Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nenechte se zmást

České řidiče mate nová dopravní značka! Víte, co znamená?

Řidiče, kteří cestují do Německa, může na některých silnicích zaskočit zvláštní dopravní značka. Podivují se nad ní dokonce i profesionální řidiči, kteří její význam řeší na facebooku.

Nakupování
Aktualizováno 12.7. 2017 15:17
srovnání ČR vs. Německo

Výsledky testů: Češi jsou šizení na kvalitě potravin i pracích prášků!

Německé potraviny jsou výrazně kvalitnější než ty české. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo zemědělství. Obal i cena většiny testovaných potravin jsou přitom téměř stejné.

Německá policie nasadila vodní děla
Aktualizováno 9.7. 2017 21:20
tvrdé střety

Dozvuky G20: Lídři odjeli, násilné protesty pokračovaly dál

Summit G20 v německém Hamburku sice včera skončil. Ale v ulicích města se přesto protestovalo dál. V noci na dnešek museli těžkooděnci proti několika stovkám extrémistů, kteří po nich házeli lahve a dlažební kostky, opět použít vodní děla a slzný plyn. Kolem dvou set policistů je zraněných.

Prásk.tv píše:

Michael Schumacher - 1
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Setkání před summitem G20
Aktualizováno 8.7. 2017 21:01
závěrečná jednání

G20 je pro volný obchod. Kromě USA schválila i klimatické cíle

Skupina velkých světových ekonomik G20 se dnes v závěrečném komuniké ze summitu v Hamburku přihlásila k volnému obchodu. Devatenáct členů se vyslovilo i pro rychlé naplnění klimatických cílů, zároveň ale vzalo na vědomí odlišný postoj Spojených států.Vrcholné jednání provázely rozsáhlé násilné protesty v ulicích, při kterých bylo zraněno přes 200 policistů a zatčeny desítky výtržníků.

nečekaná slova

Trump chválil Merkelovou: Angela je fantastická vůdkyně!

Americký prezident Donald Trump dnes ocenil vůdčí schopnost německé kancléřky Angely Merkelové a označil ji za naprosto neuvěřitelnou a inspirující.

střety s policií

Násilí při protestech v Hamburku neutichá, 196 zraněných policistů

Násilnosti, které po celý den doprovázely summit skupiny G20 v Hamburku, neustávají ani večer. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny. Ve čtvrti Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Celkem od začátku násilných šarvátek ve čtvrtek večer utrpělo zranění 196 policistů, přesnější informace o počtu zraněných v řadách demonstrantů nejsou k dispozici; 83 lidí bylo zadrženo.

Protesty v Hamburku G20
Aktualizováno 7.7. 2017 21:04
G20 v hamburku

V ulicích zuří boje. Policie žádá posily, má už 150 zraněných

V severoněmeckém Hamburku začal dnes dvoudenní summit zemí G20. Kromě boje proti terorismu, který byl na pořadu jednání dopoledne, se dnes budou vrcholní představitelé dvaceti velkých ekonomik a jejich hosté věnovat také ochraně klimatu či volnému obchodu. Proti vrcholné schůzce demonstrují v ulicích odpůrci globalizace, násilné střety mezi policií a demonstranty si dosud vyžádaly zranění více než 150 policistů a neupřesněného počtu protestujících.

summit g20

Tvrdý zásah: Demonstrace Vítejte v pekle se v Hamburku zvrhla

Ve střety s policií se ve čtvrtek vpodvečer v Hamburku velmi rychle zvrhla demonstrace s názvem Vítejte v pekle, která byla namířená proti pátečnímu a sobotním summitu předních světových ekonomik (G20). Vzduchem létaly lahve a další předměty, policie nasadila vodní děla a pepřový sprej, na místo byli povoláni zdravotníci.

Donald Trump a Angela Merkelová
Aktualizováno 6.7. 2017 22:24
společné jednání

Merkelová jednala s Trumpem, řešili sporné otázky

O sporných otázkách volného obchodu nebo ochrany klimatu jednali dnes v Hamburku německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Donald Trump. Při schůzce se dotkli také napjaté situace kolem Severní Koreje nebo bojů v Sýrii a na Ukrajině.

summit G20

Hrozivý protest: Zombie čekají na nejmocnější politiky světa

Obří protesty očekává německá policie v Hamburku, kde se o víkendu uskuteční setkání vrcholných politiků zemí G20. Levicoví aktivisté chystají demonstrace pod heslem „Vítejte v pekle!“, žháři zapálili autosalón, kde shořelo 10 luxusních vozů porsche. A město má za sebou i hrozivý pochod „mrtvých“. Ulicemi prošlo na 1000 zombie.