Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sadiq Khan
aktualizováno 16.09.
starosta londýna

Brexit nechce 59 % Britů, vypišme nové referendum, vyzývá Londýn

Podle posledních průzkumů je většina obyvatel Velké Británie proti odchodu země z EU. Londýnský starosta Sadiq Khan proto v BBC vyzval k uspořádání nového referenda, které by reflektovalo přání většiny. Britská vláda to odmítá.

Tohle jsou podle Britů muži, kteří útočili novičokem
aktualizováno 14.09.
sporné body

Svět se směje ruské verzi o otravě Skripalových. Lži a výmysly

Výpověď dvou Rusů, které britské úřady obviňují z útoku novičokem na dvojitého agenta Skripala a jeho dceru, vyvolala v Anglii velké pozdvižení. Theresa Mayová označila rozhovor v ruské televizi RT za lži a okázalé výmysly. Média označují tvrzení, že se Rusové přijeli jen podívat na slavnou katedrálu, za zcela absurdní a detailně celý rozhovor rozebírají.

Meghan je těhotná
aktualizováno 07.09.
královská rodina

Skrývá Meghan těhotenské bříško? Video to podle Britů dokazuje

Vévodkyně Meghan znovu vzbudila zájem médií. Šaty, ve kterých přišla na benefiční koncert v Londýně, podle některých reportérů skrývají těhotenské bříško. Třiatřicetiletý princ Harry a o čtyři roky starší Meghan se vzali v květnu.

Prásk.tv píše:

Natasha Connor - 1
čtěte o tématu Londýn na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Auto narazilo v Londýně do budovy Parlamentu
aktualizováno 14.08.
jen nehoda?

Auto najelo v Londýně do lidí. Nehodu vyšetřují jako terorismus

Dnes v ranních hodinách řidič automobilu narazil do bezpečnostních bariér Westminsterského paláce. Při srážce zranil několik chodců a cyklistů. Na muže se ihned vrhla policie a muže zatkla.

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City
09.08.
Grenfell Tower

Dalo se smrti 72 lidí zabránit? Vyšetřování požáru přineslo šok

Vyšetřování ničivého požáru londýnské Grenfell Tower odhaluje děsivé detaily. Vyšlo najevo, že odborníci na požární ochranu varovali majitele domu už sedm měsíců před tragédií. Smrti 72 lidí se tak zřejmě dalo předejít...

Požár činžáku v Londýně
26.07.
Obyvatele evakuovali

Obří požár činžáku v Londýně! S plameny bojovalo 100 hasičů

Téměř celou noc bojovali londýnští hasiči s velkým požárem činžovního domu ve čtvrti West Hampstead. Dům z viktoriánské éry začal hořet okolo 2. hodiny našeho času. Na místě zasahovalo 15 jednotek a přes 100 hasičů. V šest hodin ráno hasiči oznámili, že plameny dostali pod kontrolu. Všechny obyvatele domu se podařilo evakuovat.

Žena močila na podlaze v letadle
24.07.
Nechutný let

No fuj! Žena močila na podlahu v letadle, cestující byli zděšeni

Opravdu nechutný let prožili cestující společnosti Wizz Air na lince z Londýna do Varšavy. Jedna z cestujících se totiž bezostyšně vymočila na podlahu v letadle. Svou "aktivitu" navíc sdílela po telefonu s dalším člověkem.

Červené trenýrky na londýnské galerii
22.07.
Rudé trenýrky

"Tyhle trenky nikdo nespálí!" Dílo Ztohoven vlaje nad Londýnem

Obrovské rudé trenýrky znovu vlají nad městem - tentokrát ne nad Prahou, ale nad Londýnem. Umělecké dílo, které vytvořila skupina Ztohoven, se podobá tomu, které v červnu spálil prezident Miloš Zeman na Hradě.

Uber
aktualizováno 26.06.
alternativní taxislužba

Uber se vrací do Londýna, uspěl s odvoláním proti ztrátě licence

Americká alternativní taxislužba Uber uspěla s odvoláním proti ztrátě licence pro provoz svých aktivit v Londýně. Britský soud dnes udělil Uberu novou licenci na zkušební dobu 15 měsíců. Dospěl totiž k závěru, že firma potřebným způsobem upravila svou činnost.

Uzavřené nádraží Charring Cross po úniku plynu
aktualizováno 22.06.
poplach v Londýně

Evakuace londýnského nádraží! Podezřelý muž hrozil bombou

V pátek ráno bylo na londýnském nádraží Charring Cross pořádně rušno. Kvůli velmi podezřelému chování jednoho muže byla přivolána policie, podezřelý následně tvrdil, že má u sebe bombu. Nádraží bylo kvůli hrozbě evakuováno. Policie podezřelého zadržela a prohledala, žádnou výbušninu u sebe naštěstí neměl.