Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Merkelová na místě teroru
aktualizováno 12.12.
rok od tragédie

Při útoku v Berlíně zemřela i Češka! Merkelová místo navštívila

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý večer zamířila na vánoční trhy v Berlíně, kde před rokem přišlo o život při teroristickém útoku 12 lidí. Jednou z obětí byla i Češka Naďa.

Nehoda autobusu v Berlíně
05.12.
Na co myslel?

Řidič zapomněl, že má patrový autobus, skalpoval ho o most

Kuriózní nehoda uzavřela v pondělí večer jednu z berlínských ulic a přilehlou železniční trať. Řidič autobusu společnosti Flixbus zkoušel podjet s dvoupatrovým autobusem pod mostem, jehož světlá výška je 3,40 metru. Střecha autobusu skončila na silnici několik metrů za místem, kde řidič zastavil.

John Lennon s manželkou
aktualizováno 20.11.
zvrat v případu

Policisté našli ukradené deníky Johna Lennona! A zatkli muže (58)

Berlínské policii se podařilo najít ukradené věci patřící slavnému frontmanovi kapely Beatles Johnu Lennonovi. Mezi odcizenými předměty byly i zpěvákovy deníky, které zmizely v roce 2006. V souvislosti s vyšetřováním zadrželi strážci zákona 58letého muže.

Prásk.tv píše:

Osamělý stařec - 1
čtěte o tématu Berlín na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Poník
15.11.
traumatizoval chůvu

Syřan (23) se ukájel na poníkovi na farmě pro děti! Hrozí mu vězení

V oblíbené farmě pro děti Görlitzer Park v Berlíně se ukájel mladý Syřan (23) na poníkovi. Tím pořádně vyděsil chůvu, která si vyšla na procházku s malým chlapcem. Scénu popsala jako traumatizující.

Střelba před nočním klubem v Berlíně
16.09.
Noční drama

Před klubem v Berlíně se střílelo: Jeden mrtvý, tři zranění

Jeden člověk zemřel a další tři byli zranění při noční střelbě před nočním podnikem v severozápadním Berlíně. Výstřelům předcházela vyhrocená hádka mezi několika lidmi.

Facebook
01.06.
precedentní verdikt

Soud rodičům zamítl přístup k Facebooku mrtvé dcery. Nadobro

Facebook vyhrál v Německu soudní spor o přístup k účtu dívky, která tragicky zemřela v Berlíně. O přístup žádali její rodiče, aby jim pomohl objasnit smrt dcery. Marně. Nedostanou ho.

Podezřelé vozidlo v Berlíně
aktualizováno 29.05.
podezřelé auto

Berlín vyděsil podezřelý předmět v autě, policie evakuovala i školku

Němečtí pyrotechnici zasahovali v pondělí ráno na Hlavní ulici v berlínské čtvrti Schöneberg. Policisté si všimli auta, na jehož sedadle ležel podezřelý předmět. Na místě zasahovali pyrotechnici. Preventivně byla evakuována i nedaleká školka.

Angela Merkelová v Praze
aktualizováno 03.04.
setkání v berlíně

Merkelová, Sobotka a Fico: Státníci jednají o Brexitu i migraci

Vysokou diplomacií je a ještě bude nabitý dnešek Bohuslava Sobotky. Odcestoval do Berlína, kde má v plánu schůzky na nejvyšší úrovni - společně se slovenským prezidentem bude mimo jiné jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, ale i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Policejní razie - Ilustrační foto
aktualizováno 28.02.
Radikální spolek

Obří zátah na islamisty v Berlíně: Policie prohledává byty i cely!

V Berlíně probíhá rozsáhlá razie proti radikálním islamistům. Policisté prohledávají 24 míst spojených s mešitou, kam chodil i Tunisan Anis Amri. Ten v prosinci najel na vánočních trzích kamionem do davu, zabil 12 lidí.

Záchranáři v Berlíně
28.02.
útočí na kole

Berlín děsí útočník s kyselinou! Pět útoků na ženy za 2 měsíce

Neznámý muž napadl na ulici v Berlíně v úterý brzy ráno mladou ženu. Stříkl jí kyselinu do obličeje a ujel na kole. Jedná se o už pátý případ od prosince. Policie zatím neví, zda se jedná o jediného sériového pachatele.