Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž v okně hořící budovy v Londýně
Aktualizováno Včera 09:29
Grenfell Tower

Fotka muže z požáru obletěla svět. Syn řekl, co se mu stalo

Snímek slepého muže, který při požáru zoufale mával z okna, plnil stránky médií. Jeho příběh má šťastný konec - z požáru v Grenfell Toweru se dostal živý. Jeho syn popsal dramatickou záchranu.

poslední přeživší

"Loučili jsme se se životem," manželé popsali únik z požáru

Manželé byli při tragickém požáru v Grenfell Toweru uvězněni v bytě. Záchranáři řekli, že jim nedokážou pomoci. Chystali se boj o přežití vzdát. Na poslední chvíli se rozhodli z ohnivé budovy dostat ven.

požár v Londýně

Děsivý nález v ohořelém paneláku. V jedné místnosti leželo 42 těl

Záchranáři údajně našli ostatky dvaačtyřiceti lidí v pokoji jednoho z vyhořelých bytů. Policie smutný nález zatím nepotvrdila. O detailech vyšetřování zatím mlčí.

Prásk.tv píše:

Husna Begum - 1
čtěte o tématu Londýn na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Dodávka najela do skupiny muslimů - 3
Aktualizováno 19.6. 2017 20:35
1 mrtvý, další zranění

V Londýně vjela dodávka do lidí! 'Kolem byla těla, lidé utíkali a řvali'

Jeden člověk přišel o život a dalších deset utrpělo zranění, když v noci na dnešek najel v Londýně řidič dodávky do skupiny muslimů odcházejících z mešity. Policie, která muže zadržela, podle předsedkyně vlády Theresy Mayové incident vyšetřuje jako možný teroristický útok. Premiérka hned na dnešek svolala zasedání výboru pro mimořádné situace.

Požár v Londýně

Hasič popsal ohnivou zkázu: "Křik šel odevšad, nešlo pomoct všem!"

Hasič, který zasahoval při požáru v Londýně, popsal deníku The Sun své pocity. Leon přijel k hořící Grenfell Tower mezi prvními a rozhodl se vejít dovnitř, přestože hrozilo, že se budova zřítí.

Protesty kvůli požáru

"Máte krev na rukou!" Na radnici v Londýně vtrhli demonstranti

V západní části Londýna demonstrovaly stovky lidí. Nelíbí se jim přístup vedení města i vlády k situaci po ničivém požáru Grenfell Tower. Protestující dokonce vtrhli na radnici a začali skandovat, že politici mají krev na rukou. Nakonec je vyvedla ochranka.

Setkání Miloše Zemana s královnou Alžbětou - 1
Aktualizováno 16.6. 2017 21:06
Překvapení

Zeman s královnou řešil osud Čechů v Británii. Ale ne všech

Britská královna Alžběta II. přijala v Buckinghamském paláci českého prezidenta Miloše Zemana, jehož doprovázely manželka Ivana a dcera Kateřina. Po audienci u královny Zeman vyznamenal české a slovenské veterány.

tragédie v Londýně

Muži odpovědní za požár žijí v luxusu! Stovky lidí jsou na ulici

Požár výškového bytového domu v Londýně si vyžádal už 17 potvrzených obětí, pohřešováno je dalších 65 lidí. Přeživší přišli o všechno. Muži, kteří pravděpodobně mohou za rychlé rozšíření ohně, si žijí v honosných vilách za miliony liber.

Britský parlament
Aktualizováno 16.6. 2017 13:19
u parlamentu

Poplach v Londýně: Policie zadržela ozbrojeného muže

Ozbrojený muž vyvolal v pátek poplach u britského parlamentu. Budovu obklíčila policie, která podezřelého rychle zadržela.

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City
Aktualizováno 16.6. 2017 13:39
Ohořelá těla

Požár v Londýně už má 30 obětí. Některá těla nepůjdou identifikovat

Při požáru výškového domu v Londýně zemřelo mnohem více lidí, než se původně předpokládalo. Velitel londýnské Metropolitní policie oznámil, že doufá, že konečná bilance nepřesáhne stovku. Potvrzeno je zatím 30 mrtvých. Hasiči oznámili, že prohledávání budovy bude postupovat velmi pomalu a některé oběti zřejmě nebude možné ani identifikovat.