Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Automobilové honičky
Aktualizováno 21.4. 2017 21:24
Nebezpečí na silnicích

Na severu ČR přibývá honiček, stojí za tím gangy zlodějů aut

Na Liberecku přibývá honiček s řidiči kradených aut. Podle tamních kriminalistů je najímají gangy zlodějů vozů v Německu. Často jde o nezkušené řidiče, kteří navíc neváhají před policisty zběsile ujíždět. Takových honiček se za posledních pár měsíců odehrálo v regionu několik.

zásah policie

V Německu zatkli dva muže a ženu, podezřívají je z terorismu

Německá policie v pátek zadržela tři lidi, které podezírá z přípravy teroristického činu. Všichni měli pomáhat již dříve zadrženému německému salafistovi, který plánoval útok proti německým ozbrojeným složkám.

Angela Merkelová v Praze
Aktualizováno 3.4. 2017 13:28
setkání v berlíně

Merkelová, Sobotka a Fico: Státníci jednají o Brexitu i migraci

Vysokou diplomacií je a ještě bude nabitý dnešek Bohuslava Sobotky. Odcestoval do Berlína, kde má v plánu schůzky na nejvyšší úrovni - společně se slovenským prezidentem bude mimo jiné jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, ale i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Prásk.tv píše:

Leonie Müller - 1
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

předběžné výsledky

Merkelová překvapivě slaví triumf: CDU v Sársku jasně vyhrála volby

První nebezpečný volební střet mezi Angelou Merkelovou (CDU) a Martinem Schulzem (SDP) dopadl překvapivě lépe pro kancléřku. Podle odhadů veřejnoprávní televize ARD Křsťanskodemokratická unie získala v Sársku přes 40 procent hlasů, před favoritem - sociální demokracií - si udržela více než 10procentní náskok.

Dálnice Německo - ilustrační
Aktualizováno 24.3. 2017 11:30
Velká změna

Mýtné pro cizince na německých dálnicích bude! Už za dva roky

Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O zavedení mýtného dnes hlasy německé vládní koalice rozhodl Spolkový sněm.

ujal se úřadu

Němci mají nového prezidenta. Je pro EU, svobodu a demokracii

Úřadu německého prezidenta se dnes ujal bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Jedenašedesátiletý sociální demokrat v převážně reprezentativní funkci vystřídal Joachima Gaucka, který se rozhodl nekandidovat do dalšího pětiletého období.

sledované setkání

Trump a Merkelová: Svět řeší nepodání ruky. Do oka si nepadli

Své první setkání si kancléřka Angela Merkelová a prezident Spojených států Donald Trump pochvalovali - podle zahraničních médií ale jejich úsměvy možná měly zakrýt vzájemné rozpory. Během konference Trump nepřímo naznačil, že odposlechy jsou možná to jediné, co mají státníci společného.

Donald Trump a Angela Merkelová
Aktualizováno 18.3. 2017 06:46
státnická shoda

Trump a Merkelová si notovali: NATO, Rusko, migrace, terorismus

Potvrzení významu NATO, férovost obchodních dohod, přistěhovalectví či vztahy s Ruskem a mírový proces na východní Ukrajině dominovaly dnešnímu jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa a německé kancléřky Angely Merkelové v Bílém domě. Oba státníci se osobně sešli poprvé.

Donald Trump a Angela Merkelová
Aktualizováno 17.3. 2017 20:34
návštěva v USA

Trump přijal Merkelovou. Schůzka byla napjatá po vzájemném útoku

Prezident Spojených států Donald Trump dnes přijal v Bílém domě německou kancléřku Angelu Merkelovou. První osobní setkání dvou světových státníků podle komentátorů nebylo snadné, neboť mezi Trumpem a Merkelovou panuje napětí, mimo jiné kvůli rozdílným názorům na migrační problematiku.

Turecký list přirovnal německou kancléřku k Hitlerovi
Aktualizováno 17.3. 2017 14:35
napětí roste

"Frau Hitler": Turecký list přirovnal Merkelovou k nacistickému vůdci

Turecký list Güneş v pátek zpodobnil na titulní straně německou kancléřku Angelu Merkelovou jako Hitlera. Fotomontáž vznikla jako projev pokračující krize mezi Tureckem a Evropskou unií.