Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
aktualizováno 17.03.

ANO jde do jednání o vládě s ČSSD s podporou komunistů

Poslanecký klub ANO podle předsedy hnutí a premiéra v demisi Andreje Babiše souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální, řekl Babiš po dnešním jednání poslaneckého klubu na pražském Chodově. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

Vláda Andreje Babiše
23.12.
první kolo vyjednávání

Hlasování o důvěře vládě se blíží, vyjednávání moc úspěšná nejsou

Do hlasování o důvěře vlády premiéra Andreje Babiše zbývá méně než tři týdny, přesto ale zatím k žádnému většímu posunu nedošlo. Podle politologů to vypadá, že si už politici začínají připravovat půdu pro druhý pokus. A významnou roli by v něm mohl prý sehrát Miloš Zeman a blížící se prezidentské volby.

Andrej Babiš
aktualizováno 08.12.
Politická hádanka

Opře se Babišova vláda o SPD a komunisty? Příští dny napoví!

Bude Andrej Babiš vládnout s tolerancí komunistů a SPD Tomia Okamury? Následující dny hodně napoví. Dnes zasedal výkonný výbor komunistů a zítra má pro změnu celostátní sněm SPD Tomia Okamury. Právě tyto strany společně hlasovaly například při ustavování nové sněmovny.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Alena Schillerová - 6
aktualizováno 08.12.
schůzky s prezidentem

Schillerová u Zemana: Chtěla by jednodušší daně a přiznání online

Prezident Miloš Zeman pokračuje ve schůzkách s kandidáty na ministry. Dnes má v plánu jednání s možnou ministryní financí a ministrem vnitra.

Babiš vybral ministry
aktualizováno 30.11.
podoba vlády

Babiš vybral ministry. Šlechtová má obranu, Ťok i Pelikán zůstanou

Od voleb uplynulo necelých šest týdnů a předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš zná všech čtrnáct členů své menšinové vlády, které v úterý představil Miloši Zemanovi. Ten jmenuje Babiše premiérem 6. prosince, vládu by měl pak jmenovat 13. prosince. Menšinová vláda ještě musí získat důvěru, kterou mu zatím nepřislíbila žádná strana.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 28.11.
menšinová vláda

Zeman po schůzce potvrdil, kdy jmenuje Babiše premiérem

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odpoledne chyběl v Poslanecké sněmovně. Zamířil totiž na Pražský hrad, kde prezidentu Zemanovi představil návrhy na členy vlády. Prezident je přijal bez výhrad a také zveřejnil, kdy jmenuje Babiše premiérem.

Tisková konference ANO - 3
16.11.
Politické tahanice

Měsíc po volbách a vláda nikde. S ANO se shodli jen komunisté!

Máme měsíc po volbách a pořád ještě není jasné, jak bude vypadat naše budoucí vláda. Vítězné hnutí ANO zatím našlo společnou řeč jen s komunisty.

Tisková konference ANO - 3
29.10.
povolební vyjednávání

Babiš chce důvěru pro svou menšinovou vládu do Vánoc

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš považuje za zbytečné v tuto chvíli jednat o koaliční vládě. Babiš ani týden po sněmovních volbách, které ANO drtivě vyhrálo, nenašel potenciálního koaličního partnera a chce zkusit sestavit menšinovou vládu z ministrů ANO a nestranických odborníků.