Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Polizei - Ilustrační foto
aktualizováno 14.07.
Kontroly na hranicích

Bavorská policie bude hlídat u hranic ČR, potvrdil tamní premiér

Bavorská vláda se dohodla se spolkovou vládou na budoucí spolupráci mezi spolkovou a zemskou policií při kontrole hranic s Rakouskem a Českou republikou. Řekl to dnes v Ambergu na zasedání okresní organizace Křesťanskosociální unie (CSU) bavorský premiér Markus Söder, informoval na své internetové stránce regionální deník Mittelbayerische Zeitung.

Záchrana uprchlíků - 2
05.07.
migrační opatření

Německá vláda rozhodla: Tranzitní centra pro migranty nebudou!

Strany německé vládní koalice dnes večer dosáhly dohody na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrea Nahlesová po jednání se svými koaličními partnery uvedla, že shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Zdůraznila ale, že se nebudou vytvářet žádná tranzitní centra na hranicích.

Angela Merkelová
aktualizováno 04.07.
společný postup

Merkelová chce větší pořádek v migraci: Závisí na tom osud EU

Postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ve středu to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová během debaty Spolkového sněmu k rozpočtu na rok 2018. Dodala, že je potřeba právně přijatelná, realistická a solidární odpověď, která nebude přetěžovat lidi.

Prásk.tv píše:

Martina Balogová - 5
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Platba kartou - ilustrační foto
aktualizováno 03.07.
Bankovní služby

Pozor na platby kartou v zahraničí! Můžou se pěkně prodražit

Poplatky za platby kartou v zahraničí si sice běžně české banky neúčtují, i tak se vám ale platba může prodražit. U obchodníků je totiž možné zvolit si, zda budete platit v místní měně či v českých korunách. A právě druhá možnost může být kvůli nevýhodnému kurzu pěkně drahá. S jakými dalšími poplatky a omezeními musíte při použití karty v zahraničí počítat?

Pohraniční kontroly
aktualizováno 03.07.
Hraniční kontroly

Bavorsko i Rakousko zavedou hraniční kontroly. Co se změní?

Rakouská vláda v reakci na nedávné jednání německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) a ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) potvrdila, že se chystá na opatření k ochraně své jižní hranice před nelegální migrací. Kontroly na hranicích oznámilo zavést i Bavorsko, i když ze zcela jiných příčin. Opatření se mohou dotknout i Čechů.

Horst Seehofer
aktualizováno 02.07.
Vládní krize

Vláda v Německu se otřásá, ministr vnitra nabídl rezignaci!

Německý ministr vnitra a šéf CSU, Horst Seehofer, nabídl svou rezignaci. Důvodem je nesouhlas s nedávno uzavřenou migrační dohodou mezi členskými státy Evropské unie. Jestli demisi skutečně podá, bude jasné dnes po jednáních s CDU.

Angela Merkelová v Bundestagu
aktualizováno 01.07.
CDU a CSU

Ostrá kritika Merkelové, spory o migraci ohrožují vedoucí koalici

Vedoucí představitelé Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a partnerské Křesťanskosociální unie (CSU) ministra vnitra Horsta Seehofera dnes řeší budoucí vývoj migrační politiky. Seehofer podle zdrojů na dnešních schůzce vedení CSU podrobil nejnovější kroky Merkelové v oblasti migrace ostré kritice. Plánovaná opatření prý nepovažuje za stejně účinná jako hraniční kontroly a vracení migrantů přímo na hranicích, které požaduje CSU. Spory kolem migrace ohrožují existenci německé vládní koalice, Merkelová dnes situaci označila za vážnou.

Autobus plný dětí se v Německu srazil se sanitkou, 46 zraněných!
aktualizováno 01.07.
Na tábor nedojeli

Autobus plný dětí se v Německu srazil se sanitkou, 46 zraněných!

Šestačtyřicet lidí, z velké části dětí, se zranilo při sobotní nehodě zájezdového autobusu a sanitky na sever od německého Hamburku. Autokar vezl děti na letní tábor.

Nehoda na dálnici D1
27.06.
nehoda v německu

Autobus se na dálnici srazil s popeláři. 1 mrtvý, 30 zraněných

Nejméně jeden člověk zemřel při nehodě autobusu u německého Ettlingenu. Dalších 30 lidí se zranilo. Na místě zasahují záchranáři.

Rodinná tragédie
aktualizováno 26.06.
horor v německu

Rodinný masakr: Mámu a tři děti zavraždili, otec vypadl z okna!

Strašlivou rodinnou tragédii v současné době šetří policisté v bavorském Gunzenhausenu. Nad ránem se tu v jednom z bytů našla mrtvá těla ženy a tří malých dětí. Pod balkonem pak ležel muž (otec dětí), který nyní bojuje o život v nemocnici.