Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík
13.12.
Nové vedení

Gazdík skončí v čele hnutí STAN! Už se mluví o jeho nástupci

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impuls. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy.

Tomio Okamura na konferenci SPD
aktualizováno 14.09.
volební kampaň

SPD v kampani sází hlavně na péči o seniory a více obecních bytů

Další stranou, jejíž kampaň před říjnovými volbami je už v plném proudu, je hnutí Svoboda a přímá demokracie. SPD se chce zaměřit především na sociální témata. Kandidátky podalo ve více než dvou stech obcích a městech.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 05.09.
Přestupkové řízení

"Slušní lidé" přerušili divadlo, hrozí jim desetitisícové pokuty

Členové hnutí Slušní lidé, kteří v květnu vystoupili proti divadelní hře Naše násilí vaše násilí, obdrželi od městské radnice Brno-střed pokutu. Radnice zaslala 25 lidem příkaz, kteří někteří z účastníků odmítli. Ti pak budou předvoláni k přestupkovému jednání. Výše sankce se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Eva Hrindová na svém Twitteru oznámila zrušení stránky
26.08.
Kontroverzní hnutí

"Naštvané matky" jsou naštvané ještě víc! Zrušili je na Facebooku

Kontroverzní spolek Naštvané matky, který po tři roky čelil obrovskému náporu kritiky na facebooku, dostal tvrdou ránu. Eva Hrindová - zakladatelka a předsedkyně hnutí - na svém Twitteru zdrceně potvrdila, že facebook její stránku údajně bezdůvodně zrušil.

Josef Liška byl na kandidátce omylem
aktualizováno 20.07.
Bizár u voleb

Muž kandidoval do Sněmovny, ani o tom nevěděl! Vysoudil odškodné

Na kandidátce politického hnutí Sportovci byl minimálně jeden člověk, který neměl tušení o tom, že kandiduje do Poslanecké sněmovny. Případ se dostal až před soud, který nařídil, aby nedobrovolnému kandidátovi zaplatil šéf hnutí odškodné a zaslal mu omluvný dopis.

křeček
24.06.
odklad stavby

Soud vyloučil křečka, stavbě D49 stojí v cestě další zvířata

Brněnský krajský soud zamítl odvolání několika ekologických spolků na stavbu dálnice D49 u Hulína. Děti země nebo sdružení Egeria ji blokovali kvůli výskytu křečka polního. Stavba ale ještě začít nemůže. V cestě budoucí dálnici podle odpůrců totiž stojí ještě další živočichové.

NoBra - 5
aktualizováno 04.06.
galerie kampaň feministek

Svobodu prsům! Nové hnutí nabádá ženy odhodit podprsenky

Ženy bojující za rovnoprávnost s muži rozjely novou kampaň. Tentokrát se zaměřily na nošení podprsenek. Kampaň NoBra nabádá ženy odhodit konvence a podprsenky.

Hnutí Identity při pochodu v Berlíně
aktualizováno 01.06.
blokace účtu

Pravicoví radikálové přišli o účet na Facebooku. Cenzura, zuří

Facebook ve čtvrtek zablokoval stránky patřící německému a rakouskému Identitárnímu hnutí, které bojuje proti multikulturalismu, imigraci a údajné islamizaci. Mluvčí společnosti zdůraznila, že skupina šíří nenávist. Hnutí naopak hovoří o cenzuře.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 20.04.
společný postup

ČSSD za pět resortů bude jednat o vládě! Babiš nemá místo jisté

Sociální demokraté obnoví jednání o koaliční spolupráci s hnutím ANO. Po zhruba dvě a půl hodiny trvajícím zasedání širšího vedení to oznámil předseda strany Jan Hamáček. ČSSD se tak rozhodla poté, co jí hnutí nabídlo pět resortů včetně ministerstva vnitra. Případnou spolupráci chce strana podmínit odchodem Andreje Babiše z vlády v případě, že bude prvoinstančně odsouzen.

Teroristé. Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
zabití teroristy

Velitel radikálního Talibanu je mrtvý! Při útoku zemřel i s rodinou

Páteční útok afghánských leteckých sil zabil velitele militantního hnutí Taliban. Útok nepřežilo ani pět členů jeho rodiny.