Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

jiné dopravní předpisy

Neriskujte pokutu! 7 předpisů jiných v Německu než u nás

Blíží se čas, kdy se budeme vydávat na delší jarní nebo letní cesty po Evropě a velmi často část naší trasy povede po německých dálnicích. 7 rad, co je na nich povoleno, a naopak zakázáno, připravili odborníci Ústředního automotoklubu (ÚAMK) ve spolupráci s německým partnerským autoklubem ADAC.

Vicepremiér v Německu

Šéf lidovců Bělobrádek pojede na sudetoněmecký sjezd!

Český vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se začátkem června zúčastní sudetoněmeckého sjezdu v Augšpurku. Potvrdil to dnes ČTK. Půjde o zatím nejvýše postaveného českého politika, který tak učiní.

Macron a Merkelová
Aktualizováno 15.5. 2017 20:31
společné zasedání

Merkelová chce spolupracovat s Macronem. Chystají velké reformy

Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Berlíně s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem dohodla na velmi úzké spolupráci a vytvoření střednědobého plánu pro Evropskou unii. Po více než hodinovém jednání to oba politici oznámili na tiskové konferenci. Pokud jde o reformy Evropské unie, nevylučují ani změnu současných smluv.

Prásk.tv píše:

Karel Gott - 1
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Týrana štěňata
Aktualizováno 9.5. 2017 22:40
byznys množíren

Český veterinář pašoval skoro 50 polomrtvých štěňat. Chytili ho

Ilegálnímu převozu a prodeji dvaačtyřiceti zubožených štěňat náhodně zabránila německá policie. Zadržela při tom i jejich pašeráka, kterým - jak se ukázalo - byl český veterinář. Muž štěňata převážel do Belgie a je vyšetřován pro porušení zákonů na ochranu zvířat. O případu informovala německá média.

tragická nehoda

Smrtící selfie: Turista se fotil na dálnici a zaplatil životem

Skupina britských turistů si chtěla pořídit selfie mezi svodidly na německé dálnici. Jednoho z mladíků ale srazilo projíždějící auto - kvůli snímku tak přišel o život.

nacistické symboly

Pravicový extremismus v německé armádě: Skandál dál narůstá

Skandál v německé armádě týkající se pravicového extremismu nabírá na obrátkách. V dalších německých kasárnách vyšetřovatelé našli předměty oslavující nacistickou armádu, informoval portál Spiegel Online.

Zneškodňování bomby v Mnichově
Aktualizováno 6.5. 2017 16:49
masivní evakuace

Evakuace 50 tisíc lidí kvůli pěti bombám! Uzavřou část města

Přibližně desetina lidí žijících v Hannoveru, což je zhruba 50 tisíc lidí, se bude muset v neděli evakuovat kvůli zneškodnění bomb z druhé světové války. Podle portálu The Local jde o druhou největší operaci v poválečné historii Německa.

Rodinné vazby

Vzácné svědectví. Synovec Hitlera musel před strýcem utéct!

Proč nenávidím svého strýce. To je titulek velmi vzácného článku, který dva měsíce před vypuknutím druhé světové války vydal časopis Look. Autorem textu je William Patrick Hitler, synovec vůdce Třetí říše.

krize

Uprchlíci mají způsob, jak zabránit deportaci! Nikdo na ně nemůže!

Běžencům v Německu poskytují azyl náboženské organizace, aby zabránily před jejich deportací. Každým rokem počet těchto případů stoupá. Loni tímto způsobem ochránili 1139 migrantů, včetně 277 dětí a mladistvých.

Automobilové honičky
Aktualizováno 21.4. 2017 21:24
Nebezpečí na silnicích

Na severu ČR přibývá honiček, stojí za tím gangy zlodějů aut

Na Liberecku přibývá honiček s řidiči kradených aut. Podle tamních kriminalistů je najímají gangy zlodějů vozů v Německu. Často jde o nezkušené řidiče, kteří navíc neváhají před policisty zběsile ujíždět. Takových honiček se za posledních pár měsíců odehrálo v regionu několik.