Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Angela Merkelová - 7
aktualizováno 17.11.
bude pokračovat

Jednání o německé vládní koalici bylo přerušeno. Kvůli neshodám

Rozhovory o německé vládní koalici byly v pátek časně ráno přerušeny kvůli přetrvávajícím sporům. K jejich vyřešení nestačilo ani jednání, které se protáhlo na více než 15 hodin. V rozhovorech chtějí konzervativní unie CDU/CSU, svobodní demokraté (FDP) a Zelení pokračovat ještě dnes. Vyloučené není ani jednání o víkendu. Je tak zřejmé, že se nová koalice rodí v křečích, jak poznamenávají německá média.

Poník
15.11.
traumatizoval chůvu

Syřan (23) se ukájel na poníkovi na farmě pro děti! Hrozí mu vězení

V oblíbené farmě pro děti Görlitzer Park v Berlíně se ukájel mladý Syřan (23) na poníkovi. Tím pořádně vyděsil chůvu, která si vyšla na procházku s malým chlapcem. Scénu popsala jako traumatizující.

Niels H. u soudu
aktualizováno 09.11.
léčil k smrti

Ošetřovatel zabil více než 100 lidí! Vraždil, aby mohl zachraňovat

Bývalý ošetřovatel Niels Högel zavraždil ve dvou německých nemocnicích více než 100 pacientů. V tiskové zprávě to dnes uvedly policie a státní zastupitelství v západoněmeckém Oldenburgu, které dokončily analýzu podezřelých případů. Dosud se vycházelo z toho, že muž, který už byl odsouzen na doživotí, zabil kolem 90 pacientů. Jde podle všeho o největšího masového vraha v dějinách spolkové republiky.

Prásk.tv píše:

Matka zkazila synovi dovolenou
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Herečka Karin Dor
aktualizováno 08.11.
Smutná zpráva

Zemřela láska Jamese Bonda i Vinnetoua. Herečce bylo 79 let

Z Německa přišla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřela herečka Karin Dorová. Ve filmech o Vinnetouovi ztvárnila jeho lásku Ribannu, hrála také po boku Seana Conneryho v bondovce Žiješ jenom dvakrát.

Rozkrok
08.11.
"Mám tam hada!"

Policisté prohledávali opilce. To, co měl v kalhotách, je šokovalo

Kuriózní zatčení mají za sebou němečtí policisté. Ve městě Darmstadt zasahovali kvůli opilecké hádce, pak si ale všimli, že jednomu z mužů něco kouká z kalhot.

Nevybuchlá munice
04.11.
velký omyl

Muž přivolal policii kvůli nálezu bomby! Pořádně se ale spletl

Němec z města Bretten se obával, že na své zahradě objevil nevybuchlou bombu z 2. světové války. K podezřelému nálezu proto přivolal policii, která ale zjistila, že jde o obrovskou cuketu.

Železnice
aktualizováno 30.10.
Velké změny

Jízdní řády se mění! Cestování vlakem do zahraničí bude rychlejší

Pokud jezdíte vlakem do zahraničí, můžete jásat. České dráhy chystají na příští rok výrazné změny nejen v jízdních řádech. Vlaků pojede více a někdy se zkrátí čas cesty i o půl hodiny. Mnoho z nich dostane nové označení, celou řadu vozů čeká modernizace. Větší změny se dotknout také noční dopravy.

Svázaný nahý muž
28.10.
soud

Pomsta naštvaných žen: Komando mučilo muže nahého v lese

Zhrzená manželka se domluvila s milenkou svého muže na kruté pomstě. Za pomoci čtyř mužů bývalého partnera unesly, mučily ho v lese a nakonec ho tam nahého nechaly bez pomoci v mraze. Nyní čelí obžalobě u soudu ve Frankfurtu nad Odrou.

Ničivé bouře v Německu
aktualizováno 29.10.
blíží se vichřice

Německo se potýká s orkánem a ledovou bouří. Vichr už je v Česku

Německo se od soboty připravovalo na ledovou bouři, která do země mířila od severu a dorazila v sobotu v noci. U Severního a Baltského moře se totiž setkaly dvě tlakové níže Grischa a Herwart. Poryvy větru dosahují síly orkánu. V neděli dorazila vichřice i do Česka. Varování před extrémním nebezpečím vydal i Český hydrometeorologický ústav.

Vražda dítěte v Německu
aktualizováno 24.10.
brutální vražda

Otec v Německu podřízl krk dvouleté dceři. Je na útěku!

Policie pátrá po muži, kterého podezřívají z brutální vraždy jeho dcery. Podezřelý je na útěku.