proti mafii
09.01.
Organizaci 'Ndrangheta

Obří razie proti italské mafii! Zatkli 170 lidí, zabavili 50 milionů eur

Při obrovské razii proti mafiánské organizaci 'Ndrangheta zatkla policie 170 lidí a zabavila 50 milionů eur. Na zásahu spolupracovali němečtí a italští policisté. Informovaly o tom prokuratury obou zemí.

Ohňostroj
aktualizováno 09.01.
Přehled

Češi zuří kvůli petardám! Okolní státy to už mají vyřešené

Češi se bouří proti používání zábavní pyrotechniky. Volají po omezeních a někteří dokonce po plošném zákazu. V Česku můžete totiž pyrotechniku odpalovat v podstatě bez omezení v průběhu celého roku, pokud to obce a města nezakážou. Naši sousedé jsou na tom však podstatně jinak. Zatímco na Slovensku si zákazy regulují stále města sama, v Polsku, Německu nebo Rakousku ohňostroj během roku bez pokuty neodpálíte.

Záchranka v Německu
aktualizováno 04.01.
vjel do protisměru

Český řidič kamionu způsobil v Německu nehodu. Zemřelo batole

Český řidič nákladního vozu způsobil nedaleko německého Bayreuthu nehodu, při které se zranilo šestiměsíční dítě. To bohužel na následky zranění v noci na čtvrtek zemřelo. Ve čtvrtek o tom informoval německý server Focus.

Počasí v Německu
aktualizováno 02.01.
počasí

Větrná bouře Carmen ve Francii zabíjela, žene se na Německo!

Po několikadenním oteplení varují meteorologové v Německu před hrozícími povodněmi. Nejhorší situace je na jihu a západě země, kde po deštích a tání sněhu jsou koryta řek naplněná po okraj. Bouře Carmen se již přehnala přes Francii, kde zemřel nejméně jeden člověk.

Polizei - Ilustrační foto
01.01.
tragická úmrtí

V Německu se mladík střelil petardou do hlavy, na místě zemřel

Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii. Oba muži přišli o život v důsledku neopatrné manipulace s petardami.

Oslavy Nového roku v Sydney
aktualizováno 01.01.
Úžasná podívaná

Svět přivítal rok 2018 ve velkém, oslavy provázela přísná opatření

Po Tichomoří, Austrálii a Asii se silvestrovské a novoroční oslavy přesunuly do Evropy, kde je mnohdy provázela přísná bezpečnostní opatření, vzhledem k obavám z případných teroristických útoků. V Německu pořadatelé a policisté zase věnovali velkou pozornost i tomu tomu, aby zabránili obtěžování žen.

Nehoda výletní lodě v Německu
aktualizováno 27.12.
záchranná akce

Výletní loď narazila na Rýnu do mostního pilíře, 27 lidí se zranilo

Téměř 30 lidí skončilo se zraněními v nemocnici poté, co výletní loď v úterý večer u německého Duisburgu narazila do mostního pilíře. Loď mířila do Nizozemska, na palubě v době neštěstí bylo 129 lidí.