Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok v německém Hamburku
19.05.
Rodinné spory

Po střelbě v Saarbrückenu jsou dva mrtví! Zabil je příbuzný?

V německém Saarbrückenu se střílelo, zemřeli nejméně dva lidé. Dalších několik osob je zraněno. Podle tamních médií se zvrtla rodinná oslava, oběti jsou tedy s vrahem příbuzné. Pachatele zadržela policie.

Tornádo v Německu
aktualizováno 17.05.
Řádění živlů

Tornádo v německém městě ničilo střechy a lámalo stromy

V německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko řádilo ve středu odpoledne tornádo. Vzdušný vír se prohnal městem Viersen, které leží na severozápadě země poblíž hranic s Nizozemskem. Živel lámal stromy a odnášel střechy.

Protesty v Mnichově
11.05.
bouřlivé protesty

Odposlechy lidí i čtení zpráv. Nový zákon Němce pobouřil! ANKETA

V Mnichově protestovaly desítky tisíc lidí proti novému policejnímu zákonu, který umožní při vyšetřování proniknout hlouběji do soukromí lidí. Ti se obávají narušení osobní svobody. Ale politici si stojí za svým - jde o větší bezpečnost země.

Prásk.tv píše:

Martina Balogová - 5
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Bouřky v Česku
aktualizováno 11.05.
nová výstraha aktuální počásí

Voda zaplavila obchoďák i školku! Lidé hlásí kroupy i tornáda. VIDEO

Česko už několik dnů trápí bouřky, ty nejsilnější ale udeřily ve čtvrtek. Způsobily několik komplikací v dopravě, na Domažlicku dokonce zasáhl blesk dítě. Na Královéhradecku pak voda zaplavila ulice, sklepy, ale i obchodní centrum či školku. Meteorologové pro tuto oblast vydali výstrahu.

Policie zadržela 78 migrantů v dodávkách - 4
aktualizováno 01.05.
Rapidní nárůst

Stále více migrantů míří na západ přes Česko, varují Němci

Migranti do západní Evropy stále častěji proudí přes Českou republiku, varovala německá policie. Trasa přes Česko je teď výrazně populárnější, než přes Rakousko. V prvních třech měsících letošního roku odhalili němečtí policisté na česko-německé hranici 267 migrantů.

Německá policie zasahovala kvůli teroristické hrozbě
aktualizováno 01.05.
tragická smrt

Chlapce (†7) našli mrtvého ve vaně! Pitva ukázala, že se neutopil

V policejních poutech skončila žena (69), kterou policisté podezírají ze smrti sedmiletého chlapce. Tělo mrtvého dítěte našel ležet ve vaně jeho otec na konci dubna v německém městě Künzelsau. Pitva prokázala, že se neutopil.

Donald Trump a Angela Merkelová v Bílém domě
27.04.
státní návštěva

Trump přijal Merkelovou, kromě Sýrie řeší také cla na dovoz

Americký prezident Donald Trump dnes v Bílém domě přijal německou kancléřku Angelu Merkelovou, jednat spolu budou nejen o Sýrii a dalších globálních otázkách, ale také o clech, která hlava USA na dovoz ocele a hliníku uvalila.

Nejdetailnější mapa naší galaxie
26.04.
observatoř Gaia

Nejdetailnější katalog galaxie! Mapa má skoro 1,7 miliardy hvězd

Evropská vesmírná agentura zveřejnila nejdetailnější katalog hvězd naší soustavy, který mapuje téměř 1,7 miliardy objektů. Naskýtá se nám tak neuvěřitelná možnost detailně prozkoumat naši galaxii tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 24.04.
strhla se rvačka

Dívka přerušila páru orální sex ve vlaku v Berlíně, schytala pár facek

Žena v neděli ve vlaku orálně uspokojovala svého partnera a to přímo před ostatními pasažéry, mezi kterými byly i děti. Když je mladá dívka požádala, aby toho nechali, strhla se mela. Starší žena dívku napadla, pak už se do rvačky zapojili i další lidé. Celý případ vyšetřuje policie.

Nehoda ve Schwandorfu - 5
24.04.
Tachometr ukazoval 160 km/h

Těžká nehoda v Německu: Čech ve vysoké rychlosti narazil do mostu

K naprosto zničenému vraku volkswagenu a dvěma zraněným Čechům vyjížděli v pondělí večer hasiči a záchranáři v německém Schwandorfu. Mladý řidič se musel po městě řítit šílenou rychlostí, auto se po nárazu do zábradlí mostu několikrát převrátilo. Šofér těžkým zraněním v nemocnici podlehl.